Anasayfa >

Yeni Projeler >

Sur Yapı Antalya Kepez Kentsel Dönüşüm Projesi Kasım Sonu Satışta

Sur Yapı Antalya Kepez Kentsel Dönüşüm Projesi Kasım Sonu Satışta

16 Kasım 2017 Perşembe, 14:15:55
Sur Yapı Antalya Kepez Kentsel Dönüşüm Projesi Kasım Sonu Satışta
Sur Yapı Antalya Kepez kentsel dönüşüm projesi Kasım sonu satışa çıkmaya hazırlanıyor. Metrekare fiyatları 3 bin TL’den başlayan projede her türlü atık geri dönüştürülerek projenin yapımında kullanılacak….

Sur Yapı Antalya Kepez kentsel dönüşüm projesinde bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. 1 milyon 300 bin metrekarelik dev bir alan üzerinde inşa edilecek olan Sur Yapı Antalya projesinde çalışmaların tümü  tamamı akıllı ve örnek dönüşüm metotlarıyla yapılacak.
 

Ön talep sürecinin devam ettiği projede her türlü atık yeniden hayata kazandırılıyor.

Araziden çıkan yüzlerce ton bina molozu projede kullanılmak üzere dönüştürüldü. 600 ton demir geri kazanıma gönderilirken, 114 ton ahşap yakacak olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Arazi üzerindeki 10 bin 764 ağaç peyzajda kullanılmak üzere kimliklendirildi ve muhafaza altına alındı. Bölgede yaşayan sokak hayvanları için özel barınaklar kuruldu.

8 milyar TL yatırımla hayata geçirilecek olan proje temel atmak için gün sayıyor.

Antalya projesinde ağaçlardan sokak hayvanlarına, hafriyatında çıkan molozdan ahşabına kadar, arazi üzerinde var olan her unsur korunuyor, yeniden değerlendiriliyor.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı  Altan Elmas, geri dönüştürülen malzemelerin proje yapımında yeniden kullanılacağını söyledi.

5 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Projenin 8 yılda 5 bin kişiye istihdam sağlayacağını belirten Elmas, projeye sadece Antalya’dan değil İstanbul ve Ankara başta olmak üzere İzmir, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Afyon, Isparta, Denizli ve Mersin dahil 69 ilden talep aldıklarını söyledi. Elmas, Ön talep sayısı şimdiden 19 bini geçti. Bu yatırım şimdiden Türkiye’nin projesi oldu. Türkiye’nin markası Antalya’da örnek olacak bir şehir kuracağız” dedi.

KASIM SONU SATIŞTA
Sur Yapı Antalya Kepez kentsel dönüşüm projesini Kasım sonunda satışa çıkarmayı hedeflediklerini belirten Elmas, “Şuanda hafriyat çalışmaları yüzde 50’yi geçti. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde temel atmayı planlıyoruz. 3 bin TL / m² ye, 3 bin 500 TL’ye, 4 bin TL’ye, 5 bin TL’ye kadar her bütçeye ve beklentiye uygun ürün üreteceğiz. Yeni şehirde 19 bin konutun yanı sıra, kültürel alanlar, dev şehir parkı, okullar, kütüphaneler, sağlık tesisleri, spor tesisleri, oteller, alışveriş merkezi ve Antalya için yeni bir alışveriş caddesi yer alacak. Ayrıca modern bir şehirde ihtiyaç duyulan ticaret, finans, alışveriş, nitelikli konut ve toplu ulaşım olanakları en ince detayına kadar tasarlanacak” diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER