Anasayfa >

Yeni Projeler >

262 Towers İzmit Satışta! 10 Şiddetindeki Depreme Dayanıklı!

262 Towers İzmit Satışta! 10 Şiddetindeki Depreme Dayanıklı!

23 Mayıs 2017 Salı, 12:25:18
262 Towers İzmit Satışta! 10 Şiddetindeki Depreme Dayanıklı!
Türk-Arap ortaklığı ile kurulan Bambau GMYO tarafından İzmit’te hayata geçirilen 262 Towers metrekaresi 9 bin TL’den satışa çıktı. Şirket 5 yıl içinde Türkiye’nin farklı illerinde 262 Tower’ın 20 katı daha yatırım yapmayı planlıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Türk- Arap ortaklığıyla kurulan Bambau GMYO tarafından İzmit’te hayata geçirilen 262 Towers satışa çıktı.


Burçin Şahin İnşaat ile  Mekkeli Yatırım ve Gayrimenkul Geliştirme Şirketi Almarasim işbirliği ile inşa edilecek olan 262 Towers projesi yaklaşık 500 milyon TL yatırımla hayata geçiriliyor.


D-100 Karayolu üzerinde, Yahya Kaptan Mahallesi’nin yanında, yeni yapılacak Adliye Sarayı’na 200 metre mesafede ve bölgedeki 5 hastaneye yürüme mesafesinde hayata geçirilen 262 Towers projesi 14 katlı 3 bloktan oluşuyor.


Karma konseptte tasarlanan projede İzmit Ofis bloğunda 210, Kartepe Ofis bloğunda 210, konut bloğunda 150, ‘All-Kattan Rezidans’ bloğunda ise 160 birim bulunuyor.


METREKARESİ 9 BİN TL
262 Towers İzmit projesinde büyüklükleri 40 metrekare ile 250 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor. Metrekare birim fiyatları 9 bin TL’den başlayan 262 Towers fiyatları 500 bin TL’den başlıyor 1 milyon 600 bin TL’ye kadar yükseliyor. Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli ise 24 ay vade farksız taksitlendiriliyor.


Harfiyat çalışmaları başlayan projede konut teslimlerinin Mayıs 2019’da yapılması planlanıyor.


Toplam 420 adet ofis, 160 adet konuttan oluşan Bambau 262 Towers projesinin  sosyal olanakları arasında ise, banka, kuru temizleme, noter, güvenlik, 22 bin metrekare kapalı otopark, 6 bin metrekare açık otopark, yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, VİP lounge, VİP karşılama hizmeti, restoran ve cafe yer alıyor.


500 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Projenin arsasını belediyeden 55 milyon TL’ye ihale ile aldıklarını belirten Bambau GMYO ortaklarından Burçin Şahin, projenin toplam yatırım bedelinin 500 milyon TL olduğunu söyledi.


262 Towers projesinde lansmana özel metrekaresi 9 bin TL’den satışlara başladıklarını belirten Şahin, proje tamamlandığında fiyatların 15 bin TL’yi bulacağını belirtti.


10 ŞİDDETİNDEKİ DEPREME DAYANIKLI
İzmit’in deprem bölgesi olduğunu hatırlatan Şahin, “Bu gerçeği düşünerek projemizi ürettik ve deprem sorununu projede çözdük. Testlerini yaptık. 10 şiddetindeki depreme karşı dayanıklı bir proje oldu” dedi.


ARABİSTAN SERMAYESİ İLE TÜRKİYE’DE PROJE ÜRETİYRUZ
Projenin Arabistan sermayesi ile hayata geçirildiğini belirten Şahin, “Arabistan sermayesi ile Türkiye’de projeler üreteceği. İzmit ile başladık. Bu ilk projemiz. 5 yıl içerisinde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yap-sat, yap-işlet modeliyle farklı projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.


KRALIN TALİMATI VAR
Türkiye ve Suudi Arabistan’ın iki kardeş ülke olduğunu belirten Almarasim Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Al Kattan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da girişimleri ile birlikte Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkiler gelişti. İki ülke arasında yeni yatırımlar için birçok kez toplantı yapıldı. Suudi Arabistan kralının da Türkiye’ye yatırım yapın çağrısı var. Bundan dolayı da Türkiye’de yatırım yapmak bizim için görev oldu.  Türkiye ekonomisi kalkınma ve büyüme çizgisinde. Biz Türkiye’ye güveniyoruz” dedi.


262 TOWERS’IN 20 KATI DAHA PROJE YAPACAĞIZ
Mekke ve çevresinde 5 milyar dolar üzerinde yatırımlarının olduğunu belirten Kattan, Türkiye’de de 5 yıl içinde 262 Towers projesinin 20 katı yeni proje yapacaklarını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER