Anasayfa >

Yeni Projeler >

Beykoz Teleferik Hattına İBB'den Onay Çıktı

Beykoz Teleferik Hattına İBB'den Onay Çıktı

16 Aralık 2016 Cuma, 17:26:55
Beykoz Teleferik Hattına İBBden Onay Çıktı
İBB Meclisi, Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasında yapılması planlanan teleferik hattına ilişkin imar planı değişikliğine onay verdi…

Beykoz’ta teferik geliyor. Sultaniye Parkı ve Karlıtepe arasında yapılması planlanan hatta ilişkin imar planı değişikliği İBB meclisinde onaylandı.

Meclis toplantısında teleferik hattı projesine ilişkin 1/5000-1/1000 ölçekli imar plan değişikliği teklifi gündeme geldi. Teklifi içeren komisyon raporu oylama sunuldu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.


Karara göre, Karlıtepe-Sultaniye Parkı Teleferik Hattı Projesi'nin, İBB Meclisinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığından da onay alması gerekiyor.


Teleferik inşa edilirken güzergahta yer alan Beykoz Çayırı, Hz. Yüşa Tepesi, Vakıf Sultaniye Suyu, Vakıf Ortaçeşme Suyu, Yalıköy Suyu, Palamar Suyu, Terazi Çeşme Suyu'na ait isale hatları ve çeşmelere zarar verilmeyeceği bildirildi.


Hattın alt ve üst istasyonları Hazine mülkiyetindeki park alanlarında yer alırken kamulaştırma olmayacağı, hattın az katlı konutların üzerinden geçeceği ve başlangıç, bitiş noktalarının boş alanlarda yer alacağı belirtildi.


1,4 kilometre uzunluğundaki Beykoz teleferik hattı kapsamında Karlıtepe’de merisa alanı ve kır lokantasının da planlandığı öğrenildi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER