Anasayfa >

Yeni Projeler >

Babacan Port Royal 249 Bin TL’den Satışa Çıktı

Babacan Port Royal 249 Bin TL’den Satışa Çıktı

27 Nisan 2017 Perşembe, 14:39:21
Babacan Port Royal 249 Bin TL’den Satışa Çıktı
Yeşilköy’de Atatürk Havalimanı’nın tam karşısında yükselen Babacan Port Royal projesi 249 bin TL’den satışa çıktı. Projede 50 ay 0 faizle konut sahibi olunabiliyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Babacan Yapı, Yeşilköy’de Atatürk Havalimanı’nın hemen karşısında hayata geçirdiği Babacan Port Royal projesini satışa çıkardı.


5 blokta toplam 802 konut ve 80 adet ticari üniteden oluşan Babacan Port Royal projesinde büyüklükleri 37 metrekare ile 212 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri yer alıyor.


Babacan Port Royal fiyatları şöyle;
Stüdyo daireler 249 bin TL’den
1+1 daireler 348 bin TL’den
2+1 daireler ise 495 bin TL’den başlıyor.


Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli ise 50 ay vade farksız taksitle ödeniyor.


2019 Mart’ta konut teslimleri yapılması planlanan Babacan Port Royal projesin sosyal olanakları arasında ise Türk hamamı, Fin hamamı, yüzme havuzu, cafe, güvenlik, yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, fitness salonu ve sauna gibi birçok imkan yer alıyor.


ALTINDAN PETROL ÇIKTI
Babacan Port Royal projesinin arsasını 2013’te özelleştirme idaresinden satın aldıklarını hatırlatan Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan, “Araziyi 2013’te aldık ama altından havalimanındaki uçaklara yakıt taşıyan boru hattı çıktı. Bürokratik işlemler uzadığı için proje biraz uzadı” dedi.


528 MİLYON HASILAT
Projeden 528 milyon TL hasılat beklentilerinin olduğunu belirten İbrahim Babacan, 3 yeni projeyi daha satışa çıkarmaya hazırlandıklarını söyledi.


Yeni projeleri hakkında bilgi veren Babacan, “Projelerimizden biri memleketimiz Gaziantep’te olacak. Proje henüz ruhsat aşamasında. Beylikdüzü’nde E-5 üzerinde eski Tatilya’nın karşısında bin 100 konutluk bir projemiz daha var. Bir diğer projemizde Kadıköy Fikirtepe’de. 3 yıldır imza topluyoruz. Sona geldik. Fikirtepe’de bin 500 konutluk bir projeye başlayacağız” diye konuştu.


2,5 MİLYAR İŞ HACMİ
İbrahim Babacan, devam eden ve yeni başlayacakları projelerle birlikte 2,5 milyar TL iş hacmine ulaşacaklarını sözlerini ekledi.


KADERİMİZE RAZİ OLMADIK
Sektöre ilişkin değerlendirmede bulunan Babacan, “Piyasalarda biraz keyifsizlik var ama biz kaderimize razı olmadık. emlak Konut öncülüğünde ve daha sonra GYODER’in de ön ayak olduğu kampanyalarla direndik. Bu da satış başarısı olarak yansıdı” dedi.


YÜZDE 15 ZAM KAPIDA
Mayıs sonrası konut fiyatlarında yüzde 15 oranında artış beklediklerini söyleyen İbrahim Babacan, “Maliyetlerde birtakım artışlar oldu ama biz hep karımızdan fedakarlık yaptık. Mart satış rakamlarının artış göstermesi de bundan. Fakat Mayıs ayından sonra fiyatlarda yüzde 10-15 civarında bir artış olacaktır” şeklinde konuştu.


ESENYURT FİYATINA DAİRE VERİYORUZ
Babacan Port Royal projesinin piyasanın altında rakamlarla satışa çıkardıklarını belirten Babacan Holding CEO’su Mehmet Babacan, “Port Royal alıcının kar sağlayacağı bir proje. Çünkü düşük fiyatlarla satışa çıktık. Çünkü arsa bizim ve biz o arsayı 2013’te almıştık. Bölgede fiyatlar 8 -12 bin TL arasında değişiyor. Biz Esenyurt, Beylikdüzü fiyatlarıyla satışa çıktık. Kısa süreliğine, sınırlı daire için metrekaresi 5 bin 500 TL’den satış yapacağız. Mayıs sonuna kadar bu rakamlarla satışa devam edeceğiz. Sonrasında fiyatlar artacak” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 05 Mayıs 2017 Cuma, 20:04 TRAFİK TRAFİK DİYE DÜŞÜNÜYORUM . EV PLANLARINI GÖRELİM BİRAZ DAHA AÇIKLIĞA KAVUŞSUN BAKALIM.NET LEŞSİN DİYORUM.. CEVAPLA
DİĞER HABERLER