Anasayfa >

Yeni Projeler >

Piyalepaşa İstanbul 2.Etap Satışta

Piyalepaşa İstanbul 2.Etap Satışta

29 Mart 2017 Çarşamba, 13:11:59
Piyalepaşa İstanbul 2.Etap Satışta
İlk etap satışlarında sona yaklaşan Piyalepaşa İstanbul projesinin 2.etap satışları başladı. Konut almak için en doğru zaman olduğunu söyleyen Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 40 yıldır sektördeyim, alıcı lehine böyle bir fırsat görmedim dedi...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Polat Holding iştiraki Piyalepaşa Gayrienkul tarafından kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul 2.etap satışları başladı.


400 konutluk ilk etap satışlarında sona gelen projede 205 konutluk ikinci etap satışları da start aldı.


Piyalepaşa İstanbul 2.etapta büyüklükleri 70 metrekare ile 210 metrekare arasında değişen stüdyo, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri yer alıyor.


Piyalepaşa İstanbul 2.etap fiyatları konutlarda 10 bin 500 TL’den rezidanslarda ise 13 bin TL’den başlıyor. Daire fiyatları ise 700 bin TL’den başlangıç gösteriyor.


Yüzde 35 peşinatla konut sahibi olunabilen projede kalan konut bedeli 60 ay 0 faizle ya da 120 ay yüzde 0,45 faizle taksitlendiriliyor. Piyalepaşa İstanbul projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri de sunuluyor.


400 konutluk ilk etapta yaklaşık 250 dairenin satışının tamamlandığını belirten Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, bu yılsonu ikinci etap satışlarını da tamamlamayı öngörüyoruz dedi.


PİYALEPAŞA YÖNETİM A.Ş.
Proje tamamlandığında yönetimini de kendileri yapacaklarını açıklayan Adnan Polat, “Bunun için Piyalepaşa Yönetim A.Ş.’yi kurduk. Burası bittiğinde yönetimi biz yapacağız. Temizliğinden güvenliğine kadar her şeyi ile biz ilgileneceğiz. İnsanlar kendi evinde kiracı gibi oturuyor. Yüksek aidatlar ödüyorlar. Bu maliyetleri düşürmek için bir çalışmalarımız var” şeklinde konuştu.


BUGÜN DEPREM OLSA BİR TANE SAĞLAM EV KALMAZ
Kentsel dönüşümün oldukça zor bir iş olduğuna dikkat Adnan Polat, “Kentsel dönüşüm yasası bana göre en iyi yapılmış yasalardan biri. Gerek yatırımcıların gerekse de hak sahiplerinin bir an önce kentsel dönüşüme katkı sağlaması lazım. Çünkü İstanbul bir deprem kuşağı ve olası bir depremde ki çok şiddetli olmasına gerek yok 6 şiddetinde bir depremde bile buralarda bir tane ev kalmaz, hepsi yıkılır. Hak sahiplerinin daha makul taleplerle gelmesi gerekiyor. ” dedi.

Proje aşamasında yıkılmayan 100'e yakın bina kaldığını dile getiren Polat, "300-400 binayı yıktık. Diğer yıkılmayan bina sahipleriyle de anlaşmaya çalışıyoruz. Sadece gecekondularla anlaşmak yetmiyor. İçeride kiracılar var. Kimsenin gönlünü kırmadan bu işi yürütmek için özel çaba sarf ediyoruz." diye konuştu.


İNŞAATIN YARISI YERİN ALTINDA
Piyalepaşa İstanbul projesinde inşaatın tüm hızıyla devam ettiğini belirten Adnan Polat, taahhüt ettiğimizden daha erken teslim edeceğiz dedi. Polat, “Aylardır çalışıyoruz ama baktığınızda bir ilerleme yok gibi görünüyor. Çünkü burada inşaatın yüzde 45’i yerin altında. 4 bin araçlık otopark yapıyoruz. Otopark İstanbul’da büyük sorun. O yüzden önem veriyoruz” diye konuştu.


40 YILDIR SEKTÖRDEYİM ALICI LEHİNE BÖYLE FIRSAT GÖRMEDİM
Gayrimenkul almak için çok doğru bir zaman olduğuna dikkat çeken Adnan Polat, “40 yıldır bu sektörün içindeyim alıcı lehine böyle bir fırsat görmedim. Parası olan, dövizi olan alsın. Fiyatlar çok düştü, faiz oranları iyi, vadeler uzadı. Bu fırsat bir daha gelmez.” ifadesinde bulundu.


KONUT FİYATLARI DÖVİZİN ALTINA DÜŞTÜ
Türkiye’de konut fiyatlarının dövize endeksli olduğunu belirten Polat, “Türkiye’de konut fiyatları dövize endeksli değerlendirilir. Fakat fiyat artışı arzu edilen seviyede olmadı. Yaşanan sıkıntılardan dolayı arz-talep paralel gitmedi ve konut fiyatları dövizin altına düştü. Fiyatlar piyasanın çok altında kaldı” diye konuştu.


REFERANDUM SONRASI ZAM VAR
16 Nisan’da yapılacak referandum sonrası sonuç ne olursa olsun konut fiyatlarının artacağını belirten Adnan Polat, “Son bir iki yıldır yaşanan siyasi sıkıntılar piyasaları etkiliyor. Fakat ben bu ülkede çok kriz görmüş biri olarak diyorum ki krizlerden sonra inanılmaz bir hamle başlıyor, fiyatlar düşüyor. Yine aynı şey olacak. 16 Nisan referandum sonrasında sandıktan ne çıkarsa çıksın Türkiye’de ekonomi hızlanacak ve gayrimenkul fiyatları da yükselecek” şeklinde konuştu.


SONRA KAFANIZI TAŞA VURMAYIN
Tüketici lehine en iyi zaman olduğunu belirten Polat, daha sonra başınızı taşa vurmamak için bu fırsatı kaçırmayın dedi.


BİRİNİ ETAP YÜZDE 35’TE FAZLA KAZANDIRDI
Piyalepaşa İstanbu projesinde Kasım 2015’de satışlara başladıklarını ve yüzde 45’ini sattıklarını belirten Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel, “205 konutluk ikinci etap satışlarımıza da başladık. Bir yılda 205 konutun satışını tamamlamayı hedefliyoruz dedi.

Piyalepaşa İstanbul projesinin birinci etabında 1 yılda yüzde 35’ten fazla değer artışı olduğuna dikkat çeken Yücel, “İlk satışa çıktığımızda metrekare birim fiyatlarımız 7 bin 500 TL civarındaydı. Bugün ise 10 bin 500 TL civarında. 1 yılda yüzde 35 prim yaptı. Proje tamamlandığında yüzde 100’e ulaşacak” diye konuştu.


İLK ETAP TESLİMLERİ 2018’DE
Projenin inşaatında yüzde 20 seviyelerine geldiklerini belirten Yücel, birinci blok teslimlerini 2018, ikinci etap teslimlerini 2019, ticari birimlerin teslimlerini ise 2020’de yapacaklarını söyledi.


TAPUSU OLANIN EVİ BİR AY SONRA KURA İLE BELİRLENECEK
Projede tapusu olan hak sahiplerinin evlerini bir ay içinde yapacakları kura çekilişi ile belirleyeceklerini belirten Kaan Yücel, tapusu olmayan gecekondu sahiplerine ise toki’den ya da başka bir yerden yeni bir eve taşıyacaklarını söyledi.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 05 Nisan 2017 Çarşamba, 18:11 hacıhusrev mah sini geri kalan kısmı ne olacak yıkık virane bir şeklinde mi kalacak akibeti ne olacak. CEVAPLA
DİĞER HABERLER