Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nato’nun Beykoz’daki Füze Üssü Film Platosu Oluyor

Nato’nun Beykoz’daki Füze Üssü Film Platosu Oluyor

11 Mayıs 2017 Perşembe, 13:08:14
Nato’nun Beykoz’daki  Füze Üssü Film Platosu Oluyor
Nato’nun Beykoz’daki füze üssü film platosu oluyor. Aynı anda 10 filmin çekilebileceği dev proje Yeni Yapı imzasıyla hayat bulacak. Projeye 2011'de başladıkların fakat yol alamadıklarını belirten Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal, mevzuat hazretlerine takıldık dedi...

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ


Nato’nun Beykoz Kılıçlı Köyü'ndeki  füze üssü film platosu oluyor.  Aynı anda 10 filmin çekilebileceği dev film platosu Hollywood'daki stüdyolara benzer şekilde tasarlanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan projesi Yeni Yapı tarafından inşa edilecek.

 


MEVZUAT HAZRETLERİNE TAKILDIK
Kılıçlı film platosu projesinin çalışmalarına 2011’de başladıklarını fakat ilerleme kaydedemediklerini belirten Yeni Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Naci Topsakal, mevzuat hazretlerine takıldık dedi.

  
Topsakal, “ Projeye 2011 yılında başladık ama çok gecikti. Mevzuat hazretlerine takıldık.  Orman bakanlığından kaynaklanan sıkıntılar var. Bundan dolayı şu ana kadar oraya sadece 10 milyon TL’lik yatırım yapabildik. Bu sıkıntıları aşabilirsek orada güzel bir film platosu yapacağız” dedi.


320 DÖNÜMLÜK DEV PLATO
Projenin yaklaşık 320 dönüm alan üzerinde hayata geçirileceğini belirten Topsakal, 270 dönümü İBB’nin Orman Bakanlığı’ndan kiraladığını hedeflerinin 320 dönüm olduğunu söyledi. Topsakal proje kapsamında, otel, dış çekim mekanları, su altı çekimleri için havuz birimlerinin olduğunu ifade etti.


AKM ENTEL YOBAZLARIN VE SİYASETİN KURBANI OLDU
Topsakal oğlu ihalesini 4 yıl önce kazandıkları Taksim Atatürk Kültür Merkezi (AKM) hakkında da şöyle söyledi, “Atatürk Kültür Merkezi entel yobazların ve siyasetin kurbanı oldu. Birçok söylenti çıktı, kimi yerine cami yapılacak dedi kimi adı değişecek dedi.. İşin aslı şu; AKM 1946’nın şartlarına göre yapılmış ve artık bitmiş bir proje. Biz orada daha büyük ve daha kapsamlı bir opera binası yapacağız. AKM’nin yanında arsa var onu da projeye dahil edip daha kapsamlı bir şey yapacağız” diye konuştu.


“HALKA”YA YATIRIM YAPACAĞIZ
600 milyon TL değerinde yeni yatırıma imza atacaklarını belirten Topsakal, “İstanbul’da bir daire çizdik. Bu daire içinde ulaşımın kolay olduğu losakyonlar bulunuyor. Yatırımlarımızı bu alanlara yapacağız. Önümüzdeki dönemlerde Aydın Nazilli’de 100 milyon TL’lik, İstanbul Bağcılar’da ise 150 milyon TL’lik yeni yatırımımız olacak. Geçtiğimiz ay ön satışına başladığımız 350 milyon TL’lik Alibey’deki Yeniköy Konakları ile birlikte toplam 600 milyon TL’lik yeni yatırıma imza atmış olacağız” diye konuştu.


KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BECEREMEDİK
Önümüzdeki dönemlerde kentsel dönüşüm projelerinde de yer alacaklarını belirten Topsakal, “Biz önce kentsel dönüşüme baktık sonra korkup geri çekildik. Hak sahipleri, müteahhitler aç gözlülük yaptı. İş “Su akar yolunu bulur” şeklini aldı. Biz bu işi beceremedik.  Biz aparman bazlı dönüşüme karşıyım. Bu doğru bir dönüşüm değil. Fakat Türkiye kentsel dönüşümde doğru yere gitmek zorunda. Biz de bu işin bir yerinde olmak zorundayız.  Yaşanabilir yerler ulaşımın olduğu yerler. Bizde ulaşımın olduğu her yerde yatırım yapmaya hazırız” ifadesinde bulundu.


240 AY VADELİ SATIŞ KAMPANYASI BİR HAFTADA YÜZDE 22’SİNİ SATTIRDI
Yeniköy Konakları hakkında da bilgi veren Topsakal, “emlak Konut GYO Alibeyköy ihalesini 86 milyon 150 bin TL ile kazandık. Arsa üzerinde inşaatına başladığımız Yeniköy Konakları projesinin yüzde 22’sini emlak konut’un 240 ay vadeli satış kampanyası ile sattık. Kampanyaya katılmayacaktık son bir haftada katılma kararı verdik. Çadır kurduk, bir günde maketini hazırladık ve beklemediğimiz bir satış yakaladık. Emlak Konut kampanyası bitti ama biz 60 ay ve 120 ay vadeli yeni bir kampanyaya başlıyoruz. Yeni kampanya ile ciddi satış yapacağımızı düşünüyorum” dedi.YENİKÖY KONAKLARI’NDA 578 BİN TL’YE 2+1
35 bin 856 metrekare alan üzerinde yükselen Yeniköy Konakları toplam 362 konut yer alıyor. Projede 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor. Mart 2019’da konut teslimleri yapılması planlanan Yeniköy Konakları projesinde 2+1 daireler 578 bin TL ile 1 milyon 300 bin TL arasında, 3+1 daireler 983 bin TL ile 1 milyon 486 bin TL arasında, 4+1 daireler ise 1 milyon 308 bin TL ile 1 milyon 769 bin TL arasında değişiyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER