Anasayfa >

Yeni Projeler >

Teknik Yapı Yücel Park Projesini 329 Bin TL’den Satışa Çıkardı!

Teknik Yapı Yücel Park Projesini 329 Bin TL’den Satışa Çıkardı!

19 Nisan 2018 Perşembe, 14:03:32
Teknik Yapı Yücel Park Projesini 329 Bin TL’den Satışa Çıkardı!
Teknik Yapı kentsel dönüşüm kapsamında Kartal’da hayata geçirdiği Yücel Park projesini 50 ay 0 faizle 329 bin TL’den satışa çıkardı. Şirket bu yıl içinde biri İzmir, ikisi İstanbul Anadolu Yakası’nda 3 yeni projeye daha start vermeye hazırlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Teknik Yapı, Kartal’da kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirdiği Yücel Park projesini satışa çıkardı. Kartal’da Yücel Sitesi arazisi üzerinde yükselecek olan Teknik Yapı Yücel Park fiyatları 329 bin TL’den başlıyor. Metrekare birim fiyatları 6 bin 135 TL’den başlangıç gösteren projede 50 ay vade farksız taksit imkanı sunuluyor.

DÜŞÜK PEŞİNAT VADE FARKSIZ TAKSİTLE
Yücel Park Kartal projesinde  yüzde 5 peşin, 12, 24 ve 36 aylarda yüzde 5 ara ödeme ve yüzde 80’i banka kredisi ile yapılan satışlarda vadeye göre aylık bazda yüzde 0,18’e varan faiz avantajı sunuluyor. Aynı peşinat ve ara ödemeli satışlarda 120 ay gibi uzun vadeyi tercih edenler için ise Teknik Yapı desteği ile faiz oranı aylık bazda yüzde 0,93 olarak uygulanacak. Diğer taraftan Teknik Yapı bünyesinde 12 aya kadar sıfır faiz veya değişen vadeye göre yüzde 0.10 ile 0.75 vade farklarıyla 50 aya varan firma kredisi imkanı sunuluyor.

Kişiye özel ödeme seçenekleri de sunulan Teknik Yapı Yücel Park projesinde konut teslimlerinin ise 36 ay sonra yapılması planlanıyor.

650 MİLYONLUK YATIRIM
Yücel Park Teknik Yapı projesi 650 milyon TL yatırımla hayata geçiriliyor. 120 bin metrekare alan üzerinde yükselen projede toplam 825 adet konut ve 17 adet ticari ünite yer alıyor.

Yücel Park projesinde 385 adet 1+1, 79 adet 2+1, 338 adet 3+1 ve 23 adet 4+1 tipi daire seçenekleri yer alıyor.  Projede 1+1 daireler 46-54 metrekare, 2+1 daireler 76-95 metrekare, 3+1 daireler 111-132 metrekare, 4+1 daireler ise 158 metrekare büyüklükte tasarlanıyor.

YÜCEL PARK FİYAT LİSTESİ
Teknik Yapı Yücel Park fiyat listesi şöyle;
1+1 daireler 329 bin TL’den,
2+1 daireler 523 bin TL’den,
3+1 daireler 725 bin 600 TL’den,
4+1 daireler ise 1 milyon 81 bin 700 TL’den başlıyor.

10 bloktan oluşan projede konut teslimlerinin Haziran 2021’de yapılması planlanıyor. Kartal Cevizli minibüs caddesi üzerinde, denize sadece 900 metre mesafede yer alan Yücelpark projesi,  E-5 ve sahil yolu arasında yer alıyor. Önümüzde yıllarda devreye gelmesi beklenen hızlı tren hattı ve istasyonunun hemen yanında yer alan proje, şehir dışı ulaşımda da kolaylık sağlayacak.

Teknik Yapı Yücel Park projesinin sosyal olanakları arasında ise; açık yüzme havuzu, sauna, buhar odası, açık-kapalı spor alanları, açık hava koşu parkuru ve basketbol sahası, çocuklar için çocuk oyun alanları, kreş ve açık hava oyun alanları, güvenlik, 880 araç kapasiteli otopark yer alıyor.

Kartal’da bugüne kadar 9 kentsel dönüşüm projesi geliştirdiklerini belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bugüne kadar yapılan projelerin büyük sanayi tesislerinin dönüşümü ile yapıldığını ilk defa yaşayan bir sitede dönüşüm yapacaklarını söyledi.

KARTAL’DA İKİNCİ DEVRE BAŞLADI
Kartal’da artık fabrikaların dönüşümünün bittiğini sitelerde dönüşümün başladığına dikkat çeken Durbakayım, Kartal’da ikinci devre başladı dedi. Durbayakım, “Kartal’a çok erken girdik. Bugüne kadar büyük sanayi tesislerinin dönüşümünü yaptık ki bu işin kolay kısmıydı. Site dönüşümünde malik çok olunca iş de zor oluyor. Fakat Kartal’da artık fabrika bitti. Sitelerin dönüşümü başladı. Kartal’da ikinci devre başladı” dedi.

DAHA YENECEK ÇOK EKMEK VAR
Kartal’da daha yapılacak çok işin olduğuna dikkat çeken Nazmi Durbakayım, “Biz Kartal’a inandık ve girdik ve kalıcıyız da. Kartal’da daha yenecek çok ekmek ve yapacak çok iş var. Kartal’da çok mu proje var, hayır… Orada iş daha yeni başlıyor” diye konuştu.

SEÇİM SONRASI ZAM YOLDA
Erken seçime ilişkin de değerlendirmede bulunan Durbakayım, “Erken seçimin piyasalara nasıl etki yapacağını dövizdeki düşüş gösterdi. Döviz bizim en büyük rakibimiz. Ama uzun vadeli her zaman gayrimenkul kazandırmıştır ve kazandıracaktır da. Erken seçim piyasalara olumlu yansıyacaktır bence. Çünkü en kötü şey belirsizlik. Böylelikle belirsizlikte ortadan kalkar. Bu süreçte kimse konut fiyatları daha düşer mi diye beklemesin. Bu zamana kadar maliyetlerdeki artışı konut fiyatlarına yansıtmadık. Ama seçim biter belirsizlik ortadan kalkar o zaman fiyatlar artar. Bu nedenle konut almak için en iyi zaman” dedi.

7 YILDA 7.3 MİLYARLIK YATIRIM
Son 7 yılda 7.3 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, biri İzmir’de ikisi ise İstanbul Anadolu Yakası’nda olmak üzere 3 yeni projeye daha başlayacaklarını söyledi. Umut Durbakayım, Anadolu Yakası’ndaki projelerden birinin yine Kartal’da kentsel dönüşüm kapsamında yapacaklarını ifade etti.


PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER