Anasayfa >

Yeni Projeler >

Akzirve Topkapı Projesi Eylül’de Satışta!

Akzirve Topkapı Projesi Eylül’de Satışta!

09 Mayıs 2018 Çarşamba, 12:07:59
Akzirve Topkapı Projesi Eylül’de Satışta!
Akzirve’nin Zeytinburnu Ambarlar Sitesi arazisi üzerinde hayata geçireceği proje Eylül ya da Ekim gibi satışa çıkmaya hazırlanıyor. Akzirve CEO’su İbrahim Maasfeh, projedeki hazırlık aşamasının tamamlandığını Eylül ya da Ekim ayında metrekaresi 8-9 bin TL’den satışa çıkacaklarını söyledi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Akzirve Gayrimenkul, Zeytinburnu Ambarlar Sitesi arazisi üzerinde hayata geçireceği projenin hazırlık aşamasını tamamladı.  Tüm resmi sürecin bittiğini belirten Akzirve CEO'su İbrahim Maasfeh, Akzirve Topkapı projesini Eylül ya da Ekim ayı gibi satışa çıkarmayı planladıklarını söyledi.

METREKARESİ 8 BİN TL
Akzirve Topkapı projesinin tek parsel üzerinde hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olduğuna dikkat çeken Maasfeh, “Projedeki tüm resmi süreçleri tamamlandık. Eylül ay da Ekim ayı gibi satışa çıkacak. Bölgede şu anda metrekare fiyatları 8-12 bin arasında. Biz de yaklaşık 8-9 bin TL’den satışa çıkacağız” dedi.

244 KİŞİYE 244 DAİRE
Zeytinburnu Ambarlar Sitesi arazisini 4 yıl önce satın aldıklarını hatırlatan Maasfeh, “Arsanın bir kısmını satın aldık bir kısmı içinde kat karşılığı anlaştık. 244 tane hak sahibi var,  hepsine birer daire vereceğiz” dedi.

Projenin arsa geliştirme maliyetinin 250 milyon dolar, inşaat maliyetinin ise 1 milyar TL olduğunu belirten İbrahim Maasfeh, “Arsayı satın aldığımız günden bu yana bölgede ciddi değer artışı oldu. Projemiz de bölgeye büyük bir değer kazandıracak. Esas değer artışı bundan sonra olacak” diye konuştu.

Yabancıya konut satışına ilişkin de değerlendirmede bulunan Maasfeh, “Türkiye’de yabancıya satış hacmi hala istediğimiz seviyede değil. Bizim gibi kurumsal yatırımcılar geliyor. İnşallah bu yeni mevzuatlarla birlikte bireysel yabancı yatırımcı hızı da artacaktır” şeklinde konuştu.

SEÇİMDEN SONRA SATIŞLAR ARTAR
Seçimden sonra konut satışlarında artış beklediklerini belirten Maasfeh, “Şu anda sektörde bölgesel ve proje bazlı sıkıntılar var. Doğru lokasyonda doğru proje yaptığınızda başarısız olması imkansız. Yeni gelen teşvikler (KDV indirimi ve tapu harcı indirimi) konut satışını hızlandıracaktır. Seçimden sonra konut satışında bir hızlanma bekliyoruz. Temennimiz yılı 1,5 milyon konut satışı ile rekor kırmak” açıklamasında bulundu.

Akzirve Topkapı projesinin 265 bin metrekaresi toprak olmak üzere toplam 492 bin metrekare inşaat alanına sahip. . Toplam 2 bin 182 adet bağımsız birimden oluşan Akzirve Topkapı projesinde bin 736 adet daire, 279 adet rezidans, 96 adet ofis, 71 adet ticari alan yer alıyor. 36 ay sonra konut teslimleri yapılması planlanan Akzirve Zeytinburnu projesinde 1+1’den 5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Akzirve Topkapı fiyatları metrekare bazında 8 bin TL’den başlıyor. Eylül ya da Ekim ayı gibi satışa çıkması planlanan proje yakında ön talep toplamaya başlayacak.

Metro ve tramvaya 100 metre, metrobüse 150 metre mesafede konumlanan proje Tabanlıoğlu Mimarlık imzası taşıyor. 52 bin metrekare yeşil alanın yer aldığı proje zengin sosyal olanakları ile dikkat çekiyor. Akzirve Zeytinburnu projesinde, restoran, cafe, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, fitness salonu, sauna, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER