Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nef Ormantepe Projesi 299 Bin TL’den Satışa Çıktı

Nef Ormantepe Projesi 299 Bin TL’den Satışa Çıktı

27 Kasım 2017 Pazartesi, 12:20:35
Nef Ormantepe Projesi 299 Bin TL’den Satışa Çıktı
Nef, Çekmeköy projesinin ikinci halkası Nef Ormantepe’yi satışa çıkardı. İlk fazı olan Nef Çamlıktepe’ye 2 günde satan şirket Nef Ormantepe’yi de 299 bin TL’den satışa çıkardı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Nef, Fiba Grubu ortaklığında hayata geçirdiği Çekmeköy projesinin ikinci halkasını satışa çıkardı. Nef Çamlıktepe, Nef Ormantepe ve Nef Koruköy’den oluşan projenin ilk fazı Nef Çamlıktepe’nin iki günde satışı yapıldı. Şirket yoğun talep üzerine 409 konutluk Nef Ormantepe’nin de satışına start verdi.

Nef’in Çekmeköy’deki ikinci projesi Nef Ormantepe’de 1+1, 2+1 ve 3+1 tipinde bahçeli, teraslı ve balkonlu toplam 409 adet konut yer alıyor.

36 AY 0 FAİZLE 299 BİN TL
Metrekare birim fiyatları 4 bin 250 TL ile 4 bin 750 TL arasında değişiklik gösteren Nef Ormantepe fiyatları 299 bin TL’den başlıyor.

Şirket bünyesinde 36 ay vade farksız taksit imkanı sunulan Nef Ormantepe Çekmeköy projesinde 120 ay yüzde 0,99 faizle banka kredili taksit de yapılıyor.

2020’DE YAŞAM BAŞLAYACAK
Ekim 2020’ de konut teslimlerinin yapılması planlanan projede kişiye özel ödeme seçenekleri de sunuluyor.

3.Köprü, Şile otoyolu, Tem ve Anadolu otoyolu bağlantı yollarının tam kesişim noktasında yer alan Nef Çekmeköy projesi Nef Ormantepe’den  Levent, Maslak, Ataşehir, Ümraniye gibi iş merkezlerine bağlantı yolu ile 15 dakika, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakikada ulaşım  sağlanıyor.  Yine projenin hemen yanında yer alan Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı yolu ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden 3. Havalimanı’na ve Orhangazi Köprüsü’ne kesintisiz ulaşım sağlanabiliyor.  Projenin hemen yanında yer alan ve 2019’da hizmete açılması planlanan Çekmeköy-Yenidoğan metro hattı ile de Üsküdar’a ve Marmaray aracılığı ile Avrupa Yakası’na direk erişim imkanı bulunuyor.

Özyeğin Üniversitesi , İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, Sev Amerikan Koleji, Avusturya Koleji  ve Uğur Koleji gibi birçok eğitim kurumlarına yakın mesafede  yer alan proje, konumu itibariyle hem oturum hem de yatırımcı kitlesine hitap ediyor.

Nef Ormantepe projesinin sosyal olanakları arasında ise; sinema odası, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, cafe, yürüyüş alanları, hobi bahçeleri, açık hava şöminesi, seyir terasları, çok amaçlı çim alanları, biyolojik göletler ve çim amfi yer alıyor.

2 GÜNDE 497 KONUT SATILTI
Nef Çamlıktepe projesininde lansmana bile çıkmadan 497 konutun satışını yaparak rekora imza attıklarını belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Nef Çamlıktepe’de biriken talebi karşıladık. 2 günde 497 konutun satışı tamamlandı. Ben bile bu kadarını beklemiyordum. Fakat ikinci etap Nef Ormantepe’de bu kadar hızlı bir satış beklemiyoruz.
Çünkü Nef Çamlıktepe’de biriken talebi karşıladık. Nef Ormantepe’de de bu kadar hızlı olmasa da yine sektörün alışık olduğundan daha hızlı satılacaktır” dedi.

1.2 MİLYARLIK DEĞER
Nef Çamlıktepe, Nef Ormantepe ve Nef Koruköy projesinin toplam proje değerinin 1.2 milyar TL olduğunu belirten Timur, yeni satışa çıkan Nef Ormantepe’nin proje değerinin ise 350 milyon TL olduğunu söyledi. Timur, projesi arsa sahibi Fiba Grubu ile hasılat paylaşımı usulü ile gerçekleştireceklerini belirtti.

2018’DE 3 YENİ PROJE
2018 yatırımları hakkında da bilgi veren Erden Timur, “2018’de Kandilli’de boğaz manzaralı bir projemiz olacak. 70 dönümlük bir alana sahip. Boğaz’ın en büyük arsası. Bir diğer projemiz  Nef Koruköy olacak. Yine Bodrum’da da yeni bir projemiz olacak. 2018’de 2017 gibi olacak. 3-4 yeni projenin lansmanını yapacağız” dedi.

Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin ise, “Özyeğin Üniversitesi bizim bugüne kadar soyadımızı verdiğimiz tek kurum ve bu kuruma komşu olacak, yanındaki arsada gelişecek proje bizim için büyük önem taşıyor.

İNŞAAT SEKTÖRÜNE GİRMEYİ DÜŞÜNMÜYORUZ
Alemdağ’da ve Ege’de arsa stoklarının olduğunu fakat inşaat işine girmeyi düşünmediklerini belirten Özyeğin, “Dünyada her şey uzmanlaşma üzerine gidiyor. Biz neyi daha az bildiğimizi ve kimlerin konusunda uzman olduğunu iyi biliyoruz. Bu nedenle inşaat işine girmeyeceğiz. Bu projede olduğu gibi ancak arsa yatırımcısı oluruz” diye konuştu.

18 PROJED EYAŞAM BAŞLADI
Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, Nef Çamlıktepe’nin Nef’in 28.projesi olduğunu söyledi. 18 projede yaşamın başladığı ve 4 bin konutun teslimini yaptıklarını belirten Çelik, 6 şantiyede aktif bir şekilde çalışmalar devam ediyor diye konuştu.

6  YILDA YÜZDE 56 BÜYÜME
Nef’in 2010-2016 yılları arasında yüzde 56 büyüme gösterdiğini ifade eden Çelik, “2010 ciromuz 73 milyon TL’ydi, 2016 ciromuz ise 1,3 milyar TL. 2017’de hedefimiz 1.6 milyar TL ciro” şeklinde konuştu.

PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 28 Kasım 2017 Salı, 20:08 Bilgi alabilirmiyim 5071170450 CEVAPLA
DİĞER HABERLER