Anasayfa >

Yeni Projeler >

Çiçek Kardeşler İnşaat’tan İzmir’de 25 Milyon Dolarlık Yeni Proje

Çiçek Kardeşler İnşaat’tan İzmir’de 25 Milyon Dolarlık Yeni Proje

11 Kasım 2016 Cuma, 15:42:34
Çiçek Kardeşler İnşaat’tan İzmir’de 25 Milyon Dolarlık Yeni Proje
Çiçek Kardeşler İnşaat, İzmir Güzelbahçe’de 25 milyon dolarlık yeni bir projeye start verdi…

Çiçek Kardeşler İnşaat, İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde yeni bir projeye başlıyor. 25 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen projede 21 dönüm alan üzerinde yükseliyor.

Toplam 80 adet lüks villadan oluşan Çiçek Kardeşler İnşaat Güzelbahçe projesi denize 75 metre cepheli konumda yer alıyor.
Üçer katlı bloklardan oluşan projede 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor.


Projenin sosyal olanakları arasında ise hobi bahçeleri, spa, fitness salonu, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları yer alıyor.

Proje hakkında açıklama yapan Çiçek Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çiçek ve Kazım Çiçek,  Güzelbahçe’nin en değerli arazisinde projelerini geliştireceklerini söyledi.


Projenin yapımına 2017’nin ilk aylarında başlayacaklarını belirten Mustafa ve Kazım Çiçek,  20 ay sonra teslim etmeyi planladıklarını ifade ettiler.


İzmir’de kentsel dönüşümünün istenilen şekilde gerçekleşemediğine dikkat çeken Mustafa Çiçek, dönüşüme açılmış ne yerel yönetimden, ne de bakanlıktan bir alan bulunduğunun altını çizdi.


Kentin dörtte üçünün bir an önce yenilenmeye ihtiyacı bulunduğuna dikkat çeken Çiçek, "İzmir, gecekondu ve plansızlığın en fazla olduğu kent. İstanbul ve Ankara'da da gecekondu alanları var; ancak oralarda yenilemeye bizden çok önce başladılar ve işleyen bir süreç mevcut. Ancak İzmir'de bu yönde bir gayret de görmüyoruz. Yerel yönetimle hükümet arasında bir uyumsuzluk meselemiz var. 'Eskiyi yık, yerine yenisini yap' mantığıyla kentsel dönüşümü gerçekleştirmeye çalışıyoruz ki; bu da geçerli bir yöntem değil. Geleceğe yönelik planlı bir ilerleme yok. Kentsel dönüşümde ciddi bir atılım olduğu takdirde, şirket olarak biz de müdahil oluruz. Örneğin, Bostanlı ve Üçkuyular arasındaki sahil hattındaki alan 40 - 50 yıllık binalardan oluşuyor. Bu binaların tümü ciddi risk taşıyan yapılar. İzmir'in bir an önce bu konuda planlamalarını yapıp, sosyal donatı alanlarını içinde barındıran ada bazındaki kentsel dönüşümü gerçekleştirmesi gerekiyor" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER