Anasayfa >

Yeni Projeler >

Mint Gayrimenkul’den 550 Milyonluk 7 Yeni Proje

Mint Gayrimenkul’den 550 Milyonluk 7 Yeni Proje

15 Şubat 2017 Çarşamba, 12:39:23
Mint Gayrimenkul’den 550 Milyonluk 7 Yeni Proje
Mint Kağıthane projesini Mart’ta teslim etmeye hazırlanan Mint, Mint Çağlayan projesini de satışa çıkardı. Firma 550 milyon TL değerindeki 7 kentsel dönüşüm projesini de satışa çıkarmaya hazırlanıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur’un da hissedarlar arasında yer aldığı Mint, kentsel dönüşüm projeleri ile dönüşüme yeni soluk getirmeyi hedefliyor.


Mint Kağıthane projesini Mart’ta teslim etmeye hazırlanan firma Mint Çağlayan projesini de satışa çıkardı.


FİYATLAR 270 BİN TL’DEN BAŞLIYOR
14 katlı tek bloktan oluşan Mint Çağlayan projesi toplam 140 konuttan oluşuyor.  Mint Çağlayan projesinde büyüklükleri brüt 35 metrekare ile 77 metrekare arasında değişen stüdyo ve 1+1 dairelerin yer aldığı Mint Çağlayan projesinde metrekare birim fiyatları 6 bin 750 TL’den başlıyor. Modüler sistem sayesinde 111 metrekareye varan dairelerin oluşturulduğu Mint Çağlayan’da daire fiyatları ise  270 bin TL ile 465 bin TL arasında değişiyor.


10 YIL TAKSİTLE
Peşin ödemelerde yüzde 15 indirim yapılan projede 10 yıl yüzde 0,90 faizle taksit yapılıyor. Eylül 2018’de konut teslimlerinin yapılması planlanan Mint Çağlayan projesinde şirket bünyesinde de alternatif ödeme seçenekleri sunuluyor.


18 AY KİRA GARANTİSİ
Projede konut tesliminden itibaren 18 ay boyunca daire fiyatının binde 5’i kadar kira getirisi garanti ediliyor.


“Yeni Nesil Şehir Apartmanları” konsepti ile hayata geçirilen projede yenilenebilir enerji sistemi sayesinde aidatlarda yüzde 20’ye varan indirim öngörülüyor. Projede aidatların ortalama 50 dolar civarında olması bekleniyor.


HEDEF 15 YILDA 11 BİN KONUTU DÖNÜŞTÜRMEK
Büyükdere Caddesi ile Haliç-Cendere arasında kalan metro veya metrobüs gibi toplu taşıma akslarına yakın bölgelerde proje geliştirmeyi hedeflediklerini belirten Mint Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Altıoğlu, 2030’a kadar 11 bin konutu dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.


2 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin “İstanbul’da 1,5 milyon konut  dönüşecek ve bunu da 2030’a kadar tamamlamamız gerekiyor” sözlerini hatırlatan Altıoğlu, “Biz de kentsel dönüşüme talibiz. Hedefimiz 2030’a kadar 11 bin konutu dönüştürmek.  Bu işle 2 milyar dolarlık bir iş hacmi yaratacağız ve bin 500 kişiye istihdam sağlayacağız” diye konuştu.


550 MİLYON TL’LİK 7 YENİ PROJE YOLDA
Ruhsatı alınmış ve ruhsat aşamasında olan toplam 7 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Altıoğlu, “170 milyon TL değerindeki 3 projemizin ruhsatını aldık. Ruhsatı çıkmak üzere olan bu yıl sonu ya da gelecek yıl inşaatına başlamayı planladığımız 400 milyon TL’lik 4 projemiz daha var” dedi.


AYŞE TEYZENİN HAYIRLI EVLADI, KİMSESİZİN DOSTU OLACAĞIZ
Önümüzdeki dönemlerde kentsel dönüşümde olduğu kadar sosyal sorumluluk projelerinde de aktif olacaklarını ifade eden Altıoğlu, “ Topluma fayda üretecek ne tür sosyal sorumluluk varsa biz destek olacağız.  Yeri gelecek çocukları tarafından terk edilmiş Ayşe teyzenin hayırlı evladı olacağız yeri gelecek okumak isteyip de maddi durumu iyi olmadığı için okuyamayan çocuklara destek olan Mint olacağız.  Daha güzel İstanbul daha güzel sokaklar için Mint olacağız” şeklinde konuştu.


240 AY VADE TUTMADI
emlak Konut GYO öncülüğünde başlayan 20 yıl vadeli konu satışı seferberliği hakkında görüşlerini belirten Altoğlu, “240 ay vade tutmadı. İnsanlar tercih etmiyor. Bizim insanımızda uzun borçlanma kültürü yok. 5 yıl daha fazla tercih ediliyor”  şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER