Anasayfa >

Yeni Projeler >

Mesa Mesken’den 7 Yeni Proje

Mesa Mesken’den 7 Yeni Proje

16 Şubat 2017 Perşembe, 13:07:35
Mesa Mesken’den 7 Yeni Proje
Mesa Mesken 2017’de dördü İstanbul, biri Ankara, biri Bodrum ve bir diğeri de Polonya’da olmak üzere 7 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Mesa, 2017 projelerini açıkladı. Şirket yıl içinde 7 yeni projede start vermeye hazırlanıyor.


6 projenin yatırım maliyeti 1,7 milyar TL. Projeler İstanbul, Ankara, Bodrum ve Polonya’da yer alıyor.


Devam eden projelerin yanı sıra 2017’de başlayacakları projelerle birlikte 3,5 milyar TL’lik yatırıma ulaşacaklarını belirten Mesa Genel Müdürü Mert Boysanoğlu, 2017’de toplam 4 bin yeni konuta imza atacaklarını söyledi.


HEDEF 1.7 MİLYAR TL CİRO
2017’de 1.7 milyar TL ciro hedeflediklerini belirten Boysanoğlu, “2016’da 2 bin 660 adetlik konut satışı ve 1.25 TL’lik ciro ile yaklaşık yüzde 8’lik bir büyümeye ulaştık. 4 bin 500 istihdam sağladık. Toplam 4 bin konutluk yeni projelere imza atacağımız 2017’de ise 2 bin 500 konut satışı ile 1.7 milyar TL ciroya ve 5 bin kişiye istihdam sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
Yeni projeler hakkında bilgi veren Mert Boysanoğlu, “İstanbul’da 3, Ankara Eryaman, Bodrum ve Polonya Verşova’da da birer yeni projeye başlayacağız. İstanbul projelerimiz Maltepe, Kozyatağı, Bağdat Caddesi’nde yer alıyor.” diye konuştu.


İSTANBUL’DA 3 YENİ PROJE
3 projenin yanı sıra Dragos Sahil’de ve Beykoz Çubuklu’da da yeni proje üzerinde çalıştıklarını belirten Mert Boysanoğlu, İstanbul’da Dragos Sahilyolu’nda önemli bir kentsel dönüşüm projesine bir hafta önce imza attık. Beykoz Çubuklu’da da görüşmelerin son aşamasındayız. Bu projelerle ilgili çalışmaları ayrıca yürütüyoruz” ifadesinde bulundu.


TEMA WORLD YILSONU GÖRÜCÜYE ÇIKMAYA HAZIRLANIYOR
Tema World projesinin son hazırlık aşamasında olduklarını belirtenden Mert Boysanoğlu, “Projemizle ilgili daha önce karayollarının trafiği olumsuz etkileyeceği yönünde tepkisi oldu. Biz de bunun üzerine projeyi arazinin diğer yönüne taşıdık. Bürokratik engellerden dolayı projesi sil baştan yeniden yaptık. Bu biraz bizim menfaatimize de oldu. Daha önce 350 dönümdü şimdi 550 dönüme çıktı. 20 adet eğlence alanı var. Devletin arkamızda olduğu bir proje. Çalışmaların son aşamasına geldik. Bu yıl sonu tanıtımını yapacağız” ifadesinde bulundu.


KONUT ALMANIN TAM ZAMANI
Maliyet artışlarının henüz fiyatlara yansımadığını, bu dönemin konut almanın tam zamanı olduğuna dikkat çeken Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, “Geçtiğimiz yıl Mayıs-Haziran ayından itibaren maliyetler B-C grubu projelerde yüzde 10, lüks konutta ise yüzde 20 arttı. Maliyet artışları henüz fiyatlara yansımadı. Sektör buna dayanabildiği kadar dayandı ama daha fazla dayanamaz. O nedenle konut almak için çok doğru zaman” dedi.


DEVLET UYGUN ARSA ÜRETİRSE DAR GELİRLİYE KONUT YAPARIZ
En büyük temennim konuta daha fazla ihtiyacı olan alt gelir grubu halkımıza hak ettikleri uygun yaşam ortamı hazırlamak diyen Erhan Boysanoğlu, devletin uygun arsa desteği ile dar gelirlilere yönelik konut üretiminin de mümkün olabileceğini ifade etti.

 

SAĞLIKLI VERİ İÇİN SATIŞLAR BANKA ÜZERİNDEN YAPILMALI
Sektördeki tüm satışların bankalar üzerinde yapılması gerektiğine dikkat çeken Boysanoğlu, ancak bu şekilde sağlıklı veriye ulaşabiliriz diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektördeki en büyük ihtiyaçlardan biri sağlıklı ve detaylı veri akışı. Kredili ya da kredisiz tüm gayrimenkul satışlarının bankalar üzerinden yapılması gerekiyor. Ancak böyle sağlıklı veriye ulaşırız.”


BAZI BÖLGELERDE BALON VAR
Sektör genelinde değil ama bazı bölgelerde konut balonunun olduğunu belirten Boysanoğlu, aynı bölgelerde fazla konut yapıyoruz dedi.


OYUNCU SAYISI HERGÜN ARTIYOR
İnşaat sektöründe oyuncu sayısının her gün arttığından yakınan Erhan Boysanoğlu, “Bir insan bir mahallede simit satmaya başlar, satış olmazsa bir daha o mahalleye gitmez. Ama bizim sektör öyle değil ki… Bir projenin tamamlanması yıllar alıyor. Bu sektöre girip çıkanlar çok zarar veriyor” şeklinde konuştu.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER