Anasayfa >

Yeni Projeler >

CFR Yapı’dan 6 Yeni Proje

CFR Yapı’dan 6 Yeni Proje

15 Kasım 2016 Salı, 14:01:47
CFR Yapı’dan 6 Yeni Proje
Colorist Şile projesinin satışlarına devam eden CFR Yapı, 6 yeni proje hazırlığında. İşte o projeler…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 

CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cafer İnan, Htemlak.haberturk.com’a konuştu.


Yeni projelerini ilk kez Htemlak.haberturk.com ile paylaşan İnan, sektöre ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

3 YILDA 3 YENİ PROJE
Colorist Şile projesinin inşat ve satışlarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Cafer İnan, 3 yılda 3 yeni projeye start vermeyi hedeflediklerini söyledi.

2017 yılında da yeni yatırımlarına devam edeceklerini açıklayan İnan, Şile, Çatalca, ve Caddebostan’da toplam 6 yeni proje hazırlığında olduklarını açıkladı.


İnan, “2017 yılında da yatırımlarımıza devam edeceğiz. CFR Yapı olarak üç yılda üç yeni proje yapmayı hedefliyoruz. Bunlardan biri Colorist Şile'nin diğer etabı, ikincisi ise yine Şile’deki yetişkinlere yönelik proje olacak. Çatalca’da da 400 konutluk bir proje içine girmeyi hedefliyoruz. Ayrıca Caddebostan’da iki tane geliştirdiğimiz proje var. Şile’de 500 oda kapasiteli bir otel projemiz bulunuyor. Bu projenin aynı zamanda Türkiye turizmine de büyük katkı sağlamasını bekliyoruz” dedi.

2016 yılına ilişkin değerlendirmede bulunan İnan şunları söyledi, “2016 yılına sakin başlayan gayrimenkul sektörü, ikinci yarı yılı oldukça hareketli geçirdi. 15 Temmuz menfur darbe girişimiyle derinden sarsılan Türk ekonomisi, kısa süre içinde bu badirenin altından kalkmasını bildi. Sektördeki güç birliğiyle ve zamanında yapılan kampanyalarla satışlarını artıran gayrimenkul sektörü, büyük bir ivme yakaladı. Banka konut kredilerinde yaşanan faiz indirimi, KDV'nin yüzde 18'den 8'e indirilmesi, ayrıca banka konut kredisinin yüzde 75'ten yüzde 80'e çıkartılması kararı, bankaların sırayla faiz indirimine gidiyor olması, konut alıcısının iştahını kabarttı” ifadesinde bulundu.2016’DA TEMKİNLİ DAVRANAN YATIRIMCI 2017’DE HAREKETE GEÇECEK
2016 yılında yaşanan siyasi çalkantılar sebebiyle ev sahibi olmayı erteleyen yatırımcının 2017 yılında harekete geçmesini beklediklerini belirten İnan, “Bu yıl sektörde ciddi bir patlamanın eşiğine geleceğimizi söyleyebiliriz.  Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle kolaylaşan gayrimenkul alımı, yatırımcı için büyük bir fırsat sunuyor. Kısacası temkinli davranan yatırımcının bu yıl harekete geçmesini öngörüyoruz” diye konuştu.


KONUT FİYATLARINDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM BEKLEMİYORUZ
2017 yılında konut fiyatlarında büyük bir değişim beklemediklerini belirten İnan, “2017 yılında konut fiyatlarında büyük bir değişim olmasını beklemiyoruz. Konut fiyatları inşaat ve arsa maliyetlerine göre artışını sürdürecek. 2017 yılında, 2016 yılının devamı olan kampanyaların sürmesini bekliyoruz. Biz de CFR Yapı olarak yeni kampanyalarla konut alıcımızın karşısına çıkacağız” şeklinde sözlerini tamamladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER