Anasayfa >

Yeni Projeler >

Sur Yapı’dan 2,7 Milyar TL’lik 8 Yeni Proje

Sur Yapı’dan 2,7 Milyar TL’lik 8 Yeni Proje

04 Ocak 2017 Çarşamba, 13:55:01
 Sur Yapı’dan 2,7 Milyar TL’lik 8 Yeni Proje
Sur Yapı 2017 yılında 2,7 milyar TL değerinde 6 farklı bölgede 8 yeni projeye start vermeye hazırlanıyor…

2016’yı 650 milyon TL ciro ile kapatan Sur Yapı, yatırımlarına 2017’de de hız kesmeden devam ediyor.

2,7 milyar TL’lik yatırımla 6 farklı bölgede 8 yeni projeyi hayata geçirmeye hazırlanan şirket  İstanbul, İzmir ve Bursa’nın dışında yeni bir ilde de yatırım yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.


HEDEF 1 MİLYAR 100 MİLYON CİRO
2017 için 1 milyar 100 milyon ciro hedefleyen Sur Yapı, İzmir yatırımlarına hız katacak.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Topkapı, Kağıthane, Bahçekent, Anadolu Yakası’nda da Sancaktepe, Koşuyolu ve Maltepe olmak üzere 8 yeni projeye start vermeye hazırlanan firma, 2,7 milyar TL yatırım değeri bulunan 8 projede 2 bin 558 konut ve 148 ticari alan olmak üzere toplam 2 bin 706 bağımsız bölüm satışa çıkaracak.
Geçen yıldan satışı devam eden projelerle 3 bin 531 adet bağımsız bölüme ulaşacak Sur Yapı, 2017 yılında 3,6 milyar liralık portföy yönetecek.

BURSA MARKA AVM 13 NİSAN'DA AÇILIYOR

Perakende sektöründe büyümesini sürdüren Sur Yapı, 13 Nisanda Bursa Nilüferde yer alan Marka Alışveriş Merkezinin açılışını gerçekleştirecek. Rezidans satışlarının devam ettiği AVM’de 3 bin kişiye istihdam sağlanacak.


Son bir yılda bin 800 bağımsız bölümü sahipleriyle buluşturan şirket, 2017de de teslimlerine devam edecek. Sur Yapı, Marka projesinin rezidansları, İlkbahar ve Mirage Rezidans projelerinin teslimleriyle 860 milyon dolarlık yatırımı sahiplerine teslim edecek.


Sur Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Sur Enerji ise Mersin Silifkede bulunan Elmalı RES santralini 2017 yılının ilk aylarında devreye alacak. Eylül ayında ise Kurtini RES santralini devreye almayı planlayan Sur Enerji, iki santral ile 180 milyon liralık enerji yatırımını faaliyete alacak. Sur Enerji, inşası devam eden HES projelerini ise 2018 yılında faaliyete almayı hedefliyor.


2017’nin 2016 senesinden daha iyi olacağını belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, "2017 yılı 2016’dan daha iyi bir yıl olacak. Bu yıl yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. 2017 yılı için şu ana kadar planladığımız projelerle toplam 2 bin 706 konut ve ticari alan üreteceğiz. Böylece 2,7 milyar liralık ilave yatırımı ekonomimize kazandırmış olacağız." dedi.


Geçen yıl büyümesine devam eden ülke ekonomisinin dünya ekonomisine paralel olarak 2017 yılında yaklaşık yüzde 5 seviyesinde büyüme kaydedeceğinin belirtildiğini aktaran Elmas, Türkiye ekonomisinde büyük paya sahip olan inşaat sektörünün de ülke ekonomisiyle birlikte büyümesini sürdüreceği bildirdi.


Elmas, her yıl artarak büyümesine devam eden inşaat sektöründe 2017 yılında markalaşmış firmaların ağırlığının daha fazla hissedileceğini kaydetti.BÜROKRATİK ENGELLERİN KALKMASIYLA YATIRIMLAR DA ARTACAK

Bürokratik engellerin kalkmasıyla yatırımların artacağını belirten Elmas, "Bürokrasimizde köklü bir bakış açısı var. Yatırımların devamı için bu bakış açısı değişmeli. Yatırıma başlamak isteyen bir firma uzun yıllar sürebilen bürokrasiye maruz kalabiliyor. Öte yandan bu yıl sektör olarak KDV düzenlemesi bekliyoruz. Ayrıca Avrupaya oranla çok yüksek olan uzun vadeli borçlanmadaki kredi faiz oranlarının düşmesi gerekiyor. Özel sektör için büyük önem arz eden bu durum ile ilgili gerek kamu gerek özel bankacılık sektörüne büyük görev düşüyor. Yatırımcının önü açılmalı, yıllık yüzde 17lerdeki fahiş faiz oranlarının aşağıya çekilmesi yatırımcının şevkini artıracaktır" şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER