Anasayfa >

Yeni Projeler >

Akman Dixon 600 Projesini Görücüye Çıkarmaya Hazırlanıyor

Akman Dixon 600 Projesini Görücüye Çıkarmaya Hazırlanıyor

21 Ağustos 2017 Pazartesi, 10:40:18
Akman Dixon 600 Projesini Görücüye Çıkarmaya Hazırlanıyor
Akman Holding Toronto'daki yeni projesi Dixon 600'ü Mart 2018'de Türkiye'de görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Ali Akman, projenin yüzde 20'sini Türklere satmayı hedeflediklerini söyledi...


Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM Development tarafından Toronto’ta hayata geçirilen Dixon 600 projesinin detayları netleşti.

Toronto’da Dixon Road üzerinde konumlanan Akman Holding Dixon 600 Toronto projesi 240 milyon dolar yatırımla hayata geçiriliyor.

Kanada’daki satışlarının Kasım ayında başlaması planlanan proje 42 bin metrekare alan üzerinde yükseliyor.  Mart 2018’de temeli atılması planlanan Dixon 600 projesinin Türkiye lansmanı da inşaatın başlamasıyla yani Mart 2018’de yapılacak.

20 katlı tek bloktan oluşan projede, kongre merkezi, toplantı merkezi, konut, ofis ve rezidans yer alıyor.

TÜRKLERE ÖZEL FİYAT
Dixon 600 projesinin ayrıntılarını anlatan Akman Holding ve SAMM Developments Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akman, inşaatın başlamasından itibaren 30 ayda projeyi tamamlayacaklarını söyledi. Projenin yüzde 20’sinin Türkiye’de satmayı hedeflediklerini belirten  Akman, The Kennedy’de olduğu gibi Türk müşterilere yine özel fiyatlar sunacaklarını dile getirdi.

Ağırlıklı olarak kurumsal müşterileri hedeflediklerine dikkat çeken Akman,: “Konumu Toronto Havaalanı ile Toronto merkezinin tam ortasında çok ideal bir konumda. Hem havaalanına hem şehre yakın. Toronto’ya iş seyahatine gelen kurumsal firma çalışanlarının rezidanslarda kalması, buradaki ofisleri kiralayıp veya satın alıp irtibat ofisi olarak kullanmasını hedefliyoruz. Konferans salonları, ofisler, rezidanslar, otel, restoran, cafelerin olduğu hareketli çok bir ortam. İlk   kat kongre ve  toplantı salonlarından oluşuyor.Ofis sayısı145 olacak. Ofislerin üzerindeki 11 katta da daire ve rezidanslar yer alacak. Rezidanslar Holiday Inn olarak kiraya verilecek.Projenin mimarı yine bir önceki projede çalıştığımız Page+Steele. Yani The Kennedy’sprojesinde çalışan tüm ekip burada da devam ediyor.” Diye konuştu.

DEVLET GÜVENCELİ
Kanada’da müşterilerin lehine dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir uygulama olduğuna dikkat çeken Akman, “Kanada’da herhangi bir projede anahtar teslime kadar proje sahibine para ödenmiyor. Müşteri parayı faizli bir depozito hesabına yatırıyor. Müteahhit şirket o paraya dokunamıyor. Ancak projenin iskanı çıkınca şirkete transfer oluyor. Dolayısıyla yatırımcının parası tamamıyla güvence altında. Yani Kanada’da gayrimenkul alacakların paraları Kanada hükümetinin güvencesinde. Müşterinin hiçbir şekilde mağdur olacağım diye bir endişesi yok” diye konuştu.

YILDA YÜZDE 8 DEĞER ARTIŞI
Kanada’da gayrimenkul pazarının çok canlı olduğunu dile getiren Akman, “Toronto, üst üste 2 yıldır dünyanın en yaşanılacak şehri seçiliyor. Dolayısıyla lokasyon çok cazip ve cazibesi gittikçe artıyor. Trump sonrası ABD’den çıkan bir para var. İran, Hint vs asıllılar paralarını Kanada’ya yatırmaya başladı. En iyi yatırım olarak da gayrimenkulü görüyorlar. Eskiden İsviçre neyse şu anda Kanada dünya için öyle bir ülke olmaya başladı. Gayrimenkul fiyat değerlenmesi çok güzel gidiyor. Her yıl yüzde 7-8 değer artışı oluyor. Müthiş bir talep var.”ifadesinde bulundu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER