Anasayfa >

Yeni Projeler >

İzmit Gültepe Konutları Geliyor

İzmit Gültepe Konutları Geliyor

27 Temmuz 2017 Perşembe, 17:14:59
İzmit Gültepe Konutları Geliyor
İzmit Gültepe Konutları projesi yolda. 48 dönüm alan üzerinde yükselecek olan projenin 2 yıl içinde tamamlanması planlanıyor…

İzmit Belediyesi, Gültepe’de yeni bir konut projesi yapacak. Gültepe Konutları projesi 48 dönüm alan üzerinde yükseliyor. Projenin dev bir maketi İzmit Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü girişine konuldu. İhaleyi kazanan firmanın şantiye alanına satış ofisi kurma hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Toplam 443 konuttan oluşan İzmit Gültepe Konutları projesinin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.


48 bin metrekarenin 18 bin metrekaresini konut, 30 bin metrekaresini de yeşil alanın oluşturduğu İzmit Gültepe Konutları projesi 1+1, 2+1, 3+1 4+1 daire seçeneklerinden oluşuyor.


Blokların 6 katlı olarak tasarlandığı projede müstakil evler de yer alıyor.


Projenin ruhsat ve proje işlemlerinin yakında biteceğini belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Genellikle TOKİ kişi ve kurumlardan arsa alırken İzmit Belediyesi olarak biz, bir ilki gerçekleştirerek söz konusu alanı TOKİ'den satın aldık. 2010 yılında TOKİ'den yaklaşık 800 bin liraya aldığımız bu yer sayesinde 30 milyon TL’lik bir değeri belediyemizin bütçesine de katmış oluyoruz. TOKİ'den satın aldığımız alana, bir ilçe belediyesinin kolay kolay cesaret edemeyeceği konut yapmaya karar verdik” ifadesinde bulundu.


Projenin kat karşılığı hayata geçirileceğini ifade eden Doğan, konutların yüzde 26'sının İzmit Belediyesi'nin olacağını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER