Anasayfa >

Yeni Projeler >

Demir Grup’tan 2,5 Milyarlık Yeni Yatırım!

Demir Grup’tan 2,5 Milyarlık Yeni Yatırım!

03 Mayıs 2018 Perşembe, 15:41:31
Demir Grup’tan 2,5 Milyarlık Yeni Yatırım!
Demir Grup, Beylikdüzü’ndeki yeni projesi Demir Country’ı görücüye çıkardı. Şirket 2018-2019 yılları arasında 2 milyarı gayrimenkul, 500 milyonu enerji olmak üzere toplam 2,5 milyarlık yeni yatırıma imza atmaya hazırlanıyor…

Demir Grup, Beylikdüzü’nde 400 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği Demir Country projesini görücüye çıkardı. 2018 ve 2019’u yatırım yılı ilan ettiklerini belirten Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, bu iki yılda 2 milyarı gayrimenkul, 500 milyonu ise enerji olmak üzere toplam 2,5 milyarlık yeni yatırıma imza atmaya hazırlandıklarını söyledi.

8 YENİ PROJE
Dördü Türkiye, 2’si Almanya ve 2’si de Ukrayna’da olmak üzere toplam 8 yeni proje hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Hamit Demir, "Büyükçekmece Hadımköy'de 620 konut 57 iş yeri projesi. Sefaköy Halkalı'da ruhsatını aldığımız 130 bağımsız bölümden oluşacak butik bir projemiz var, ona başlayacağız. Göktürk'te kentsel dönüşüm kapsamında 200 konutluk bir projemiz olacak. Planları onaylandı, proje çalışmaları devam ediyor. Çorlu’da 160 dönüm üzerinde bir sanayi sitesi yapacağız.  Eylül ayında lansmanını yapacağız. İnşaat alanı 250 bin metrekare.  Yine  İzmir Bayraklı'da 65 dönümlük kendi arazimiz üzerinde konut, ofis ve otel projesi hayata geçireceğiz. Plan çalışmaları devam ediyor” dedi.

UKRAYNA YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRDÜ
Türkiye dışında Ukrayna’da da 10 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirten Hamit Demir, Ukrayna'nın bu yıl yüzlerini çok güldürdüğünü, beklemedikleri ilgiyi gördüklerini, geçen yıl 160 konutluk bir siteyi teslim ettiklerini, Haziran’da 200 konutluk bir siteyi daha teslim edeceklerini bildirdi.Hamit Demir, "Sene sonuna kadar teslim edeceğimiz konut sayısı 500, otel sayımız bir ve ticari alanlarımız da var. Bu yıl Kiev'in ana merkezinde garın önünde 250 dairelik bir projeye daha başlıyoruz." diye konuştu.

ALMANYA’YA YURT VE OFİS
Almanya Berlin'de Potsdam şehrinde biri yurt diğeri plaza olmak üzere arsası kendilerine ait olan iki projenin başlayacağını dile getiren Demir, Haziran gibi yurt, sene sonunda da ofis binasına başlayacaklarını söyledi.

Demir, "Sektörde sıkıntılar olduğu için vadeli, senetli satışlar var" denildiğini belirterek, bu durumun sektördeki sıkıntıyı değil alıcıdaki sıkıntıyı gösterdiğini söyledi. Faiz yüksek olduğu için alıcının kredi çekmediğini dile getiren Demir, bu yüzden sektör oyuncuları olarak 12 aydan 60 aya kadar belirli bir peşinat ve taksit yaptıklarını, yatırımcının bunu daha avantajlı bulduğunu aktardı.

Demir, "Bu yüzden satışlarımızın yüzde 15-20'sini senetli satmaya başladık. Önceleri kredili satışlar yüzde 60'lardayken şu anda yüzde 30'lara kadar geriledi." diye konuştu.

ARAZİ MALİYETLERİ AVRUPA’NIN ÇOK ÜSTÜNDE
Arazi maliyetinin Türkiye'de Avrupa'ya göre çok yüksek olduğunu, Berlin'de yüzde 25-30 olan arazi payının Türkiye'de bir dönem yüzde 70'lere kadar çıktığını vurgulayan Demir, arazi maliyetlerinin yanı sıra faizlerin artmasında sektörde sıkışıklık oluştuğunu anlattı.

Demir, "Bu nedenle arazi maliyetleri gerilemeye başladı. Arazi maliyetlerinin gerilemesiyle sektör oyuncuların gelecekte çok güzel iş yapacağına canı gönülden inanıyorum." şeklinde konuştu.

MALİYETİNE SATIYORUZ
Seçimlerin Haziran’a alınmasının isabetli olduğunu dile getiren Demir,"Ben, yılın ikinci çeyreğinden sonra konut sektöründe kesinlikle çok güzel şeyler göreceğimizi düşünüyorum. Şu anda 3 bin 800-3 bin 900 liraya mal ettiğiniz bir konutu 4 bin liraya satıyorsunuz. Düşünün maliyet fiyatı. Demir Country'de satış fiyatı 3 bin 200 ile 4 bin 500 TL arası. Maliyetine konut satıyoruz.Bitişte öngördüğümüz satış fiyatı 5 bin 500 TL ile 7 bin TL arası. Yani vatandaş 3 bin 500 TL'ye aldığı bir konutu 7 bin TL'ye satabilecek. Yüzde 100 kar elde edecek" şeklinde konuştu.

Enerji alanında büyük yatırımlar hedeflediklerinin ifade eden Demir;"Türkiye'nin geleceğinin ihtiyacı olduğu için enerji sektörüne girdik. Biz, burada kendimizi sorumlu hissettiğimiz için, ülkemizin geleceğine inandığımız için bu sektördeyiz. Ayrıca, otomobil aküsü ve enerji pili proje çalışmalarımız devam etmektedir. Konya'da 85 dönüm arazi üzerine 35 bin metrekare kapalı alandan oluşan, güneş enerji paneli üreten bir fabrika kurduk. 250 megavatlık tesisimizde güneş panelleri üretiyoruz. 2018'in ikinci yarısından sonra 500 megavata çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Projeyi 400 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirdiklerini ve satış sonrası toplam hedeflenen gelirin minimum 570 milyon liraya ulaşmasını hedeflediklerini anlatan Demir, "2017 Ağustos’ta ön talep toplamaya başladıkları Demir Country projesinin yüzde 25’ini sattıklarını söyledi.

DEMİR COUNTRY’DE 220 BİN TL
Demir Country projesi 400 milyon TL yatırımla Beylikdüzü’nde hayata geçiriliyor. Bölgenin ilk ve tek açık alışveriş merkezini içinde barındıran Demir Country Beylikdüzü projesinde toplam bin 160 daire ve 112 adet ticari ünite yer alıyor. Projede büyüklükleri 57 metrekare ile 500 metrekare arasında değişen farklı konut seçenekleri yer alıyor. Normal dairelerin yanı sıra 55 adet de villanın bulunduğu Demir Country fiyatları 220 bin TL’den başlıyor. Projede villaların fiyatları ise 780 bin TL’den başlıyor 4 milyon 500 bin TL’ye kadar yükseliyor. Projede metrekare birim fiyatları ise 2 bin 200 TL ile 4 bin 500 TL arasında değişiyor. Zengin sosyal olanakları ile dikkat çeken Demir Country Beylikdüzü projesinde mağazalar, cafe, restoran, yüzme havuzu, fitness salonu, buhar odaları, sauna, yürüyüş alanları, yeşil alan, Türk hamamı gibi birçok imkan yer alıyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER