Anasayfa >

Yeni Projeler >

Mesut Sancak: İstanbul’da Stok Çok, İzmir’de Yok… Ekmek Burada!

Mesut Sancak: İstanbul’da Stok Çok, İzmir’de Yok… Ekmek Burada!

17 Mayıs 2017 Çarşamba, 13:32:25
Mesut Sancak: İstanbul’da Stok Çok, İzmir’de Yok… Ekmek Burada!
İzmir’deki 13. Projesi Folkart İncity’i satışa çıkaran Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yatırımlarına İzmir’de devam edeceklerini söyledi. Yurtdışına açılma planlarının da olduğunu belirten Sancar, İzmir’de iş çok İstanbul’da stok fazla o yüzden İstanbul’da yatırım şimdilik düşünmüyoruz dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Folkart Yapı, İzmir’deki 13. Projesi Folkart İncity projesini satışa çıkardı.

Bornova Yeni Kent Bölgesinde Üniversite Caddesi ile 296 Sokak’ın kesiştiği noktada konumlanan Folkart İncity projesi 8 bloktan oluşuyor.

Sabancı ailesine ait olan ve araba bakım ve depo alanı olarak kullanılan arazi üzerinde yükselecek olan projede kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilecek.

Toplam 700 konut ve 42 adet ticari üniteden oluşan Folkart İncity projesinde stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor.

Projede stüdyo daireler 43 metrekare, 1+1 daireler 70 metrekare, 2+1 daireler 120 metrekare, 3+1 daireler 180 metrekare 4+1 daireler ise 222 metrekare ile 440 metrekare arasında büyüklükte tasarlanıyor.

Folkart İncity fiyat listesi ise şöyle;
Stüdyo daireler 239 bin TL’den
1+1 daireler 337 bin TL’den
2+1 daireler 574 bin TL’den
3+1 daireler 849 bin TL’den
4+1 daireler ise 1 milyon 349 bin TL’den başlıyor.


Folkart İncity ödeme planına göre 2 farklı ödeme seçeneği sunuluyor. Birinci ödeme planına göre yüzde 20 peşinat veriliyor kalan yüzde 80 ise banka kredisi ile ödeniyor. İkinci ödeme planına göre ise yüzde 25 peşinat veriliyor kalan konut bedeli ise şirket bünyesinde 24 ay vade farksız taksitle ödeniyor.

Eylül 2019’da konut teslimleri yapılması planlanan Folkart İncity İzmir projesinin sosyal olanakları arasında ise spor alanları, mini golf, masa tenisi, kütüphane, koru alanı, yürüyüş alanları, karaoke odası, açık yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, sauna, kreş, satranç ve çalışma odası yer alıyor.

İZMİR’İN POTANSİYELİNE GÜVENİYORUZ
Folkart olarak İzmir’in geleceğine ve potansiyeline güvendiklerini belirten Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yatırımlarımız ile İzmir şehir ekonomisine ciddi katkı sağlıyoruz dedi.

4 MİLYAR 352 MİLYON TL’LİK YATIRIM
Folkart İncity projesinin İzmir’deki 13’üncü projeleri olduğunu belirten Mesut Sancak, bu 13 projenin toplam yatırım değerinin 4 milyar 352 milyon TL olduğunu söyledi.

BİN 500 KİŞİYE İŞ KAPISI
13 projede toplam bin 500 kişiye istihdam sağladıklarını vurgulayan Mesut Sancak, yeni gelecek projelerle birlikte bu sayının 4 bini aşacağını belirtti. Sancar, tek başına Basmane projemizde binlerce insan çalışacak dedi.

Bornova Yeni Kent Merkezi’ne Folkart İncity projesi ile birlikte 2 bin 500’ye yakın konut, ofis ve çarşı birimi ürettiklerini belirten Sancak, yakın gelecekte 5 bin civarında ek birim üreteceklerini vurguladı.


HEDEF LONDRA PARİS…
Folkart markasını Londra, Paris gibi ülkelere taşımayı hedeflediklerini söyleyen Mesut Sancak, “İzmir’den sonra Bursa, Balıkesir, Aydın ve Manisa gibi illerde yatırım yapacağız. Yine yurtdışına açılma gibi bir hedefimiz de var. Türk müteahhitleri neler yapabiliyor göstermek istiyoruz. Bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

EKMEK İZMİR’DE İSTANBUL’U ŞİMDİLİK DÜŞÜNMÜYORUZ
Mesut Sancak, İstanbul’da proje üretmeyi planlıyor musunuz sorusu üzerine şu açıklamayı yaptı: “İzmir’de çok fazla yoğunluk var. İstanbul’da 450 bin yapılmış ve satılmayı bekleyen konut var. Bu Konya büyüklüğünde demek.  İzmir’de bu kadar yapılacak iş varken İstanbul’a girmeye çok sıcak bakmıyoruz. Hiç proje yapmayacağız demiyoruz, görüştüğümüz işler var ama şimdilik önceliğimiz İzmir.”

İZMİR’DE STOK YOK
İzmir’de konut stoğunun olmadığına dikkat çeken Mesut Sancak, “Türkiye’de yılda 650 konut üretiliyor. İzmir’de ise 35 bin. İzmir Türkiye pazarının yüzde 5’ini oluşturuyor. İzmir’de stok yok. İstanbul ve Ankara’ya göre arz-talep daha dengeli” ifadesinde bulundu.

İzmir’de 350 bin riskli yapı olduğuna dikkat çeken Sancak, bunların yıkılıp yerine 850 bin yeni konut yapılacağını söyledi. Sancar, İzmir’in kentsel dönüşümünde en büyük oyuncularından olmak istiyoruz diye konuştu.

YARIŞ BAŞLADI
İzmir’de yapı yarışının başladığını belirten Mesut Sancar Dubai örneğini verdi. Sancak, “İzmir’de rekabete dayalı çok olumlu bir yarış başladı. Örneğin Dubai… Her zaman daha güzeli yapma yarışı ile bugüne geldi. İzmir’de de benzeri yaşanıyor. Önceden daha ucuzu yapma yarışı vardı şimdi ise dünyaca ünlü  mimarlar yarışıyor. İzmir 5-10 yıl sonra Türkiye’nin en özel şehir olacak” diye konuştu.


PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER