Anasayfa >

Yeni Projeler >

Ferko Line Görücüye Çıktı

Ferko Line Görücüye Çıktı

25 Kasım 2016 Cuma, 12:42:10
Ferko Line Görücüye Çıktı
Ferko İnşaat, Kağıthane’deki yeni projesi Ferko Line’ı görücüye çıkardı. Ferko Line fiyatları metrekare bazında 11 bin 750 TL’den başlıyor 14 bin TL’ye kadar yükseliyor….

HABER:Şengül KIRMIZITAŞ

Ferko İnşaat, Kağıthane projesi Ferko Line’ı görücüye çıkardı. 105 bin metrekare alan üzerinde yükselen Ferko Line Kağıthane projesi karma konseptte tasarlanıyor.


Ofis, dükkan ve otelden oluşan projede 192 adet ofis, 38 adet ticari ünite ve 173 odalı otel yer alıyor.


4 bloktan meydana gelen Ferko Line projesinde büyüklükleri 166 ile bin 624 metrekare arasında değişen farklı ofis seçenekleri yer alıyor. Ferko Line ofis fiyatları metrekare bazında 11 bin TL’den başlıyor 14 bin TL’ye kadar yükseliyor.


Projede yer alan dükkanların fiyatları ise metrekare bazında 9 bin dolardan başlıyor 12 bin dolara kadar yükseliyor.


Ferko Line projesindeki otel ise Er Yatırım Four Points by Sheraton markası altında işletecek. 12 kattan oluşan otelde 173 oda ve 7 toplantı salonu yer alıyor.


Projede otelin Mayıs 2017’de , ofislerin ise 24 ay sonra teslim edilmesi planlanıyor.


120 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
120 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Ferko Line projesi Kağıthane’de ana caddeye 300 metrelik cephede yükselecek.


WALTER KNOLL İMZASI
Projede yer alan ofis ve blokların lobi ve benzeri ortak alanları Almanya’nın en prestijli mobilya markası Walter Knoll tasarafından tasarlanacak.


Ferko Line Kağıthane projesinin sosyal olanakları arasında ise, fitness salonu, sauna, yüzme havuzu, güvenlik, otopark ve spor alanları gibi birçok hizmet yer alıyor.


EN BAŞTAN ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK
Kağıthane’deki değişimin ilk başında ellerini taşın altına koyduklarını belirten Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, “Buradaki dönüşümün en başında biz inandık ve elimizi taşın altına koyduk. Yaptığımız projelerle bölgeye ivma kattı. Ferko Line projemizde yer alan Sheraton Otel de hem projeye hem de bölgeye bir değer katacak” dedi.


KAĞITHANE’DE BOŞ YER KALMADI
Kağıthanı’de boş arsanın kalmadığını belirten Meriçtin, “Kağıthane’de başka arsa stoğumuz yok. Zaten bölgede boş arsa da kalmadı. Tüm arazilerin müteahhitler tarafından alındı” diye konuştu.


HAN TİPİ ESKİ OFİSLER ARTIK YOK
Han tipi eski ofislerin artık kalmadığına dikkat çeken Meriçten, “Artık han tipi eski küçük ofisler yok. Belki zamanında satışta kolaylık sağladı ama o zaman yatırımcısı da bilmiyordu ne yapacağını. Yanlışlıklar yapıldı ve bundan dolayı da Kağıthane’de boşluklar oluştu. 4-5 tane böyle proje var” şeklinde konuştu.


BİZ ÇEKMECE PROJE YAPMIYORUZ
 Biz Ferko olarak “Çekmece proje” yapmıyoruz diyen Meriçten; “Bu Anadolu da kullanılan bir tabirdir. Eskiden imar planları bir kere yapılırdı. Şimdiki gibi sürekli değişmezdi. O zaman bugün ki kadar mimar da yoktu. Kafalarına göre projeyi çizer çekmeceye atarlardı ve zamanı gelince de çıkartır projeyi yaparlardı. Biz böyle “Çekmece proje” yapan bir firma değiliz. Bazen meslekler modaya dönüşüyor. İnşaat da öyle oldu. Herkes şimdi inşaatçı. Biz bu işin içinden geldik. Piyasa ne istiyor bunu mimar bilemez. Müteahhit bilecek. Yatırımcı müdahil olmadan mimar kendi başına proje yapıyor.  Yani parayı veririm projeyi çizdirir yaparım diye bir şey yok” şeklinde konuştu.


4 YENİ PROJE GELİYOR
2017’de 4 yeni projeye daha start vereceklerini belirten Ferko İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökçe Meriçten, “Levent ve Göktürk’te yeni projeleriniz daha olacak. Göktürk’teki 2b arazisi.  Bu projemize 2017 Eylül ayı gibi başlamayı planlıyoruz. 2017’de bunlarla birlikte 4 yeni projeye başlayacağız” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER