Anasayfa >

Yeni Projeler >

Vartaş Fikirtepe projesi Renovia İstanbul satışa çıktı!

Vartaş Fikirtepe projesi Renovia İstanbul satışa çıktı!

18 Nisan 2014 Cuma, 09:35:59
Vartaş Fikirtepe projesi Renovia İstanbul satışa çıktı!
Vartaş Fikirtepe projesi satışa çıktı. 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı Vartaş Renovia İstanbul projesinde konutlar metrekaresi 5 bin 500 TL ile 8 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor…

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

Vartaş  Fikirtepe’de Alman merkezli Stern Immobilien AG ortaklığı ile hayata geçirdiği Renovia İstanbul projesini satışa çıkardı. 300 milyon TL yatırım ile inşa edilen Fikirtepe Renovia İstanbul projesi 173 bin 600  metrekare alan üzerinde bin 100 konut ve 4 bin 400 metrekarelik ticari alandan oluşuyor.


Metrekaresi minimum 5 bin TL
1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden oluşan Vartaş Renovia İstanbul projesinde konutlar metrekaresi 5 bin 500 TL ile 8 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.


2016’ın son çeyreğinde konut teslimlerinin yapılması planlanan Kadıköy Renovia İstanbul projesi toplam 3 etaptan oluşuyor. İlk etabında bin 100 konut yer alan projenin 3 etabında toplam 3 binden fazla konut yer alıyor.


Yüzde 50’sini yabancılara satacak
Renovia İstanbul projesine yerli ve yabancılardan büyük talep aldıklarını belirten Vartaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata, talebin yüzde 50’sinin yabancıdan geldiğini söyledi. Bin 100 konutluk Renovia İstanbul projesinin yarısına yakınını Ortadoğu ülkelerine ve Almanlara satmayı planladıklarını vurgulayan Barata, Almanya, Hollanda ve Suudi Arabistan’da da Renovia İstanbul projesinin lansmanını yapacaklarını sözlerine ekledi.


Ruhsat bekliyor
Renovia İstanbul projesinde hafriyat çalışmalarının 2 aydır devam ettiğini belirten Barata, projenin ruhsatını da birkaç hafta içinde alacaklarını ifade etti.


700 milyon TL’lik dev yatırım
İstanbul’un dönüşümünde büyük rol üstlenen Kadıköy’de 5 adada 700 milyon TL değerinde proje geliştireceklerini söyleyen Barata, “Renovia İstanbul Fikirtepe’de 5 adaya yayılan yatırımlarımızdan ilkini oluşturuyor. Alman ortaklarımızla Fikirtepe’nin dışında Yenisahra’da da kentsel dönüşüm projesi geliştireceğiz. Ayrıca Elazığ’da da 42 bin metrekare alana sahip bir AVM yapacağız” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER