Anasayfa >

Yeni Projeler >

Özyurtlar “1” markasıyla üst gelir grubuna konut üretecek! İlki satışta!

Özyurtlar “1” markasıyla üst gelir grubuna konut üretecek! İlki satışta!

07 Nisan 2014 Pazartesi, 13:42:49
Özyurtlar “1” markasıyla üst gelir grubuna konut üretecek! İlki satışta!
Esenyurt’ta dar ve orta gelir grubuna yönelik geliştirdiği projelerde adını duyuran Özyurtlar İnşaat “1” markasıyla üst gelir grubuna konut üretecek. Firma 1 markasının ilki olan Büyükçekmece 1Coastal City’i satışa sundu… 169 bin TL…

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

Özyurtlar İnşaat yönünü üst gelir grubuna döndü. Bugüne kadar Esenyurt’ta dar ve orta gelir grubuna yönelik geliştirdiği projelerle adını duyuran Özyurtlar İnşaat, “1” markasıyla A ve B gelir grubuna proje üretecek. “1” serisinin ilki olan 1Coastal City’i satışa sunan Özyurtlar İnşaat, önümüzdeki yıllarda One markasıyla İstanbul’un merkezi lokasyonlarında projeler geliştirmeye devam edecek.


Yurtdışına tanıtılacak
8-10 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan Dubai IPS Fuarı’nda görücüye çıkacak olan Büyükçekmece 1Coastal City projesi 7-15 Nisan ‘da Kuveyt emlak Fuarı’nda ardından da 22-24 Nisan tarihleri arasında Abu Dabi Cityscape’te uluslararası yatırımcılara tanıtılacak. Projenin özellikle Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Yemenli yatırımcılardan büyük ilgi görmesi bekleniyor.


169 bin TL’den başlıyor
Büyükçekmece Gürpınar’da hayata geçirilen 1 Coastal City projesi 47 bin metrekare alan üzerinde toplam 208 konuttan oluşuyor. 1+1, 2+1,3+1 ve 4+1 konut seçeneklerinden oluşan Büyükçekmece 1 Coastal City fiyat listesine göre;
1+1 daireler 169 bin TL’den
2+1 daireler 299 bin TL’den
3+1 daireler 499 bin TL’den
4+1 daireler ise 879 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satışa sunuluyor.


12 ay vade farksız taksitle
Metrekare birim fiyatlarının ise 3 bin TL ile 3 bin 500 TL arasında değişiklik gösterdiği projede yüzde 30 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Kalan konut bedelinin yüzde 70’i ise firma bünyesinde 12 ay vade farksız taksitlendiriliyor. Projede yüzde 1 KDV oranı uygulanıyor.

Metrobüse 5 dakika uzaklıkta

Büyükçekmece Gürpınar’da hayata geçen 1Coastal City, sahile 2 dakika, alışveriş merkezine 3 dakika, hastaneye ve metrobüse 5 dakika uzaklıkta bulunuyor. Proje, Atatürk Havalimanı’na ise 15 dakika mesafede yer alıyor.

 


N markasıyla dar gelirliye One markası ile de üst gelire konut üreteceğiz
Esenyurt’ta bugüne kadar 8 binden fazla konut ürettiklerinin altını çizen Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Özyurtlar İnşaat  Esenyurt’ta C, D ve E grubuna hitap eden şirket olarak algılanıyor.  Biz bu algıyı One yani “1”markasıyla kırmak istiyoruz. Bundan sonraki süreçlerde N markamızla Esenyurt’ta dar ve orta gelir grubuna One markamızla da A ve B gelir grubuna yönelik projeler de üreteceğiz” dedi.


Yabancılara pazarlayacak
1 Coastal City projesini yabancılara yönelik geliştirdiklerini belirten Tamer Özyurt, “Projemize özellikle Körfez ülkelerinden talep geliyor. Bundan dolayı 1 Coastal City projemizi yurtdışı taleplerini dikkate alarak geliştirdik” diye konuştu.


Dubai ve Abu Dabi’ye satış ofisi
Yurtdışındaki müşteri portföylerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Özyurt, Dubai ve Abu Dabi’de satış ofisi açacaklarını söyledi.


İhracatçı gibi çalışıyoruz
2013 yılında Özyurtlar İnşaat’ın yabancıya satış oranının geçen yıla oranla yüzde 20 artış gösterdiğinin altını çizen Tamer Özyurt, “İnşaatçılar artık ihracatçı gibi çalışıyor. Ülkemize döviz girsin istiyoruz ve bu nedenle yabancıya satışı önemsiyoruz. Özyurtlar İnşaat olarak bizim geçen yıl yabancıya satışımız yüzde 20 arttı. Her geçen yıl daha da artıyor” diye konuştu.


400 milyon dolarlık 3 yeni projesi yolda
2014 yılını yatırım maliyeti yaklaşık 400 milyon dolar olan 3 yeni proje ile kapatacaklarının altını çizen Tamer Özyurt, “Bu projemizin ilki bugün lansmanını yaptığımız 1 Coastal City projemiz. İkincisi 5 Mayıs’ta satışa çıkarmayı planladığımız Esenyurt’ta yer alan 2 bin 500 konutluk N Logo projemiz. 2014 yılının son projesini de sonbaharda Gaziantep’te hayata geçireceğiz” dedi.


kentsel dönüşümde de varız
Kentsel dönüşüm projelerinde de yer alacaklarını söyleyen Tamer Özyurt, özellikle Esenler ve Bayrampaşa bölgesi ile ilgilendiklerini belirtti.


Macera aramaya gerek yok
Esenyurt’ta yüzde 40 müşteri portföyüne sahip olduklarını vurgulayan Tamer Özyurt, “Esenyurt’ta yüzde 40 oranında ciddi bir müşteri portföyüne sahibiz. Bir projemiz daha satışa çıkmadan, adı duyulur duyulmaz satılıyor. Esenyurt’taböyle bir güce sahipken dışarıya çıkıp macera aramaya gerek yok. Bundan sonraki süreçte de Esenyurt’ta projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.
Esenyurt’ta imar değil finans sıkıntısı var
Esenyurt’ta gelinen son durumla ilgili de değerlendirme de bulunan Özyurtlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, “Esenyurt’ta şu anda imar sorunu yok. Bu sorun aşıldı. Fakat şu an şirketlerin ciddi finans sıkıntısı var” dedi.


Esenyurt'ta bozulan imajı dernek düzeltecek
Esenyurt’ta yaşananlarla ilgili belediyesinin inşaatçılara büyük bir sorumluluk yüklediğini açıklayan Özyurt, “Bölgede finans sıkıntısı var ve bununla ilgili Esenyurt Belediyesi biz inşaatçılara büyük bir sorumluluk yükledi. Esenyurt’ta benim başkanlığımda inşaat ve müteahhitlik derneği  kurulmak isteniyor. Burada amacımız Esenyurt’un vizyonunu tekrar yukarı taşımak. Dernekle ilgili çalışmalara geçen haftadan itibaren başladık” ifadesinde bulundu.


Fiyatlar yukarı çıkıyor
Esenyurt’ta yaşananlara rağmen konut talebinin hala yüksek olduğuna dikkat çeken Özyurt, konut fiyatlarının da her geçen gün yukarı çıktığını belirtti.


konut kredisi faiz oranlarında düşüş bekliyoruz
Konut kredisi faiz oranlarındaki artışın konut satışlarını birebir etkilediği vurgulayan Tamer Özyurt, “İnşat maliyetleri artıyor ama bu o kadar büyük sorun olmuyor. Esas sıkıntı faiz oranlarındaki artış. Umarım faiz oranları birin altına düşer. Çünkü yüzde 1’in üstüne çıktımı vatandaş psikolojik bir direnç gösteriyor. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Seçim öncesi piyasalara moral vermek için faiz oranlarının düşeceğini öngörüyoruz” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER