Anasayfa >

Yeni Projeler >

Pana Yapı’dan Şile ve Kurtköy’de Yeni Proje

Pana Yapı’dan Şile ve Kurtköy’de Yeni Proje

20 Ekim 2017 Cuma, 13:21:45
Pana Yapı’dan Şile ve Kurtköy’de Yeni Proje
Fikirtepe’de 4 projenin yapım ve satışına devam eden Pana Yapı, Kurtköy ve Şile’de “Jardin Eden” markalı yeni proje hazırlığında. İzmir’de de yeni bir projeye imza atmaya hazırlanan Pana Yapı’nın yurtdışına da açılma planı var….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Pana Yapı, Pana Yapı Holding olarak sermaye piyasalarına giriş yapıyor. 55.4 milyon lira bedelle yüzde 48,5’i Raci Şaşmaz’a geçen Denge Yatırım Holding’in ismi Pana Yatırım Holding oldu. 

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Pana Yapı İnşaat Grup Başkanı Mahir Şaşmaz, yeni projeleri hakkında da bilgi verdi.

Fikirtepe’de Brooklyn markalı 4 projenin yapım ve satışına devam ettiklerini belirten Şaşmaz, projelerin toplam yatırım değerinin 1 milyar TL olduğunu söyledi. Şaşmaz, Fikirtepe projelerinden 1,6 milyar TL ciro beklentilerinin olduğunu açıkladı.

133 milyon TL yatırımla hayata geçirdikleri Çeşme Jardin Eden projesinin ardından Jardin markalı 2 yeni projeye daha start vereceklerini belirten Şaşmaz, projelerden birinin Şile diğerinin ise Kurtköy’de olacağını söyledi.

KURTKÖY’DE 60 MİLYON DOLARLIK SAĞLIK KOMPLEKSİ
Jardin Eden Kurtköy projesinin büyük bir sağlık konsepti olarak yükseleceğini ifade ede Şaşmaz, 111 bin metrekare alan üzerinde konumlanacak olan projenin 60 milyon dolar yatırım maliyeti olduğunu söyledi.

Jardin Eden Şile projesi hakkında da bilgi veren Şaşmaz, projenin “resort” konseptinde tasarlanacağını belirtti. Şaşmaz, 80 milyon dolarlık Jardin Eden Şile projesinden 150 milyon dolar ciro beklentileri olduğunu ifade etti.

İZMİR’DE YENİ PROJE
İstanbul’un yanı sıra İzmir’de de yeni bir projelerinin olacağını söyleyen Şaşmaz, projenin kontratını imzaladık dedi. Şaşmaz, yurtdışına da açılma planlarının olduğunu sözlerine ekledi.

HEDEF 5 YILDA 2 MİLYAR DOLAR CİRO
Mahir Şaşmaz, yeni projelerle birlikte 5 yılda 2 milyar dolar ciro hedeflerinin olduğunu belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER