Anasayfa >

Yeni Projeler >

Dap Yapı Validebağ’da İndirim Çadırı Kurdu Yarı Fiyatına Konak Satıyor

Dap Yapı Validebağ’da İndirim Çadırı Kurdu Yarı Fiyatına Konak Satıyor

27 Şubat 2017 Pazartesi, 15:51:51
Dap Yapı Validebağ’da İndirim Çadırı Kurdu Yarı Fiyatına Konak Satıyor
Dap Yapı, yoğun talep üzerine Mayıs’ta satışa çıkarmayı planladığı Validebağ Konakları’na ön talep toplamaya başladı. Yüksek talep sebebiyle çadır kurup projeye talep toplamaya başladıklarını belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “20-25 bin TL’den satışa çıkabilecekken 9 bin TL’den satışa çıktık. Yarı fiyatına konak veriyoruz, böylesi bir fırsat bir daha gelmez” dedi...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

emlak Konut GYO Üsküdar Hava Lojmanları arsa ihalesini 810 milyon TL ile kazanan Dap Yapı, arsa üzerinde hayata geçireceği Validebağ Konakları projesine ön talep toplamaya başladı.

 

Dap Yapı Validebağ Konakları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız


İhaleyi aldıktan sonra projeye çok ciddi talep geldiğini belirten Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Yüksek talepten dolayı hızlıca çadır kurup ön talep toplamaya başladıklarını söyledi. Yılmaz, “ Projeyi Mayıs ayında satışa çıkarmayı planlıyorduk. Fakat İhaleyi aldıktan sonra çok ciddi bir taleple yüz yüze kaldık. O nedenle 30 saniye içinde karar verdik, hızlıca çadır kurup projemize ön talep toplamaya başladık. Cuma günü müşterilerle görüşmeye başladık. Cumartesi-Pazar burası stad gibiydi. İnanılmaz bir yoğunluk vardı. Herhalde Türkiye’de lüks konutta daha önce böyle bir yoğunluk yaşanmadı. Bu kadar sıkıntıları yaşamış bir ülkede böylesi bir talep aslında ekonominin ne kadar ayakta oldu, canlı olduğu, konuta, özellikle de lüks konuta talebin ne kadar olduğunun en büyük göstergesidir” dedi.


YARI FİYATINA SATIYORUZ
Projeyi metrekaresi 20-25 bin TL’den satabilecekken 9 bin TL’den ön talep toplamaya başladıklarını vurgulayan Yılmaz, “Bu projede emlak konut kendi ihale bedelinden fedakarlık yaptı, biz karımızdan, bankalar da faizlerinden.. Bölgede 20-25 bin TL ortalama fiyat varken biz 9-12 bin TL bandında ön satışa çıktık. Yüzde 5 peşinat 240 ay yüzde 0,79 faizle ev sahibi yapıyoruz. Burada fırsat inanılmaz bir şekilde devam ediyor. Yarı fiyatına satıyoruz. Konut almayı düşünenlere bunu değerlenmelerini tavsiye ediyoruz. Böyle bir yer bir daha geri gelmez. Validebağ Korusu’nun hemen karşısında, Hamam Sınıfı ile komşuyuz, Avrasya Tüneli’ne yürüyüş mesafesinde… “ ifadesinde bulundu.

 


368 KONUT İÇİN 1 HAFTADA 21 BİN 500 KİŞİ SIRAYA GİRDİ
Projeye 21 bin 500 kişinin ön talepte bulunduğunu belirten Ziya Yılmaz, “Aynı daireye 100 kişiden talep var. 1 haftada 21 bin 500 kişi ile görüştük. Bunlardan 7-8 bine yakını satış ofisini ziyaret etti” diye konuştu.  

HEDEF 1 MİLYAR TL CİRO
Projeden 1 milyar TL ciro hedeflediklerini belirten Ziya Yılmaz, 950 milyon 1 milyar TL ciro bekliyoruz, KDV ile birlikte 1 milyar 100 TL’yi bulur dedi.


BÖYLE BİR PROJE BÖYLE BİR FIRSAT BİR DAHA GELMEZ
Ziya Yılmaz, “Yarı fiyatına satışa çıktık. Böyle bir proje böyle bir fırsat bir daha gelmez. Bugün alan baştan yüzde 50 kazanacak. Proje tamamlandığında ise en az yüzde 150 kazanacak” şeklinde konuştu.


6,5 MİLYARLIK 4 YENİ PROJE
Yeni projeleri hakkında da bilgi veren Yılmaz, 6,5 milyar TL’lik yeni projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Beykoz projelerini 9.ayda satışa çıkarmayı planladıklarını ifade eden Yılmaz, “Orada da yoğun talep bekliyoruz. Yüzde 70-80’ini 1 ayda satırız diye düşünüyorum” dedi.


MASLAK’A MANYAK BİR BİNA YAPACAĞIZ
Maslak’ta çok özel bir projemiz olacak diyen Yılmaz, “Çalışmaları da devam ediyor. Manyak bir bina olacak. Özel bir tasarım. Binaya baktığınız zaman havada göreceksiniz. Nurol Plaza’nın hemen arkasında yer alıyor” şeklinde konuştu.


PENDİK VE ÜNALAN PROJELERİ DE YOLDA
Maslak ve Beykoz’un yanı sıra Pendik ve Üsküdar Ünalan Mahallesi’nde yeni projelerinin olacağını belirten Yılmaz, “Pendik’te bir projemiz var. Bin 200 metre çarşı yapacağız oraya. İçerisinde özel okul, hastane, cami, büyük cadde olacak. Çok kapsamlı ve üzerinde titizlikle çalıştığımız bir proje. Yine Ünalan projemiz var. Bunu da 2018’de yetiştirmeye çalışıyoruz. 2017-2018 projelerinizin yatırım değeri ortalama 6,5 milyar TL”dedi.  


YENİ DÜZENLEMELERE SEKTÖRÜ RAHATLATTI
Hükümetin son birkaç ay içinde açıkladığı ekonomik paketlerin piyasayı rahatlattığına dikkat çeken Yılmaz, “Hükümet son 2-3 aydır çok ciddi ekonomik paketler açıklıyor. Bu paketler piyasayı rahatlattı. Özellikle inşaat sektöründe KDV indirimi… Validebağ Konakları’nda yüzde 18 KDV yüzde 8’e indi. Alan müşteri baştan yüzde 10 KDV’den kazanacak. Birçok yeni düzenleme ile birlikte konut sektörü rahatlatıldı. Burada yoğun kampanya dönemine girdik. Amacımız projeleri tanıtmaktan ziyade piyasayı hareketlendirmek. Emlak Konut çatısı altında başlayan kampanya hem ülke ekonomisini hem de inşaat sektörünü hareketlendirdi” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER