Anasayfa >

Yeni Projeler >

Akiş GYO’dan Londra’da Yeni Konut Projesi!

Akiş GYO’dan Londra’da Yeni Konut Projesi!

29 Mayıs 2018 Salı, 14:46:53
Akiş GYO’dan Londra’da Yeni Konut Projesi!
Akiş GYO yurtdışına açılıyor. Şirket bu doğrulduta ilk yatırımını Londra'da yapacak. Detaylar haberimizde...

Akiş GYO, Londra’da ilk yurtdışı yatırımını yapmaya hazırlanıyor. Büyüme hedefleri doğrultusunda yurtdışına açılan şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu hedef doğrultusunda ilk yurtdışı yatırımlarını Londra’nın ticaret merkezine yakın Aldgate Bölgesi’nde yapacaklar.

Türkiye’yi global arenada temsil etmek üzere yola çıkıyoruz diyen Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy,"İlk proje Londra’nın ticaret merkezine yakın Aldgate bölgesinde olacak" dedi.

Durusoy sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye’de belli büyüklüğe ulaştık. Artık özellikle Avrupa’daki yatırım fırsatlarını titizlikle inceliyoruz. Yurtdışında ilk yatırımımız konut alanında olacak olsa da kendimizi dar kapsamla sınırlamıyoruz. Bizim için de çok büyük riskler almadan test edeceğimiz bu ilk yatırım önemli bir tecrübe olacak. Londra’nın ana ticaret merkezine yaklaşık 25 dakika uzaklıkta olan Aldgate bölgesinde yatırım yapacağız. Gelişime açık ve talebin yüksek olduğu bir lokasyon. Konut fiyatları Londra ortalamasının hatırı sayılır derecede üstünde artıyor. Bölgede, özellikle son 5 yılda gerek ofis gerekse konut yatırım ve talebi artıyor. Öyle ki geçen yıl satılan konutların yarısı tamamen beş yıl önce var olmayan yeni projelerden yapıldı. Yerli büyük geliştiricilerin projelerinin olduğu bir lokasyonda yer alacak olmak bizi heyecanlandırıyor” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER