Anasayfa >

Yeni Projeler >

Porta Vadi 0 Peşinat 0 Faizle Satışa Çıktı

Porta Vadi 0 Peşinat 0 Faizle Satışa Çıktı

04 Ocak 2018 Perşembe, 12:08:11
Porta Vadi 0 Peşinat 0 Faizle Satışa Çıktı
Cendere Vadisi’nde yükselen Porta Vadi projesinde satışlar başladı. Fiyatların 900 bin TL’den başlangıç gösterdiği projede sıfır peşinat 60 ay sıfır faizle konut sahibi olunabiliyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Zekeriyaköy Doğa Evleri ve Finanskent projelerine imza atan Tüm Yapı, Kağıthane Cendere Vadisi’ndeki yeni projeleri Porta Vadi projelerini satışa çıkardı.

165 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Porta Vadi projesi karma konseptte tasarlanıyor.  4 bloktan oluşan projede bir adet konut bloğu ve 3 adet ofis bloğu bulunuyor. Blokların altında ise dükkanlar yer alıyor.

Toplam 76 adet konut, 166 adet ve 20 mağazadan meydana gelen Tüm Yapı Porta Vadi projesi 34 dönüm alan üzerinde yükseliyor.

METREKARESİ 9 BİN TL
Büyüklükleri 95 metrekare ile 310 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alan Porta Vadi fiyatları ise 900 bin TL’den başlıyor 3 milyona kadar çıkıyor.  Porta Vadi projesinde konutların metrekare fiyatları 9 bin TL’den başlangıç gösteriyor.

Projede büyüklükleri 48 metrekare ile 2 bin metrekare arasında değişen ve tek katta modüler sistem sayesinde  5 bin metrekareye kadar büyüyen ofis fiyatları ise 550 bin TL’den başlıyor. Ofislerin metrekare birim fiyatı ise 12 bin TL’den başlangıç gösteriyor.

Porta Vadi Tüm Yapı projesinde büyüklükleri 113 metrekare ile 873 metrekare arasında değişen dükkanların fiyatları ise metrekare bazında 6 bin dolardan başlıyor.

SIFIR PEŞİNAT SIFIR FAİZ
Porta Vadi projesinde lansmana özel düzenlenen kampanya kapsamında “sıfır peşinat 60 ay 0 faizle” konut sahibi olunabiliyor. Projede yüzde 20 peşinat verildiğinde ise kalan konut bedeli ise şirket bünyesinde 36 ay vade farksız taksitlendiriliyor. Porta Vadi Kağıthane projesinde peşin alımlarda ise yüzde 25 indirim yapılıyor.

BU YIL YAŞAM BAŞLIYOR
Ocak 2017’de inşaatına başlanan projede konut teslimlerinin ise 2018 sonunda yapılması planlanıyor. Cendere Caddesi üzerinde konumlanan Belgrad Ormanı ve Sadabat Deresi’ne komşu olan Porta Vadi, Levent ve Maslak’a 2 dakika mesafede yer alıyor. Porta Vadi projesi, Haliç-Kemerburgaz Dekovil Hattı, Dolmabahçe-Ayazağa Karayolu Tüneli, Hasdal-Ümraniye Tüp Geçidi, Havaray ve Metro gibi ulaşım akslarının yanı başında yer alıyor. Ayrıca proje, Türk Telekom Stadyumu, alışveriş, kültür ve sanat merkezlerine yakınlığıyla da dikkat çekiyor.

Tüm Yapı’nın sermaye piyasası profesyonelleri tarafından kurulan ve yönetilen bir şirket olduğuna dikkat çeken Tüm Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Caviz Savcı, doğru projelerle gayrimenkul sektöründe kalıcı olmayı hedefliyoruz dedi.
Önümüzdeki yıllarda yine Kağıthane’nin gelişme aksında yer alan bir bölgede proje geliştirmeyi planladıklarını belirten Savcı, Yurtdışında ise Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Florida eyaletinde proje geliştireceklerini söyledi.

KADIKÖY PATIR PATIR YIKILIYOR
Doğru projelerle piyasada yer almak istediklerini vurgulayan Savcı, “Bu piyasa maalesef doğru yürüyen bir piyasa değil. Kadıköy’de 35-40 yıllık yapılar patır patır dökülüyor.  Neden? Çünkü bu projeler doğru ellerde yapılmadı. Biz ömrü tartışılmaz projeler yapmak istiyoruz” dedi.

Porta Vadi arazisini 2011’de aldıklarını belirten Tüm Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ruşen Mete Akyüz, “ Bir dernek kurduk ve tüm bölgenin planlanmasında yer aldık” dedi.

HÜKÜMET KDV ORANLARINI GÖZDEN GEÇİRSİN
Porta Vadi projeside KDV oranının yüzde 18 olduğunu ve yüksek KDV’nin tüm sektörün sorunu olduğunu belirten Akyüz, “KDV tüm sektörün problemi. Dönüşüm yapılması gereken bir şehirde yaşıyoruz. KDV maliyeti tüketiciye de yansıyor. Projelerin ulaşılabilir olması için kamunun KDV oranlarını tekrar gözden geçirmesi lazım” diye konuştu.

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER