Anasayfa >

Yeni Projeler >

Esta’dan 1 Milyar Dolarlık 5 Yeni Proje

Esta’dan 1 Milyar Dolarlık 5 Yeni Proje

14 Mart 2017 Salı, 15:53:03
Esta’dan 1 Milyar Dolarlık 5 Yeni Proje
Esta Construction, Türkiye’de 1 milyar dolarlık 5 yeni proje hazırlığında. Şirket projeleri ilk kez Mipim 2017’de görücüye çıkardı…


ESTA Construction, Türkiye’deki yatırımlarına start verdi. 1 milyar dolarlık 5 yeni proje hazırlığında olan şirket projelerin duyurusunu ilk kez Mipim 2017’de yaptı.


Şirket ESTA Beyoğlu, ESTA Acıbadem, ESTA Basın Ekspres, ESTA Bahçelievler ve ESTA Amos Living projeleri ile 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacak.

 


Esta Beyoğlu projesi konut ve ticari alanlardan oluşuyor. Esta Beyoğlu projesi 41 bin metrekare alan üzerinde yükselecek.


Esta Acıbadem projesi, toki ve emlak Konut GYO güvencesiyle inşa edilecek. Proje 32 bin metrekare alan üzerinde hayat bulacak.


Esta Basın Ekspres projesi 28 bin metrekare alan üzerinde yer alıyor. Karma konseptte tasarlanan projede konut ve ofisler yer alıyor.

 

Esta Bahçelievler projesi 30 dönüme yakın inşaat alanına sahip. Esta Bahçelievler projesinde konut ve ticari alanlar bulunuyor.

 


ESTA Amos Living Marmaris’te yer alıyor. Proje doğa dostu ve çevreci özellikleri ile öne çıkıyor.

Şirket kurucusu Bahattin Demirbilek, Türkiye’nin emlakta dünyanın parlayan yıldızı konumunda olduğunu ve büyümesini sürdüreceğini söyledi.


Demirbilek, “Dünyanın çeşitli ülkelerinde projeler geliştirdiğimizden Türkiye’ye olan ilgiyi net bir şekilde görebiliyoruz.

Gayrimenkul sektöründeki fiyatları incelediğimiz zaman ortaya şöyle bir tablo çıkıyor; orta sınıf projelerindeki fiyatlar yakın coğrafyamızda metrekaresi 5 bin dolar civarındayken, İstanbul’da ise 2 bin 500-3 bin dolar aralığında. Bu anlamda İstanbul’da oyun daha yeni başlıyor diyebiliriz. Yatırımcı her daim akıllı hareket eder ve bu nedenle parasını hem kazanç hem de konfora yatırmak ister. İstanbul da yatırımcısına hem konforu hem de kazancı sağlıyor. Bu da yatırımcının gözünden kaçmayacak bir fırsat demek” diye sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER