Anasayfa >

Yeni Projeler >

Ferko’dan 750 Milyon Dolarlık 4 Yeni Proje

Ferko’dan 750 Milyon Dolarlık 4 Yeni Proje

19 Aralık 2017 Salı, 12:25:41
Ferko’dan 750 Milyon Dolarlık 4 Yeni Proje
Kağıtane Ferko Line projesini 2018’in son çeyreğinde teslime hazırlanan Ferko, 750 milyon dolar değerinde 4 yeni projeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Ferko  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Kağıthane Ferko Line satış ofisinde emlak editörleri ile bir araya geldi.
Ferko Line projesinde gelinen son durum hakkında bilgi veren Meriçten, yeni yatırımlarını da paylaştı.

KAĞITHANE’NİN DEĞERİ ŞU ANA KADAR BİLİNMEDİ
Kağıthane bölgesinin önemine değinen Meriçten, “Kağıthane’nin değerin şu ana kadar bilinmedi. Fakat son zamanlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleri ile birlikte gelişim hızlandı. Kağıthane yavaş yavaş değerini bulmaya başladı” dedi.

Bölgenin kentsel dönüşümde de avantajlı bir bölge olduğuna dikkat çeken Meriçten, “Kağıthane kentsel dönüşümde şanslı bir bölge. Sanayi bölgesi olduğu için daha geniş metrekarelerde dönüşüm yapılabiliyor. Büyük projeler geliştirilebiliyor.  Büyük markaların da buraya girmesi ile birlikte bölgenin değeri daha da arttı” ifadesinde bulundu.

HAVALİMANI VE METRO BURAYI UÇURACAK
3. Havalimanı ve yeni metro projeleri ile birlikte Kağıthane’nin 2 yıla kadar uçacağını söyleyen Meriçten, “Kağıthane’de en büyük eksiklik toplu taşımaydı. Fakat 3. Havalimanı ve planlanan metro hatları ile birlikte bu eksiklikte giderilmiş olacak. Havalimanı ve metro Kağıthane’yi iki yılda uçuracak” ifadesinde bulundu.

FİYATLAR MASLAK’I GEÇECEK
Metro ve havalimanının hizmete girmesi ile birlikte Kağıthane’de fiyatların Maslak’ı geride bırakacağını belirten Meriçten, “Ferko Line projemiz ile hedefimiz Maslak aksını buraya taşımaktı. Metro ve havalimanı açılınca fiyatlar Maslak’ı geçecek. Kağıthane, Levent’ten sonra ikinci yer olacak” diye konuştu.

750 MİLYON DOLARLIK 4 YENİ PROJE
Yeni yatırımları hakkında da bilgi veren Gökçe Meriçten, “2018’de 4 yeni proje planlıyoruz. Bunlardan üçü Kemerburgaz Göktürk’te.  Mimari çalışmaları yapılıyor. 2018 Mayıs’ta Göktürk projelerimize star vermeyi istiyoruz. Bir diğer projemiz de Levent’e olacak. Burası da konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Dört projenin toplam yatırım maliyeti 750 milyon dolar” dedi.

2017’DE 100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
2017’yi 100 milyon dolarlık yatırımla kapattıklarını ifade eden Meriçten, 2017 cirolarının ise 350 milyon dolar olduğunu açıkladı.
Ferko  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, Ferko Line projesinde satışların yüzde 50 oranında tamamlandığını açıkladı.

FERKO LİNE BİR YILDA YÜZDE 20 KAZANDIRDI
Projenin bir yılda yüzde 20 prim yaptığını belirten Meriçten, “Bir yıl önce metrekaresi 3 bin-4 bin dolardan satışa çıktık. Bugün ki metrekare fiyatlarımız 3 bin 500-4 bin 500 dolar civarında. Bir yılda yüzde 20 oranında prim yaptı. Ferko Line projemizde ticari ünitelerde ise metrekare birim fiyatları 9 bin ile 12 bin dolar arasında değişiyor. Projede teslimleri de 2018’in son çeyreğinin başında yapmayı planlıyoruz” dedi.

Ferko Line projesi biri otel üçü konut olmak üzere toplam 4 bloktan oluşuyor. 192 adet ofis, 38 adet ticari ünite ve 173 odalı Four Points by Sheraton Oteli’ni içinde barındıran projede Leed Sertifikası’na aday gösteriliyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER