Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nef’ten 2017’de 1,9 Milyar TL’lik 4 Yeni Proje

Nef’ten 2017’de 1,9 Milyar TL’lik 4 Yeni Proje

10 Mart 2017 Cuma, 13:03:05
Nef’ten 2017’de 1,9 Milyar TL’lik 4 Yeni Proje
5 projenin satışına devam eden Nef, 2017’de 1,9 milyar TL değerinde 4 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor. Nef 2017 projelerinin detayları haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


2016 yılında 1,3 milyar TL’lik satışa imza atan Nef 2017 yılında ise 1,9 milyar TL’lik 4 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor.


İnistanbul Topkapı, Nef Bahçelievler, Nef Sancaktepe, Nef Ataköy Residence ve Nef Yalıkavak projesinin satışlarına devam eden Nef, İstanbul ve Bodrum’da 4 yeni projeyi satışa çıkarmayı planlıyor.


1,9 MİLYAR TL’LİK 4 YENİ PROJE
Bu yıl devreye alacakları 4 yeni proje ile önümüzdeki 2 yılda toplam 1,9 milyar TL yatırım yapacaklarını belirten Nef Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Erden Timur, “Anadolu’daki ilk projemiz Nef Sancaktepe’den sonra yine Anadolu Yakası Kandilli ve Beykoz’da da yeni projemiz olacak. 2017 yılı içerisinde Avrupa Yakası’nda da Güneşli Basın Ekspres’te metro hattının üzerinde bir proje geliştireceğiz. Dördüncü projemizi ise Bodrum Gölkey’de yapacağız. Nef Bodrum Gölköy projemizin VIP satışlarına da Mayıs ayı gibi başlamayı planlanıyoruz” dedi.


2 YENİ NOVU KAMPÜS YOLDA
Nef’in gençler için geliştirdiği ve ilki Merter’de açılan Novu Merter projesinden sonra Novu markalı iki yeni projeye daha start vereceklerini belirten Erden Timur, “Dolapdere ve Sütlüce’de 2 yeni Novu kampüsü hayata geçireceğiz. 2017 Eylül’de açılacak Novu Dolapdere ve 2018 Eylül’de açılacak Novu Sütlüce ile Novu’nun kapasitesi yüzde 150’ye yakın artacak” diye konuştu.


2017’DE HEDEF 1,5 MİLYAR TL
2016 yılında bin 435 konut satışı ile 1,3 milyar TL ciro yakaladıklarını belirten Timur, 2017’de 1,5 milyar TL ciro hedeflediklerini söyledi.


TÜRKİYE’DE EN FAZLA HAK SAHİBİ İLE ANLAŞAN VE PROJE BİTİREN ŞİRKETİZ
kentsel dönüşüm projeleri hakkında da bilgi veren Timur, “Kentsel dönüşüm kapsamında 4 binin üzerinde hak sahibi ile bireysel olarak anlaştık. Türkiye’de en fazla hak sahibi ile bireysel olarak anlaşma sağlayan ve proje tamamlayan şirketiz. Tüm projelerimizde yüzde 100 anlaşma sağladık. Üsküdar, Ümraniye, Gaziosmanpaşa, Beykoz ve Kağıthane’de kentsel dönüşüm ofislerimiz var. Buralarda arazi geliştirme çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.


YABANCIYA SATIŞI GELİŞTİRECEĞİZ
Yabancıya konut satışı hakkında da bilgi veren Erden Timur, “Yabancıya konut satışımız yüzde 1 ya da 2 seviyelerinde. Yabancıya satışı geliştirmek istiyoruz. Satışlarımız düşük seviyelerde çünkü yerli tüketiciye çok hızlı satış yapıyoruz. Yabancı tanıtımdan haberdar olana kadar yerli müşteri alımı yapıyor” ifadesinde bulundu.

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Timur, 2017-2018 içinde yapılacak yatırımların finansman modellerine ilişkin bir soru üzerine, her projede finansman modeli olarak; özkaynak, banka finansmanı ve türev unsurları kullandıklarını anlattı.

Bu sene geçmiş senelerin kârları biriktiği için toplam net borç miktarının düşeceğini aktaran Timur, özkaynak finansmanının daha çok olacağını ifade etti.

Yakında duyuracakları çok önemli bir stratejik ortaklık bulunduğuna işaret eden Timur, bunun da ayrı bir finansman yönetimi olduğunu söyledi.

Timur, gayrimenkul sertifikası geliştirmeyi düşünüp düşünmediklerine ilişkin bir soru üzerine, şu değerlendirmelerde bulundu:"Gayrimenkul sertifikası geliştirmeyi mutlaka düşünüyoruz. Bizim için çok önemli. Türkiye için de çok önemli bir ürün olduğunu düşünüyoruz. Görüşüyoruz... Sonuçta halka arz olduğu için aracı firmayla yapmanız gerekiyor. Önümüzdeki dönemlerde, bu yıl ya da önümüzdeki yıl da olabilir. Türkiye için doğru model. Muhakkak eksikleri var şimdi. Şirketlerin halka açılması ve halkın şirketlere ortak olması ülkelerin sürdürülebilirliği açısından çok önemlidir. Bizim halkımız borsa sevmiyor. Borsa oyun gibi düşünüyoruz. ABDde halka açık şirket çoktur, vatandaş da ortaktır."

Gayrimenkul sertifikasını önemsediklerini çünkü halkın borsaya yatırım yapmadığını aktaran Timur, "Bir tane sertifika, hisse alıyorsun. Sonunda başka hisseleri de toplayıp en kötü senaryoda evinin anahtarına sahip oluyorsun. İstersen bu ev oluyor diyebildiğin için, bizde de gayrimenkule düşkünlük çok fazla olduğu için insanları ona alıştıracak. O yüzden önemli." şeklinde konuştu.


İLK 2 AYDA YÜZDE 212 BÜYÜME
2017’nin ilk iki ayında 450 milyon satış yaptıklarını ve geçen yılın ilk iki ayına göre yüzde 212 büyüme gösterdiklerini belirten Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, “Bu başarıda emlak Konut 20 yıl vadeli konut satışı kampanyasının katkısı büyük. Daha çok 60 ay 0 faiz ya da 120 ay yüzde 0,45 faizli alımlar yapıldı. Kampanya alımını erteleyenler için çok iyi bir fırsat oldu” dedi.


HER YIL YÜZDE 62 BÜYÜME
Sektöre ilk girdikleri 2010 yılında 73 milyon ciro yaparken bugün 1,3 milyar TL ciro yapan bir şirket seviyesine geldiklerinin altını çizen Çelik, yaptığımız araştırmalara göre cumhuriyet tarihinde bu kadar hızlı bu cirolara ulaşan başka bir şirket yok dedi. Çelik, “2010 yılında 73 milyon ciro yaptık. 2016’yı 1,3 milyar TL ile kapattık. Her yıl yüzde 62 büyüyoruz” ifadesinde bulundu.


NEF YENİ PROJELER: 4,5 MİLYAR TL'LİK YATIRIM
-Novu Dolapdere: 600 yatak kapasiteli öğrenci yurdu
-Novu Sütlüce: 120 milyon TL’lik yatırım, 550 yatak kapasite öğrenci yurdu
-Nef Basın Ekspres projesi: 37 bin metrekare alanda yükselecek. 550 milyon TL’lik yatırım. 1+1’den 3+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor.
-Nef Kandilli projesi: 1.2 milyar TL’lik yatırm. 70 bin metrekare alan üzerinde inşa edilecek. Ruhsat aşamasında.
-Nef Beykoz: 280 bin metrekarelik alan üzerinde konumlanıyor. 1.8 milyar TL’lik yatırım
-Nef Yalıkavak: 530 milyon TL’lik yatırım. 110 bin metrekare alanda inşa edilecek.
-Nef Gölkaya: 280 milyon TL’lik yatırım. 50 bin metrekare alanda yükselecek.
2017 ve 2018 yılları içerisinde hayata geçirilecek olan tüm projelerin toplam yatırım bedeli 4 milyar 480 milyon TL.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 13 Mayıs 2017 Cumartesi, 18:17 keşke bizim evimizide yapsa ,ne dua ederim kendisine.. CEVAPLA
DİĞER HABERLER