Anasayfa >

Yeni Projeler >

We Haliç Projesi Görücüye Çıktı

We Haliç Projesi Görücüye Çıktı

10 Ekim 2017 Salı, 15:49:20
We Haliç Projesi Görücüye Çıktı
Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen We Haliç projesi görücüye çıktı. 7 farklı ödeme seçeneği sunulan We Haliç fiyatları 362 bin TL'den başlıyor...

HABER: Şengül KIRMIIZITAŞ

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Ilgın İnşaat işbirliği ile Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen We Haliç projesi görücüye çıktı.


Türkiye’nin master planlı ilk kentsel dönüşüm projesi olma özelliği taşıyan Ilgın İnşaat We Haliç projesi 11 blokta toplam bin 57 adet konut ve 27 adet ticari üniteden oluşuyor.  Toplam bin 84 bağımsız birimden meydana gelen We Haliç Gaziosmanpaşa projesinde stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 konut seçenekleri yer alıyor. Konutların büyüklükleri 50 metrekare ile 290 metrekare arasında değişiklik gösteriyor.


MİNİMUM 362 BİN TL
We Haliç fiyatları 362 bin TL’den başlıyor. Projede 7 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. We Haliç projesinde metrekare birim fiyatları 5 bin 500 TL ile 7 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.


450 milyon TL yatırımla hayata geçirilen We Haliç Gaziosmanpaşa projesinde 12 ay taksit erteleme ve We Ilgın Finans Modeliyle 48 ay 0 faizle taksit imkanı sunuluyor.


We Haliç projesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 8 dakika, Atatürk Havalimanı’na 10 dakika, Mecidiyeköy’e 7 dakika, Eyüp Sultan Camisi’ne ise yürüme mesafesinde yer alıyor.


3.0 tavan yüksekliği ile ferah bir yaşam alanı sunan We Haliç Gaziosmanpaşa projesinin sosyal olanakları arasında ise; Türk hamamı, cafe, restoran, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, yeşil alan, sauna, çocuk oyun alanları yer alıyor.
2020’de konut teslimleri yapılması planlanan projede kapsamında 2 bin 500 kişi kapasiteli cami de yer bulunuyor.
Bugüne kadar Türkiye’nin farlı illerinde 10 bine yakın konut ürettiklerini belirten Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Yanmaz, İstanbul’da ise 4 bin 100 konut yaptıklarını açıkladı.


450 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Projenin 450 milyon TL yatırımla hayata geçirileceğini ifade eden Yanmaz, projeden 1 milyar TL gelir beklediklerini söyledi. Yanmaz, bu gelirden belediyenin, çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve hak sahiplerinin payının yüzde 43 olduğunu belirtti.


Bölgede 400 tane gecekondu bulunduğunu ve tüm hak sahiplerinin bu bölgede yaşama imkanı olacağını ifade eden  Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ''Bu projemiz ilçemize, mahallemize, o bölgemize bir güzellik katacak. Bu dönüşüm çalışmaları başladığından beri ısrarla hak sahiplerine de söylediğimiz, bu dönüşüm projesiyle şehrimizin değişmesine öncülük yapmaktı. Bu zamana kadar halkımız bize inanılmaz bir destek ve sabır gösterdi. Bu projenin hayata kavuşmasıyla bundan sonra yapacağımız projelerinde önünü açmış olacağız'' dedi.


Master Planının öneminden bahseden Başkan Usta, "Biz 2014 yılından itibaren ilçemize ait bir Kentsel Dönüşüm Master Planı yaptık çünkü bölgemizde riskli alan miktarı çok yüksekti. 18 bölgemizde dönüşüm çalışması planlanmıştı, bunların bütüncül bir planla yapılmasının doğru olduğunu düşünerek bir vizyon planı sonrasında da kentsel dönüşüm master planı yaptık. Artık planlarla uğraşmıyoruz, bu yapmış olduğumuz planlara bağlı kalmak suretiyle kentsel dönüşüm bölgelerini yatırıma dönüştürmekle uğraşıyoruz. Bu onlardan yalnızca bir tanesi, böyle 18 bölgemiz var. 5 bölgemizde daha çalışmaları başlattık. Biz yaptığımız tüm çalışmalarda bu master plana bağlı kalarak dönüşüm alanlarımızı kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz'' dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER