Anasayfa >

Yeni Projeler >

Teknik Yapı Halk GYO İzmir Projesi Katar’da Görücüye Çıktı

Teknik Yapı Halk GYO İzmir Projesi Katar’da Görücüye Çıktı

18 Ocak 2018 Perşembe, 10:01:31
Teknik Yapı Halk GYO İzmir Projesi Katar’da Görücüye Çıktı
Teknik Yapı Halk GYO İzmir projesini Katar’da görücüye çıkardı. Projenin Türkiye’de 3 ay sonra satışa çıkması planlanıyor…

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO’nun İzmir Alsancak ihalesini 1 milyar 672 milyon TL ile kazanan Teknik Yapı Halk GYO, arsa üzerinde geliştireceği projeyi Expo Turkey By Quatar 2018’de görücüye çıkardı.

Projeye ilk Katar’da ön talep toplamaya başladıklarını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Umut Durbakayım, “Proje geliştirme çalışmalarımız devam ediyor. Katar’da İzmir’i ve projeyi tanıtıyoruz. 3 ay sonra proje geliştirme çalışmalarını tamamlayarak projeyi satışa çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

Durbakayım, “40 dönümlük bir arsa üzerinde Tariş ihalesini 1 milyar 672 milyon TL hasılatı taahhüt ederek  kazandık. Şu anda proje aşamasında. 140 bin metrekarelik bir satılabilir alanı var. Karma bir proje. İçinde otel, home ofis, açık ticari alanlarlar yer alacak” diye konuştu.

YABANICIYA SATIŞIN YARISI KATAR’A
Expo Turkey By Quatar 2017’e de katıldıklarını hatırlatan Durbakayım, “2017 yabancılara konut satışı rakamları geçtiğimiz günlerde açıklandı. 20 bin gibi bir sayı var. Bu sayının yüzde 50’si Körfez ülkelerine. Katar da bu Körfez ülkeleri arasında ciddi bir paya sahip. Biz geçen sene de Expo Turkey By Quatar’a katıldık. Bu sene iki ülke arasındaki ilişkilerden dolayı talebin daha fazla olmasını bekliyoruz” ifadesinde bulundu.

ANADOLU ATILIMI
Teknik Yapı olarak 3 yıl önce İstanbul dışında yatırımlar yapmaya karar verdiklerini söyleyen ve bunun ilk ayağına Denizli’de başladıklarını belirten Umut Durbakayım, “Biz Teknik Yapı olarak 3 yıl önce İstanbul dışında da yatırımlar yapmaya karar verdik. Buna Anadolu atılımı diye isimlendiriyoruz. Bunun ilk ayağına yine emlak konut ile birlikte Denizli’deki Evora Denizli projemiz ile başladık. Bin 700 konutluk projemizin yarısına yakın kısmını bu yaz sonu teslim edeceğiz. Anadolu’da yatırımın ikinci ayağını ise İzmir oluşturuyor. Araştırdığımız da özellikle de yabancı yatırımcılar açısından yatırım potansiyeli en yüksek il İzmir görülüyor. 5 milyona yakın genç nüfusu var.  Okur yazarlık seviyesi Türkiye ortalamasının üzerinde, korunaklı bir körfez etrafına yerleşmiş bir liman şehri, sanayinin yüzde 10’u İzmir’de, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarımın da gelişmesinden dolayı sadece yabancıların değil özellikle İzmir civarındaki komşu illerden de talep gören bir il. Yatırım potansiyeli en yüksek il olarak gördük” diye konuştu.

İZMİR KENTSEL DÖNÜŞÜMDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ
İzmir’de ciddi bir kensel dönüşüm ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Durbakayım,” İzmir’de ciddi bir kentsel dönüşüm ihtiyacı var. İzmir kentsel dönüşümde diğer iller gibi nasibini alamamış. Bir helikopterle kuş bakışı baktığınızda bile İzmir’de yapıların yüzde 50’sinin riskli yapılardan oluştuğunu görürsünüz. Genelde tekil projeler var. Bizim projenin en büyük özelliği karma bir proje olması, büyüklüğü ve lokasyonu” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER