Anasayfa >

Yeni Projeler >

Sarıyer’de öğrenciye 50 milyon TL’lik proje

Sarıyer’de öğrenciye 50 milyon TL’lik proje

11 Eylül 2013 Çarşamba, 14:06:39
Sarıyer’de öğrenciye 50 milyon TL’lik proje
Kılıçoğlu Grup Sarıyer’de öğrencilere yönelik tasarladığı Panaroma Koç Life projesini lanse etti. 50 milyon TL yatırıma sahip projede daireler full eşyalı olacak

Çorlu’dan sonra İstanbul gayrimenkul pazarında da projeler üreten Kılıçoğlu Grup, yeni şirketi Senatör Gayrimenkul ile öğrencilere yönelik dizayn ettiği projesini hayata geçiriyor. Sarıyer’de Koç Üniversitesi’ne komşu arazi üzerinde inşa edilecek projede toplam 304 konut, 24 mağaza bulunacak. Panaroma Koç-Life projesinde ön taleplerin yüzde 30’u bulduğunu belirten Kılıçoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, “Bölgede kiraların yüksek olması yatırımcının projeye ilgisini artırıyor. Projede en küçük dairenin kira bedelinin 1300-1500 TL aralığında olması bekleniyor” dedi.  Projede 168 adet 1+0, 120 adet 1+1, 16 adet 2+1 dubleks daire yer alacak. 18 ayda tamamlanacak projede konutlar tamamen mobilyalı ve beyaz eşyalı olarak teslim edilecek. Panaroma Koç Life aynı zamanda Kılıçoğlu Group şirketlerinden Senatör Gayrimenkul’ün ilk projesi olma özelliğini taşıyor.


Evler full eşyalı olacak
6-7 bin civarında öğrencinin olduğu bu bölgede, genç yöneticiler ve üniversite öğrencilerine yönelik bir tasarım planladıklarını söyleyen Talat Kılıç, “18 ayda tamamlamayı planladığımız Panaroma Koç Life’ta dairelerimizi çarşafına kadar biz döşüyoruz. Bu nedenle sloganımızı ‘Bavulunu al gel’ olarak belirledik. Bizden ev alan müşterilerimiz sadece bavulları ile zahmetsizce evlerine taşınma işlemini tamamlamış olacak” dedi.


Senatör Gayrimenkul’ü Halka Açacak
İnşaatına Eylül ayında başlanan projedeki konutları kiralamaya da sıcak baktıklarını anlatan Talat Kılıç, “Kiralamaya niyetlenirsek blok blok kiralarız. Bu tür kiralık portföyümüzü Senatör Gayrimenkul’ün portföyünde tutuyoruz. Senatör Gayrimenkul şirketini de 2016 ya da 2017 yıllarında halka açmayı planlıyoruz” dedi.
Projede eczane, restoran, cafe, fast food alanları, banka, fırın, market, kuaför gibi bölgenin de ihtiyacına cevap verecek şekilde dükkân ve mağazalara yer vereceklerini ifade eden Talat Kılıç, konutların metrekare satış fiyatının da 6 ile 7 bin 500 TL arasında, dükkanların metrekare fiyatının da 10 bin ile 12 bin TL arasında olacağını belirtti.


2014 Yılında Hız Kesmeyecek
Öğrencilere yönelik bu tarz dayalı döşeli ev konseptine devam edecekleri bilgisini de paylaşan Talat Kılıç, ayrıca 2014 yılında İstanbul’da özel noktalarda özel projeler üreteceklerini belirtti. Kılıç şirketin Merter’de ofis ve rezidanstan oluşan karma bir proje gerçekleştireceğini açıkladı.
Eski Vakko fabrikasının yanındaki 20 bin metrekare arsa üzerinde 2 bloktan oluşacak projenin temellerinin 20 Eylül’de atılacağını belirten Kılıç, bloklardan birine şimdiden 3 firmanın genel müdürlük olarak kullanmak üzere talepte bulunduğunu ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER