Anasayfa >

Yeni Projeler >

Eroğlu Home Design Center İstanbul İle Evleri Giyindirecek

Eroğlu Home Design Center İstanbul İle Evleri Giyindirecek

09 Aralık 2016 Cuma, 12:45:15
Eroğlu Home Design Center İstanbul İle Evleri Giyindirecek
Colins ve Loft markalarının sahibi Eroğlu Gayrimenkul, Home Design Center İstanbul ile şimdi de evleri giyindirmeye hazırlanıyor. Skyland İstanbul kapsamında yer alan AVM'nin 2017'nin ilk yarısında açılması planlanıyor...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Skyland İstanbul kapsamında yer alan Home Design Center İstanbul’u görücüye çıkardı.


Ev ve ofis tasarımına yönelik özel konseptli alışveriş merkezi, Gastro Court alanında 25’i aşkın gastromoni markası olmak üzere toplam 100’ün üzerinde mağazaya ev sahipliği yapacak.

2017’nin ilk yarısında kapılarını açmaya hazırlanan Skyland Home Design Center İstanbul’da oturma grubundan mutfak ve banyo mobilyalarına, perdeden ışıklandırmaya kadar her ihtiyaca yönelik ürün yer alacak.

40 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Home Design Center İstanbul’da kiralamalar başladı.

Maslak ve Levent’in ortasında TT Arena’nın hemen yanı başında konumlanan Home Design Center İstanbul, metro istasyonuna ise çok yakın mesafede yer alıyor.

Home Design Center İstanbul’da kiralamaların başladığını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, kiralamanın dolar mı TL cinsinden mi olacak sorusu üzerine, çalışmaların devam ettiğini bunun henüz netleşmediğini söyledi.

Ana işlerinin  tekstil olduğuna dikkat çeken Eroğlu, bu işlerimizle Türkiye’ye hem döviz getiriyoruz hem de istihdam sağlıyoruz dedi.

HİÇBİR ÜLKEDE DOLAR BU KADAR KONUŞULMUYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dövizinizi bozdurun Türk lirasına çevirin” çağrısına katıldıklarını ifade eden Eroğlu, “Döviz yurtdışı işlerinde sadece bir aracı olarak kullanılmalı. Türkiye’de iş yaparken TL kullanmalıyız. Dövizi ise yurtdışında pasaport gibi düşünmeliyiz. Ülke içinde dövizle yapılan işlerin ülkeye katkı sağlayacağını düşünmüyoruz. Ayrıca hiçbir ülkede dolar bizim ülkemizde olduğu kadar konuşulmuyor. O nedenle başlatılan “dolarınızı bozdurun” kampanyası ile çok doğru yoldayız.” şeklinde konuştu.

DOLAR ARTTI YABANCIYA SATIŞ FIRLADI
Doların artması yabancılar için bir avantaj olduğunu vurgulayan Eroğlu, “Bizim Skyland İstanbul projesinde son bir ayda yabancıya satışlarımız ciddi oranda arttı. Özellikle Suudi Arabistan ve Katar’dan ciddi talep var. Proje genelinde satışlarımızın yüzde 35’ini yabancı kalan yüzde 65’ini ise yerli yatırımcılar oluşturuyor” şeklinde konuştu.


BEŞİNCİ AVM’MİZ

Home Design Center İstanbul ile AVM sayılarını beşe çıkardıklarını belirten Eroğlu, “ Fethiye, Merter, Edirne ve Antalya’da AVM’miz var.  Home Design Center İstanbul beşinci AVM’miz. Edirne’deki AVM’mizin açılışını da 10 Mart 2017’de yapacağız” diye konuştu.


10 YILDA 16 PROJE
2006 yılında inşaat sektörüne girdiklerini ve 10 yılda 16 proje geliştirdiklerini vurgulayan Nurettin Eroğlu, “2006 yılında gayrimenkul sektörüne girdik. 10 yılda 16 projenin 14’ünü teslim ettik. Elimizde iki proje kaldı. Bunlardan biri  Skyland. Bu proje 6-7 projeye bedel. Onu da 2017’nin dördüncü ayında teslim edeceğiz. Edirne’deki AVM’mizi de  10 Mart 2017’de açacağız” diye konuştu.

2017’DE 250 MİLYON DOLARLIK 3 YENİ PROJE
2017’de 3 yeni projeye start vereceklerini belirten Eroğlu, “Basın Ekspres Yolu üzerinde iki yeni projemiz olacak. Bir diğer projemiz de Kartal’da bulunuyor. 3 projenin toplam yatırım maliyeti 250 milyon dolar” şeklinde konuştu.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER