Anasayfa >

Yeni Projeler >

Arabistanlı Amad GY’dan Kartal’ta Yeni Proje

Arabistanlı Amad GY’dan Kartal’ta Yeni Proje

26 Nisan 2017 Çarşamba, 13:45:12
 Arabistanlı Amad GY’dan Kartal’ta Yeni Proje
Suudi Arabistan kökenli Amad GYO, Umran Yapı ile birlikte Kartal’a girdi. Firma Kartal’ın yanı sıra İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinde projeler geliştirmeyi planlıyor…

Suudi Arabistan kökenli Amad GY, İstanbul’da yatırıma hazırlanıyor. Daha önce Dubai, Ürdün, Arabistan gibi Körfez ülkelerinde çeşitli projelere imza atan şirket Türkiye’ye 2013 yılında giriş yapmıştı. Bugüne kadar çeşitli villa ve pansiyon projeleri hayata geçiren Amad GY, İstanbul Kartal’da yatırım yapmak için kolları sıvadı.

Amad Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Oğuzhan Olaş, Kartal’da Türk ortakları Umran Yapı ile birlikte yeni bir projeye başladıklarını söyledi.

Kartal’ın yanı sıra İstanbul ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde projeler hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Olaş, Türkiye’ye yatırım yapmaya başından beri istekli olduğunu, ancak bunun rakamlarla desteklenmesi için 2012 yılında 20 kişilik bir araştırma gurubuyla Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ve Türkiye’de piyasa araştırması yaptıklarını ve araştırma sonuçlarına göre 12 ülke arasında Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe ilk sırada yer aldığını belirlediklerini söyledi.

Olaş, bu araştırma sonucunda Amad Gayrimenkul’ün Türkiye yatırımlarına karar verdiğini belirterek, özellikle kentsel dönüşümün ve yabancıların mülk edinimi yasasının sektördeki canlılığa büyük ivme kattığının da bir gerçek olduğunu ifade etti.

12 yıl önce bir aile firması olarak Suudi Arabistanlı Alduhaim ailesi tafafından kurulan firma, Dubai, Suudi Arabistan, Ürdün gibi ülkelerde sürdürdüğü faaliyetlerle bölgede adını duyurdu. Firma, Türkiye’nin gayrimenkulde sahip olduğu büyük potansiyelin farkına vararak Ortadoğu yatırımlarında Türkiye’ye önemli bir yer ayırmak istiyor. Öz sermayesi 250 milyon TL dolayında olan firma, yatırımcı ortak modeliyle yanına aldığı yatırımcı desteğiyle birlikte yatırım hacmini 1 milyar TL’ye çıkarma kapasitesine sahip durumda.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER