Anasayfa >

Yeni Projeler >

Gemlik Cihatlı Toplu Konut Projesinin Temeli Atıldı

Gemlik Cihatlı Toplu Konut Projesinin Temeli Atıldı

02 Mart 2017 Perşembe, 15:19:35
Gemlik Cihatlı Toplu Konut Projesinin Temeli Atıldı
Bursa Gemlik Cihatlı toplu konutlarının temeli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımı ile atıldı. 970 konutluk projede ilk kazma vuruldu….

Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Cihatlı Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan toplu konut projesinin temeli Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılı ile atıldı.

100 milyon TL yatırımla hayata geçirilecek olan Gemlik Cihatlı Toplu Konut projesi toplam 970 konuttan oluşuyor.

Projenin ilk etap maliyeti 32 milyon 401 TL. 366 daire ve 8 dükkandan oluşan ilk etabın temeli ise atıldı.

Orman vasfını kaybetmiş arazileri konut alanına dönüştürerek, insanları güvenli binalarda yaşatmanın çalışmalarını yapıyoruz diyen Bakan Müezzinoğlu, inşallan bakanlar kurulu kararıyla işin hukuki zeminini oluşturacağız" diye konuştu.


BİN KONUTA 17 BİN TALEP GELDİ
Bin konut için 17 bin talep aldıklarını belirten Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Talepleri karşılamak için girişimlerimiz devam ediyor. 400 hektarlık orman vasfı kalmamış arazi toplu konut alanı olarak belirleyip, kalan projeye orada devam edeceğiz” dedi.

Yılmaz, “Konutların yüzde 10'nu şehit yakınlarına ve gazilerimize, diğer yüzde 10'unu emeklilere, kalan 800 dairemizin yarısını evi olmayanlara, diğer yarısını da ovadaki çürük binalardaki vatandaşlarımızla takas edeceğiz” diye konuştu.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER