Anasayfa >

Yeni Projeler >

Oyak İstanbul’da 3 Yeni Projeye Start Verdi!

Oyak İstanbul’da 3 Yeni Projeye Start Verdi!

18 Nisan 2018 Çarşamba, 13:35:10
Oyak İstanbul’da 3 Yeni Projeye Start Verdi!
Oyak İstanbul’da 3 yeni proje için start verdi. 1,5 milyon metrekarelik alanda yükselecek olan projeler Ayazağa, Dragos ve İkitelli’de yer alıyor…

330 bin üyeye sahip olan Oyak, İstanbul’da 3 yeni proje için düğmeye bastı. Toplam 1,5 milyon metrekarelik alan sahip olan projeler Ayazağa, Dragos ve İkitelli’de yer alıyor. Projeler hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleşecek.

Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu olan OYAK, yaklaşık 330 bin üyesinin birikimini değerlendirmek amacıyla gayrimenkul projelerine devam ediyor. 2017 yılında Ankara, İzmir ve Yalova’da yaklaşık 4 milyon metrekare arsa üzerinde 800 milyon TL’lik gayrimenkul yatırımı başlatan OYAK, yeni yatırımları için İstanbul’u seçti.

OYAK, ilk etapta İstanbul-Türk Telekom Stadyumu yakınındaki 22 bin 444 metrekarelik konut ve ticaret imarlı arsasını ‘Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı’ modeliyle ihaleye çıkarıyor. Hasılat paylaşımı projelerini etaplar halinde gerçekleştirecek olan OYAK, İkitelli-OYAK Kent’te 18 bin 948 adet ve Maltepe-Dragos’ta 580 adet konut ve ticaret alanından oluşan karma projenin inşası için de ön hazırlıklarını tamamladı. Şirket,  Ayazağa, Dragos ve İkitelli’deki projelerinden elde edeceği gelirler ile üye birikimlerini nemalandırmayı hedefliyor.

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, İkitelli, Ayazağa ve Dragos’ta başlattığımız konut ve ticaret alanı projelerimizden elde edeceğimiz gelirlerle 330 binden fazla üyemizin birikimlerini karlılıkla değerlendirmeyi ve elde edeceğimiz geliri onların birikimlerine nemalandırmayı hedefliyoruz dedi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER