Anasayfa >

Yeni Projeler >

Aşçıoğlu Selenium Retro 9 Projesini Görücüye Çıkardı

Aşçıoğlu Selenium Retro 9 Projesini Görücüye Çıkardı

17 Mart 2017 Cuma, 12:32:27
Aşçıoğlu Selenium Retro 9 Projesini Görücüye Çıkardı
Aşçıoğlu, Selenium markalı 9.projesini görücüye çıkardı. Firma 2017 yılı içerisinde Merter, Sarıyer ve Maslak’ta da yeni proje hayata geçirmeye hazırlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Aşçıoğlu Grup, kuruluşunun 50.yılında Ataköy’deki Selenium markalı üçüncü projesini görücüye çıkardı.


Selenium markalı 9, Ataköy’deki ise üçüncü projesi olan Selenium Retro 9 projesi 125 milyon dolar yatırımla hayata geçiriliyor.


2 blokta 225 konut, 108 ofis ve 23 adet mağazadan oluşan Aşçıoğlu Selenium 9 Ataköy projesinde 60-79 metrekare 1+1 daire, 112-124 metrekare 2+1 daire seçenekleri yer alıyor.


METREKARESİ 8 BİN 750 TL
Metrekare birim fiyatlarının 8 bin 750 TL’den başlangıç gösterdiği Selenium Retro 9 daire fiyatları ise 596 bin TL ile 1 milyon 243 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.


Konutlarda yüzde 1, ofislerde ise yüzde 18 KDV uygulanan Selenium Retro 9 projesinde 48 ay vade farksız taksitle konut sahibi olunabiliyor. Projede 120 aya kadar yüzde 0.49 faizle taksit imkanı da sunuluyor.


HAZİRAN 2019’DA YAŞAM BAŞLAYACAK
Haziran 2019’da konut teslimleri yapılması planlanan projenin sosyal olanakları arasında ise yüzme havuzu, çocuk oyun alanları, fitness salonu, sauna, cafe, güvenlik ve otopark gibi birçok imkan yer alıyor.


5 YILDA 315 MİLYON DOLAR YATIRIM
Selenium markalı ilk projeleri Selenium Ataköy projelerini 2014’te inşa ettiklerini hatırlatan Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, Selenium markalı 9.projeleri Selenium Retro 9 projesinin de tamamlanması ile 5 yılda toplam 315 milyon dolar yatırımla 180 bin mtrekare inşaat alanı üzerinde konut, ofis ve mağazalardan oluşan bin 100 birim inşa etmiş olacağız dedi.

YEŞİLKÖY’ÜN İVEDİLİKLE YENİLENMESİ LAZIM
Ataköy Yeşilköy civarının depremden en çok etkilenecek bölge olacağını söyleyen Yaşar Aşçıoğlu, “Yapı storlarının çoğu eski. Bunların ivedilikle yapısal olarak değil kentsel dönüşüm anlamında yenilenmesi  lazım. Biz bu işe gönüllüyüz, istekliyiz ama yönetimin bu işin önünü açması lazım” diye konuştu.


BU İŞİN SONU İYİYE GİTMİYOR
Bu işi kendine meslek edinmemiş insanların sektöre üye olmasının bazı sıkıntıları doğurduğuna dikkat çeken Yaşar Aşçıoğlu, “Örnek Merter’deki Tamek arsası için yüzde 60 verdiler yüzde 65 oran verdiler… Biz yüzde 50 ile anlaştık. İnanılmaz oranlar veriyorlar. Maalesef bu işin sonu iyiye doğru gitmiyor. Kazanma işgüdüsü ile durumunda kaldıkları için ya fazla, ya eksik ya da yanlış yapacak. “ifadesinde bulundu.


SELENİUM ATAKÖY 2 YILDA YÜZDE 100’DEN FAZLA KAZANDIRDI
Ataköy’deki ilk projeleri Selenium Ataköy projesini 2 yıl önce 6 bin TL’den satışa çıkardıklarını bugün ise rakamların 12 bin TL’yi bulduğunu söyleyen Aşçıoğlu Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İrfan Aşçıoğlu, “2014 senesinde Selenium Ataköy projesini ilk satışa çıkardığımızda metrekare fiyatlarımız 6 bin TL civarındaydı. Orada 3 ay önce hayat başladı. Şu anda fiyatlar 11 bin TL ile 12 bin TL civarında” dedi.  


MERTER TAMEK ARSASINDA 80 MİLYON DOLARLIK YENİ PROJE
Selenium Retro 9 projesinin yanı sıra yıl içerisinde Merter, Sarıyer ve Maslak’ta yeni projeye hazırlığında olduklarını söyleyen İrfan Aşçıoğlu, “Merter’te Tamek arsası üzeride bir proje geliştireceğiz. 80 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Ticari bir proje planlıyoruz. Ofis ya da hastane belki de üniversite olabilir. Arsa çok görünür bir yerde. Bu tip kullanımların daha uygun olacağını düşünüyoruz. Henüz netleştirmedik. Bu yıl içerisinde başlamayı istiyoruz. Yine Sarıyer’de kendi arsamız var. Maslak’ta ilgilendiğimiz, imza aşamasına geldiğimiz bir kentsel dönüşüm projemiz olacak. Beykoz radarımızda. Beykoz’un çok gelişeceğini ve 4-5 yıl içinde merkez olacağını düşünüyoruz. Biz Beşiktaş, Şişli ve Etiler gibi merkezi lokasyonlarla her zaman ilgileniyoruz.  Ama maalesef buralarda kentsel dönüşüm dışında  çok fazla arsa kalmadı. Ondan dolayı yatırımlar E-5 aksına kaymaya başladı. E-5 aksında bizim radarımızda da olan bölgeler var şu an onlarla ilgileniyoruz” diye konuştu. 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER