Anasayfa >

Yeni Projeler >

DKY Sahil Satışa Çıktı

DKY Sahil Satışa Çıktı

08 Mart 2017 Çarşamba, 15:47:36
 DKY Sahil Satışa Çıktı
DKY İnşaat Kartal’daki yeni projesi DKY Sahil’i satışa çıkardı. Şirket yıl içinde 940 milyon TL'lik 3 yeni projeyi daha satışa çıkarmaya hazırlanıyor...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

DKY İnşaat, Kartal’daki yeni projesi DKY Sahil’i satışa çıkardı. kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen DKY Sahil projesi denize 150 metre mesafede yükseliyor.


5 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen projede 10 ayrı tipte 138 konut yer alıyor. DKY Sahil projesinde 2+1,5’dan 4+1.5’a kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor.


Metrekare birim fiyatları 7 bin 900 TL’den başlangıç gösteren DKY Kartal daire fiyatları ise 997 bin TL’den başlıyor 2 milyon 844 bin TL’ye kadar yükseliyor.


Yüzde 5 peşinatla konut sahibi olunabilen projede 120 aya kadar taksit imkanı sunuluyor. DKY Sahil Kartal projesinde şirket bünyesinde de kişiye özel ödeme seçenekleri sunuluyor.


Haziran 2019’da konut teslimleri yapılması planlanan projenin sosyal olanakları arasında ise yüzme havuzu, güvenlik, otopark, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yeşil alan, fitness salonu ve sauna gibi birçok imkan yer alıyor.
Kartal metrosu ve deniz otobüsü iskelesine 5 dakikalık mesafede konumlanan DKY Sahil Kartal projesi Sabiha Gökçen Havalimanı’na 10 dakikalık uzaklıkta yer alıyor.


2017’de 1 MİLYAR 180 MİLYON TL’LİK YENİ YATIRIM
2017 yılında 1 milyar 180 milyon TL’lik 4 yeni projeye start vereceklerini belirten DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, “DKY Sahil’in dışında 3 yeni projemizi daha yıl içinde satışa çıkaracağız. Bu 3 projenin toplam yatırım değerin 940 milyon TL. DKY Sahil projesi ile birlikte toplam 1 milyar 180 milyonluk yatırıma başlamış olacağız” dedi.


Yeni projeleri hakkında bilgi veren Ali Dumankaya, “Drağos sahilde bir projemiz olacak. Yine Kartal’da 20 bin metrekare alan üzerinde bir kentsel dönüşüm projemiz olacak. Tuzla projemiz de ofislerden oluşacak. Onun satışını EYG yapacak. Yakında bu projeyi de satışa çıkaracağız” şeklinde konuştu.


BİN 250 YENİ İSTİHDAM
4 proje ile bin 250 yeni istihdam sağlayacaklarına dikkat çeken Ali Dumankaya, “Şu anda devam eden projelerde yaklaşık 990 kişi çalışıyor. Bu projelerden bir kısmı bu yıl tamamlanacak. 823 dairenin teslimini yapacağız. Bu yıl başlayacak 4 yeni projemizle de bin 250 kişiye yeni istihdam sağlayacağız” ifadesinde bulundu.


HER YIL 4 YENİ PROJE
2018 itibariyle her yıl 4 yeni projeyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Dumankaya, “5 bin 105 konut üreteceğiz. 2018 sonrası 4 milyar 765 milyon TL’li yatırım planlıyoruz. Sultangazi’de Tem üzerinde, Çeliktepe ve Göztepe’de yeni projemiz olacak” diye konuştu.


RUHSATIN YIKIMDAN ÖNCE VERİLMESİ LAZIM
Kentsel dönüşümün zorluklarına değinen Ali Dumankaya, “Süreç oldukça yavaş işliyor. Örneğin ruhsat kesinlikle yıkımdan önce verilsin istiyoruz. Bu kentsel dönüşümün önünü açacak bir öneri” diye sözlerini tamamladı.PROJE DETAY
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER