Anasayfa >

Yeni Projeler >

NG Residence Yeniden Yatırımcıyla Buluştu

NG Residence Yeniden Yatırımcıyla Buluştu

08 Mayıs 2017 Pazartesi, 15:58:03
NG Residence Yeniden Yatırımcıyla Buluştu
Geçtiğimiz yıl lansmanı yapılan ve lansman öncesi yüzde 30’u satıldıktan sonra satışlarına ara verilen NG Residence projesinde satışlar yeniden başladı. NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gürel, satışa çıkmak için projenin kaba inşaatının bitmesini bekledik dedi…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Kütahya Seramik güvencesiyle Güneşli’de hayata geçirilen NG Residence projesi satışa çıktı. 1 yıl önce lansmanı yapılan ve lansman öncesi yüzde 30’u satılan projede satışlara bir süredir ara verilmişti. Şirket projeyi yeniden satışa çıkarmak için projenin kaba inşaatının bitmesini bekliyordu.

“Vazo”dan ilham alınarak tasarlanan NG Residence projesi 26 katlı rezidans, 5 yıldızlı uluslararası zincir otel kulesi ve 3 bin 200 kişilik kongre merkezinden oluşuyor.
Toplam 304 konutta oluşan NG Residence Güneşli projesinde büyüklükleri 62 metrekare ile 88 metrekare arasında değişen 1+1 ve büyüklükleri 88 metrekare ile 139 metrekare arasında değişen 2+1 konut seçenekleri yer alıyor.

NG Residence fiyatları 420 bin TL’den başlıyor. 2018 sonu ya da 2019 başı gibi konut teslimlerini yapılması planlanan NG Residence projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri sunuluyor.

Otel markası olarak Marriot markasıyla yolumuza ilerleyeceğiz. Otelin yönetimini ise turizmden edindiğimiz birikimimizle kendi bünyemizde yapacağız. 450 odadan oluşacak otel projemiz yaklaşık 1000 yatak kapasiteli olacak. Otel projesi tamamlandığında bölgenin en büyük otellerinden biri olacak. Uluslararası büyük kongre ve etkinliklere ev sahipliği yapacak.  


9 ŞİDDETİNDEKİ DEPREME DAYANIKLI
500 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje 9 şiddetindeki depreme bile dayanıklı olarak tasarlanıyor.
NG Residence’de sunulan hizmetler arasında 7/24 güvenlik, SPA, buhar banyosu, fitness salonu, her daireye özel otopark sauna, Türk Hamamı yer alıyor.

Proje kapsamında yer alan 450 oda, bin yatak kapasiteli otel için Marriot ile anlaştıklarını belirten NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, işletmeyi ise kendi firmalarının yapacağını söyledi.

KONUT VE OTEL YATIRIMLARINA DEVAM
Şirket olarak hem otel hem de konut yatırımına devam edeceklerini  kaydeden Güral, “Şehir içinde şehir otelleri konseptinde yatırım çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Sapanca’da faaliyette bulunan NG Sapanca otelimizin hemen yanında, mevcut otelden bağımsız bir oteli daha hayata geçireceğiz. Bu otelimiz de 340 oda kapasiteli olacak. 2019’un üçüncü çeyreğinde açılışını yapmayı hedefliyoruz.  Öte yandan Afyon’da faaliyet gösteren NG Afyon otelimizin dışında yeni bir otel projesini daha hayata geçirmek üzere çalışmalarımız devam ediyor. Böylece 2 otel projesini kısa vadede hayata geçireceğiz. Ayrıca konut sektöründe de mevcut arazi stoklarımız üzerinde proje çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

TÜRKİYE’DEN ÇİN’E İHRACAT YAPAN TEK FİRMAYIZ
Kütahya Seramik olarak yıllık 31 milyon metrekare yer ve duvar seramiği üretimi ile Türkiye’de lider konumda olduklarını söyleyen Erkan Güral, Türkiye’de Çin’e ihracat yapan tek firmayız dedi.

15 TEMMUZ KÜTAHYA SERAMİK FABRİKASI GELİYOR
Güral, “15 Temmuz darbe girişiminin ertesi günü ülkemizin yanında olmak için fabrika yatırımı kararı aldık. Kütahya’da inşa edilen ve Haziran ayında üretime başlayacak olan fabrikamızla birlikte 500 kişiye yeni istihdam sağlayacağız. 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikası ismini vereceğimiz yatırımın hayata geçmesiyle birlikte NG Ailesi daha da büyüyecek ve 5 bin kişilik istihdama  ulaşacak” şeklinde sözlerini tamamladı.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER