Anasayfa >

Yeni Projeler >

Dekon İnşaat’tan Ümraniye’de 2 Yeni Proje

Dekon İnşaat’tan Ümraniye’de 2 Yeni Proje

22 Mart 2017 Çarşamba, 12:27:35
Dekon İnşaat’tan Ümraniye’de 2 Yeni Proje
Dekon İnşaat Ümraniye’deki yeni projesi Dekon Senkron’u görücüye çıkardı. Firma bölgede Dekon İnci ve Dekon Turkuaz adlı iki yeni projesi satışa çıkarmaya hazırlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

Anadolu Yakası’nda hayata geçirdiği butik projelerle dikkat çeken Dekon İnşaat, Ümraniye’deki yeni projesi Dekon Senkron’u görücüye çıkardı.


Cadde üzerinde 2 katlı ticari alanların üzerinde inşa edilen 17 katlı bloktan oluşan Dekon Senkron projesinde toplam 168 konut ve ticari birimler yer alıyor.


Her dairenin balkonlu tasarlandığı projede büyüklükleri 63 metrekare ile 109 metrekare arasında değişen 1+1 ve 2+1 konut seçenekleri yer alıyor. Projede 1+1 daireler 63-66 metrekare, 2+1 daireler ise 99-109 metrekare büyüklükte tasarlanıyor.

FİYATLAR 320 BİN TL'DEN BAŞLIYOR
Metrekare birim fiyatlarının 4 bin 800 TL’den başlangıç gösterdiği Dekon Senkron fiyatları ise;
1+1 dairelerde 320 bin TL’den
2+1 dairelerde ise 500 bin TL’den başlıyor.


55 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Dekon Senkron ödeme planına göre 2 farklı seçenek sunuluyor. Lansmana özel yüzde 5 indirim yapılan projede birinci ödeme seçeneğine göre yüzde 25 peşinat veriliyor yüzde 50 teslimde ödeniyor kalan yüzde 25 ise 24 ay eşit taksitle ödeniyor.


İkinci ödeme seçeneğine göre ise yüzde 5 peşin veriliyor yüzde 20 3 ay sonra, yüzde 25 bir yıl sonra, yüzde 25 teslimde kalan yüzde 25 ise şirket bünyesinde 48 a vade farksız taksitle ödeniyor.

 

MART 2019'DA YAŞAM BAŞLIYOR

Yüzde 1 KDV ile satışların devam ettiği Dekon Senkron projesinde konut teslimlerinin ise Mart 2019’da yapılması planlanıyor.


Merkezi konumu ile dikkat çeken Dekon Senkron projesi İstanbul Finans Merkezi’ne bir dakika, İFM metro durağına 1 dakika, Ataşehir Migros’a 2 dakika, Brandium AVM’ye 7 dakika, Avrasya Tüneli’ne ise 22 dakika uzaklıkta konumlanıyor.


Karma konseptte tasarlanan Dekon Senkron Ümraniye projesinde konutların yanı sıra ticari alanlar da yer alıyor.


Dekon Senkron projesinin sosyal olanakları arasında ise, 200 araç kapasiteli kapalı otopark, yüzme havuzu, güvenlik, restoran, cafe, mağazalar, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, spor alanları, fitness salonu ve sauna gibi birçok imkan yer alıyor.


BÖLGEDE EMSALİ YOK
Dekon Senkron projesinin bölgede emsali olmadığını belirten Dekon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Erdem, “Lansmana özel 4 bin 800 TL’den satışa çıktık. Fiyatlar bölgenin çok altında. Projede metrekare fiyatları kısa sürede 7 bin 500 TL’yi görecek. İstanbul Finans Merkezi tamamlandığında ise metrekare birim fiyatları 10 bin TL’nin üzerine çıkacak” dedi.


ÜMRANİYE’DE İKİ YENİ PROJE
2017 yılı içerisinde Ümraniye’de Dekon markalı iki yeni projeye daha start vereceklerini belirten Erdem, “Projelerimizden biri Dekon İnci. Dekon Senkron projemize 500 metre uzaklıkta 100 konutluk bir proje olacak. Diğer projemiz Dekon Turkuaz ise Finans Merkezi’ne yakın bir noktada. 60 bin metrekare inşaat alanına sahip” diye konuştu.


FİKİRTEPE’DE DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR
Ümraniye’nin yanı sıra Fikirtepe’de de arsalarının olduğunu belirten Erdem, “Fikirtepe’de ilk imzayı atan firmayız. Ama bir takım sorunlardan dolayı sonuca ulaşamadık. Kısa süre içinde sorunun çözüleceğini düşünüyorum” ifadesinde bulundu.


ATAŞEHİR’E RAKİP OLAMAZ
Fikirtepe’li müteahhitlerin bölgeyi Ataşehir’e rakip göstermesini değerlendiren Cevdet Erdem, “Fikirtepe Ataşehir’e rakip olamaz. Ancak değer katar. Çünkü İstanbul Finans Merkezi hizmete girdiğinde burada binlerce insan yaşayacak. Fikirtepe burada yaşayanlar için iyi bir yaşam alanı olabilir” diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER