Anasayfa >

Yeni Projeler >

Teknik Yapı 3 Yeni Projesini Katar’da Görücüye Çıkardı

Teknik Yapı 3 Yeni Projesini Katar’da Görücüye Çıkardı

19 Nisan 2017 Çarşamba, 22:58:55
Teknik Yapı 3 Yeni Projesini Katar’da Görücüye Çıkardı
Teknik Yapı bu yıl satışa çıkarmaya hazırlandığı 3 yeni projesini Expo Turkey by Qatar Fuarı’da görücüye çıkardı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Bu yıl ilki düzenlenen Expo Turkey by Qatar 2017’ye 6 proje ile katılan Teknik Yapı, İstanbul’da satışa çıkarmaya hazırlandığı 3 yeni projesinin ön lansmanına da Katar’da yaptı.


Maltepe'de Tugay Yolu Caddesi üzerinde, 8 bin 319 metrekarelik bir alanda hayata geçecek olan Maltepe projesi, 35 katlı bir kuleden oluşuyor. Ticari konseptte tasarlanan Teknik Yapı Maltepe projesinde toplam 324 ofis yer alıyor.


Teknik Yapı Kartal projesi ise biri kount ikisi ofis olmak üzeri toplam 3 bloktan meydana geliyor. 35 katlı konut kulesinde toplam 363 daire yer alıyor. Teknik Yapı Kartal projesinde stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 konut seçenekleri yer alıyor. 6 katlı ofis bloğunda ise yaklaşık bin 900 metrekare alanı kapsıyor.

Teknik Yapı Kartal ve Maltepe projesinde satışların Mayıs ayında başlaması planlanıyor.


Teknik Yapı’nın Katar’da görücüye çıkan bir diğer projesi ise Bahçeşehir’de yer alıyor. Yıldızlı Bahçe adıyla lanse edilen proje 16 katlı tek kuleden oluşuyor. Teknik Yapı Yıldızlı Bahçe projesinde 34 ayrı tipte toplam 104 konut yer alıyor.


Teknik Yapı yeni satışa çıkacak Yıldız Bahçe, Kartal ve Maltepe projelerinin yanı sıra satışı devam eden Uplife Kadıköy, Suadiye Sahil ve Evora Denizli projelerini de Katarlı ziyaretçilerle buluşturdu.


Katar emlak Furaı’nda emlak editörlerinin sorularını yanıtlayan Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, fuara katılma amaçlarının konut satmak değil firmalarını tanıtmak olduğunu söyledi.


BÜYÜK YATIRIM FIRSATI GÖRÜYORUZ
Katar’da ciddi yatırım fırsatı gördüklerini belirten Durbakayım, “Katar’ın 2022’ye kadar 170 milyon dolarlık yatırım planları var. Burada yapılacak üst yapı işleri tam Teknik Yapı’nın işi. Ama Katar’da yatırımı yerel bir partnerle yapmak daha mantıklı. Bunun için buradayız. Amacımız daire satmak değil. Firmamızı tanıtmak ve neler yapılabilir buna bakmak” ifadesinde bulundu.

FİKİRTEPE'DE DÖRDÜNCÜ PROJE YOLDA

Fikirtepe'deki dördüncü projelerine bu yıl sonu başlamayı planladıkları belirten Durbakayım, iki yeni adada da çalışma başlattıklarını söyledi. Fikirtepe'de "çantacılar"ın fiyatları aşağı çektiğine dikkat çeken Umut Durbakayım, bölgede fiyatların olması gerekenden aşağı olduunu ifade etti.

MAYIS'TA HIZLI SATIŞ BEKLİYORUZ

Referandum nedeniyle piyasalarda oluşan durgunluğuun referandumun bitmesiyle yerini hareketliliğe bırakacağını vurgulayan Durbakayım, "Referandum bitti. Bİrlik ve beraberlik mesajını verdik. Referandum öncesi herkes beklemedeydi. Artık bu bekleyen talep satışa dönüşecek. Mayıs ayında hızlı bir satış bekliyoruz" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER