Anasayfa >

Yeni Projeler >

Kiptaş ve Kiler GYO’dan Başakşehir’de Yeni Proje

Kiptaş ve Kiler GYO’dan Başakşehir’de Yeni Proje

13 Şubat 2017 Pazartesi, 18:05:52
Kiptaş ve Kiler GYO’dan Başakşehir’de Yeni Proje
Kiler GYO ve Kiptaş Başakşehir’de yeni proje için kolları sıvadı. 8 bin 607,80 metrekare alan üzerinde yükselecek olan projede imzalar atıldı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Kiler GYO, kiptaş Başakşehir’de yeni bir projeye start vermeye hazırlanıyor. Kiler GYO tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre “arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı” usulü ile gerçekleştirilecek olan projede imzalar atıldı.


Başakşehir İkitelli 2 Mahallesi’nde yükselecek olan Kiptaş Kiler GYO Başakşehir projesi toplam 8 bin 607,80 metrekare alan üzerinde yükselecek.


1284 ada 2 parsel üzerinde konumlanan proje karma konseptte tasarlanacak. Konut ve ticari birimlerden oluşan Kiler Kiptaş  İkitelli projenin geliştirme ve tasarım süreçleri başladı. Projenin detaylarının ise önümüzdeki günlerde netleşmemi bekleniyor.


Kiler GYO tarafından KAP’A yapılan açıklamanın tam metni şöyle;
“İstanbul İli,  Başakşehir İlçesi, İkitelli-2 Mahallesinde yer alan 8.607,80 m2  büyüklüğündeki 1284 Ada, 2 Parsel arsa üzerinde konut ve ticari alanlardan oluşacak proje geliştirilmesi amacıyla, Kiptaş İstanbul Konut İmar Plan Turizm Ulaşım Sanayi Ve Ticaret A.Ş. ile Kiptaş –Başakşehir Evleri İnşaatları'nın Arsa Satışı Karşılığı Gelir (Hasılat) Paylaşımı Usulü ile Yapılması İşi ‘ne ait sözleşme imzalanmıştır. Sözleşmeye göre, KİPTAŞ'ın paylaşım oranı,  sözleşme konusu arsa üzerindeki arsa payına denk gelen hissesi için satış toplam geliri üzerinden % 42 olarak belirlenmiştir.

 
Kiler GYO A.Ş tarafından gerçekleştirilecek olan konut ve ticari alanlardan oluşacak projenin geliştirme ve tasarım süreçleri çalışmalarına başlanmış olup, proje detayları netleştikçe kamuoyu ile paylaşılacaktır.”


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER