Anasayfa >

Yeni Projeler >

Avcılar Park'ta 275 bin TL'ye

Avcılar Park'ta 275 bin TL'ye

01 Temmuz 2011 Cuma, 14:01:54
Avcılar Parkta 275 bin TLye
Gül Proje ve Toya Yapı'nın "Avcılar Park" projesine başlanıyor...

Gül Proje ve Toya Yapı ortaklığında, Avcılar'ın merkezinde 100 milyon dolar yatırımla ''Avcılar Park'' projesi hayata geçirilecek.

Avcılar Park projesinde 19 blok, 275 daire ile 50 mağaza ve bir süpermarket bulunuyor.

Yapımı başlayan ve Eylül 2013'te dairelerin sahiplerine teslim edilmesi planlanan Avcılar Park'ta , 2 1'den 4 1'e 3 farklı daire tipi ile 3 1, 4 1, 5 1 teraslı çatı dubleks alternatif daireler de bulunuyor. Projede dairelerin büyüklükleri 125 metrekare ile 257 metrekare arasında değişiyor.

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, projenin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Avcılar Park'ın 10 futbol sahası büyüklüğünde, 39 bin metrekarelik bir alanda yer aldığını, açık-kapalı yüzme havuzları, fitness merkezi, Türk hamamı, Sauna ve SPA merkezinin bulunduğu 1.500 metrekarelik sosyal tesis alanının bulunduğunu belirtti.

Dairelerin metrekare fiyatlarının 2.500 liradan başladığını ifade eden Aydın, ön satışların başladığını ve şu ana kadar 20-25 satış gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Aydın, ''Bu projede sosyal alanlara, yeşile çok önem veriyoruz. 6 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alanımız var'' dedi.

Soruları da yanıtlayan Aydın, deprem riskine ilişkin bir soruya karşılık, ''Japonya da deprem bölgesi. Uygun binalar yapıldığında deprem riski diye bir şey söz konusu değil. Projemiz 4 katkı, deprem riski minimum düzeyde'' dedi.

Projede yatırım tutarının 100 milyon lira olduğunu ifade eden Aydın, projeden yaklaşık 150 milyon lira gibi bir gelir beklediklerini söyledi.

Sönmez Aydın, bu projeden sonra Eyüp Park projesini gerçekleştireceklerini, orada da yaklaşık 30 bin metrekare bir çarşı üstünde 200 adet rezidanstan oluşan komple yer alacağını, projenin metro girişi olan özel bir lokasyonda bulunduğunu kaydetti.

Ekonomiyi soğutma tedbirlerinin sektöre etkisine ilişkin olarak da Aydın, ''Kredi oranları attı, bu bizi geçtiğimiz süreçte etkiledi. Kredi kartlarıyla ilgili de düzenleme yapılıyor. O da bir etki yapacaktır mutlaka ama biz şuna inanıyoruz; konumu iyi olan proje her zaman satar. İnanıyorum ki hükümet de lüzuma göre biraz daha bu konuları rahatlatacaktır'' diye konuştu.

Toya Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Topaloğlu da bölgede 20 daireden büyük proje olmadığını, Avcılar Park'ın semtte inşa edilen bu büyüklükteki ilk projesi olduğunu belirtti.

Topaloğlu, ''Yoğun yerleşimin bulunduğu Avcılar'da bu büyüklükte bir proje için uygun bir arazi yok. Proje için iki bağımsız parsel birleştirilerek 39 bin metrekarelik dev bir alan oluşturuldu ve bu alanın 24 bin metrekaresi yeşil alan ve bahçe olarak ayrıldı. Projede daire fiyatları 275 bin liradan başlıyor 750 bin liraya kadar çıkıyor. Dükkanların metrekare satış fiyatı ise 8 bin lira'' dedi.

Araziyi 2005 yılında Sabancı Holding'den satın aldıklarını, burasının eski İnsa İplik fabrikasının bulunduğu arazi olduğunu söyleyen Topaloğlu, ''Projede 6 ay evvel de Gül Proje ile yüzde 50-50 ortaklık yaptık. Arsanın 2005 yılındaki maliyeti 9 milyon dolardı'' şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER