Anasayfa >

Yeni Projeler >

3. İstanbul Başakşehir Lansmana İkinci Etapla Çıktı

3. İstanbul Başakşehir Lansmana İkinci Etapla Çıktı

06 Aralık 2016 Salı, 13:39:06
 3. İstanbul Başakşehir Lansmana İkinci Etapla Çıktı
400 konutluk ilk etap satışlarını lansman öncesi bir haftada tamamlayan 3.İstanbul projesinin ikinci etap satışları başladı. 3.İstanbul fiyatları metrekare bazında 3 bin 800 TL’den başlıyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Alzamil, Seha Yapı, İttifak Holding ve Fuzul Yapı iştiraki Asaf İş Adi Ortaklığı tarafından Başakşehir’de hayata geçirilen 3.İstanbul projesi görücüye çıktı. 400 konutluk ilk etap satışlarını bir hafta gibi rekor sürede tamamlayan 3.İstanbul Başakşehir projesi lansmana ikinci etapla çıktı.

330 bin metrekare alan üzerinde yükselen Asaf 3.İstanbul projesi 10 bloktan oluşuyor. Toplam bin 250’si konut olmak üzere bin 500 bağımsız birimden oluşan proje karma konseptte tasarlanıyor. Projede 3 konut etabı, rezidans, home office blokları, cadde mağazaları ve çarşı bulunuyor.

3.İstanbul 2.etapta 2 adet moda bloğu, 1 adet Göksu bloğu ve 1 adet de Riva bloğu yer alıyor.
3.İstanbul Başakşehir projesinde 2+1’den 5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor. 3.İstanbul fiyatları ise metrekare bazında 3 bin 800 TL’den başlıyor.

2019’un ikinci çeyreğinde konut teslimleri yapılması planlanan projede farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.

Proje Metro Kent’e 2 dakika, Tem Otoyolu’na 5 dakika, E-5’e 12 dakika, Atatürk Havalimanı’na 12 dakika, 3.Köprü’ye 20 dakika, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 30 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ise 30 dakika uzaklıkta konumlanıyor.

3.İstanbul Başakşehir projesinin sosyal olanakları arasında ise açık/kapalı otopark, güvenlik, restoranlar, kafeler, amfi tiyatro, camiler, dere ve havuzlar, çocuk oyun alanları, fitness salonu, sauna gibi birçok imkan yer alıyor.

BİRİNCİ ETAP PEYNİR EKMEK GİBİ SATTI
Doların 3,5 bandını zorladığı şu dönemde 3. İstanbul projesinin ilk etabını 1 hafta gibi rekor bir sürede sattıklarını belirten proje ortaklarından Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, “Projeye 12 bin ön talep aldık. İlgi baskıya dönüşünce biz de 26 Kasım’da satış ofisimizin kapısını açtık. Bir  haftada 5 bin kişi satış ofisini ziyaret etti. İlk etap satışlarımızı tamamladık. Lansmana ikinci etap ile çıkıyoruz. Doların 3,5 bandını zorladığı şu dönemlerde projemize bu kadar ilgini olması halkımızın ülkemize olan güveninin bir göstergesidir” dedi.

İSTANBUL’A RAKİP DEĞİL DEĞER KATMAYA GELİYORUZ
2.etapta da lansman fırsatlarını sunmaya devam edeceklerini belirten Saylık, İstanbul’a rakip değil değer katmaya geliyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

SOSYAL KONUT GİBİ YOĞUN TALEP GÖRDÜ
3.İstanbul projesinin Başakşehir Belediyesi’nin üçüncü hasılat paylaşımı projesi olduğuna dikkat çeken Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Belediyelerin sosyal amaçlı ucuz konutları çok talep görür ama 3.İstanbul’da sosyal konut kadar ilgi gördü. Daha önce gelir getirici projelerin bu kadar ilgi gördüğünü görmemiştim” diye konuştu.

BURADAN KAZANDIĞIMIZI SOSYAL KONUTA YATIRACAĞIZ
Toplam 1 milyar 50 milyon TL cirodan belediyeye 375 milyon TL hasılat kalacağını belirten Uysal, buradan kazandıkları para ile bin 200 konutluk sosyal konut yapacaklarını açıkladı.

 

KONUYLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYNIIZARSANIN 3 KATI KAZANDIRIYOR
Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 3.İstanbul projesinin belediyenin üçüncü hasılat paylaşımı işi olduğunu belirterek, hasılat paylaşımı işi arsa fiyatının üç katı daha fazla kazandırıyor dedi.

HER BİR FONUN DEĞERİ 500 MİLYON TL
Türkiye’nin kendileri için öneminin çok büyük olduğuna dikkat çeken Al Zamil Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamed Abdullah M. Alzamil, “Türkiye’ye yatırım yapmak için birçok faktör etkili oldu. Bunlardan birincisi ekonomik gelişmenin büyük olması. Bir diğeri ise yabancı yatırımcılar büyük teşvik alıyor. Türkiye’de bir çimento fabrikasında çalışmalarımız başladı. Yine gayrimenkul yatırım fonu başlattık. Yatırımcılar bu fonları kullanarak buradan yatırım yapabilecekler. Her bir fonun değeri 500 milyon TL. Gayrimenkul sektöründe de çalışmalarımız var. Bunlardan biri 3.İstanbul. Özellikle Başakşehir’i seçtik çünkü burası büyük özelliklere sahip” diye konuştu.

BU PROJE SADECE TÜRKLER İÇİN DEĞİL YABANCILAR İÇİNDE FIRSAT
Alzamil, 3.İstanbul projesinin sadece Türkler için değil yabancılar için de büyük fırsat olduğunu söyledi.

BAŞAKŞEHİR’E YATIRIM YAPAN HER ZAMAN KAZANIR
Başakşehir’de bugüne kadar 4 binin üzerinde konut, AVM ve ticari ünite karmasından meydana gelen proje hayata geçirdiklerini belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, bu bölgeye yatırım yapan her zaman kazanır dedi.

İTTİFAK HEEDFE 3.İSTANBUL’A ULAŞACAK
İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila ise, cirolarını 5 milyar TL’ye çıkarmayı hedeflediklerini ve 3. İstanbul projesinin de bu hedef doğrultusunda yürüttükleri en güçlü yatırım olduğunu söyledi.
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER