Anasayfa >

Yeni Projeler >

Mesa Cadde Maltepe 449 Bin TL’den Satışa Çıktı

Mesa Cadde Maltepe 449 Bin TL’den Satışa Çıktı

23 Şubat 2018 Cuma, 13:49:21
Mesa Cadde Maltepe 449 Bin TL’den Satışa Çıktı
Maltepe Carrefoursa arazisi üzerinde yükselen Mesa Cadde projesinde satışlar başladı. 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alan Mesa Cadde Maltepe fiyatları 449 bin TL’den başlıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Mesa, Aslan Yapı ve Caba ortaklığında Maltepe Carrefour arsısı üzerinde yükselen Mesa Cadde projesinde resmi satışlar başladı.

MİNİMUM 449 BİN TL
Maltepe Bağdat Caddesi’den konumlanan Mesa Cadde projesinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. Mesa Cadde fiyatları ise 449 bin TL’den başlıyor.
Ortalama metrekare birim fiyatı 7 bin 500 TL’den başlangıç gösteren projede banka kredisi ile daire sahibi olunabiliyor.

Karma konseptte tasarlanan Mesa Cadde Maltepe konut projesinde 253 adet konut ve ticari alanlar yer alıyor. Projede büyüklükleri 76 metrekare ile 229 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 konut seçenekleri yer alıyor.

400 MİLYONLU YATIRIM
400 milyon TL yatırımla hayat geçirilen Mesa Cadde projesinde inşaat çalışmaları 2 aydır sürüyor. Projede teslimlerin ise Temmuz 2020’de yapılması planlanıyor.

6-16 arası yükseklikte toplam 4 bloktan oluşan Mesa Cadde Bağdat Caddesi projesinde 11 bin metrekare ticari alan yer alıyor.
Maltepe sahil yoluna 5 dakikalık yürüme mesafesinde yükselen proje, Bağdat Caddesi’ne 5 dakika, Kadıköy ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 20 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 23 dakika uzaklıkta yer alıyor.

E-5 ALTI UYKUDAN UYANDI
Bugüne kadar yatırımın E-5 üzerinde olduğunu E-5 altının ise uyuyan bir bölge olduğunu belirten Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, Carrefour arsası gibi büyük parseller büyük potansiyel dedi.

ZAM KAPIDA
Konuta yatırım yapmayı düşünenlere de seslenen Boysanoğlu, “Konut fiyatları şu an çok düşük. Enflasyon yüzde 12. Enflasyonunun yüzde 10 üstünde maliyet artışı var. Biz bu artışları henüz fiyatlara yansıtmadık. Belli bir dönemden sonra biz de bu maliyet artışlarını fiyatlara yansıtmak zorundayız. Aksi halde zarara girer” dedi.

Konut fiyatlarında kademeli olarak fiyatların artacağına dikkat çeken Boysanoğlu, “Enflasyonun yüzde 10 üzerinde maliyet artışları var. Önümüzdeki süreçte maliyet artışına paralel olarak ötelediğimiz fiyat artışı gerçekleşecek. Bunun süreci her şirketin kendi dayanabilme gücüne göre değişir. Ama 2018’in ikinci ya da üçüncü çeyreğinden sonra konut fiyatlarında hissedilir bir artış yaşanacak diye düşünüyorum” ifadesinde bulundu.

ARSA SAHİPLERİNİN İSTEK VE TALEPLERİNİ DÜŞÜRMESİ LAZIM
Arsa değerlerinin haddinden fazla olduğunu belirten Boysanoğlu, “Arsalar haddinden fazla değerli. Önümüzdeki dönemlerde arsa sahiplerini istek ve taleplerini düşüreceğini düşünüyorum. Bu işin sürdürülebilir olması için bunun olması gerekiyor. Ucuza arsa üretemediğimiz sürece bizim gerçek konut ihtiyacı olan kitleye konut üretmemiz mümkün değil. Bu maliyetlerle bu kesime konut üretemeyiz” diye konuştu.

PİYASAYI REGULE ETMEDİĞİMİZ SÜRECİ BU SIKINTILAR BİTMEZ
Piyasada yavaşlamanın olduğunu fakat regule edilmediği sürece de sıkıntıların bitleyeceğini vurgulayan Mert Boysanoğlu, “Evet piyasada yavaşlama var bu doğru ve piyasayı regule etmediğimiz sürece bu sıkıntılar hiçbir zaman bitmez. Örneğin bizim Polonya’da işlerimiz var. Orada 12- ya da 13 rekabet ettiğimiz firma var. Fakat Türkiye’de bu sayı 2 bin 200.  O yüzden piyasanın acil regule edilmesi gerekiyor. Yine bankaların birebir  bu işin içinde olması gerekiyor. Sadece kredi vermekle kalmayacaklar.  Böylelikle hem alıcı hem de satıcı güven altında olur” diye konuştu.

MİNİMUM YÜZDE 50 KAZANDIRACAK
Aslan Yapı İcra Kurulu Üyesi ve Projeler Koordinatörü Mesut Arslar ise, Mesa Cadde projesinin lansman öncesi yüzde 10’unun satıldığına dikkat çekerek proje tamamlandığında en az yüzde 40-50 yatırımcısına kazandıracağını söyledi.

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER