Anasayfa >

Yeni Projeler >

Teknik Yapı’dan İstanbul’da 4 Yeni Proje

Teknik Yapı’dan İstanbul’da 4 Yeni Proje

08 Kasım 2016 Salı, 13:27:17
Teknik Yapı’dan İstanbul’da 4 Yeni Proje
Teknik Yapı 2017’de İstanbul’da 4 yeni projede 4 bine yakın konutu çıkarmaya hazırlanıyor. İşte o projeler…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Teknik Yapı, 2017’de İstanbul’da 4 ayrı projeye start vermeye hazırlanıyor.  Projelerden biri Fikirtepe'de yer alıyor. Yaklaşık 21,5 dönüm alan üzerinde toplam bin 170 konut ve 15 ticari üniteden oluşan Fikirtepe Concord İstanbul projesinin sonuna gelen Teknik Yapı, bölgedeki yeni projesi Uplife Kadıköy projesine de ön talep toplayamaya başladı.

 

UPLİFE KADIKÖY'DE METREKARESİ 7 BİN TL

850 konut ve 20 ticari üniteden meydana gelen Teknik Yapı Uplife Kadıköy fiyatları metrekare bazında 7 bin TL’den başlıyor.


Concord İstanbul projesinde olduğu gibi Uplife Kadıköy projesinde de uygun fiyatlarla Aralık ayında lansmana çıkacaklarını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Fikirtepe’nin yanı sıra Kartal, Maltepe ve Etiler’de yeni projeye start vereceklerini söyledi.


Teknik Yapı Kartal projesi yaklaşık bin konuttan oluşuyor. kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen projenin 2017’nin ikinci yarısında satışa çıkması planlanıyor.


Maltepe projesi ise ofis+konut konseptinde geliştiriliyor. Teknik Yapı Maltepe projesi yaklaşık 650 bağımsız birimden oluşuyor.


Etiler Uçaksavar projesi yaklaşık bin konuttan oluşuyor. Teknik Yapı Etiler Uçaksavar projesinin 2017’nin ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanıyor.


Firma, Anadolu’da da emlak Konut GYO işbirliği ile 2017’de bin konuttan oluşan yeni bir projeye start vermeyi planlanıyor.


YARA BİR KEZ AÇILDI, BUNA BİR NEŞTER ATMAK LAZIM
Fikirtepe kentsel dönüşümle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Nazmi Durbakayım, “Fikirtepe’de dönüşüm 5 yıldır var. Yaraya bir kez açıldı buna bir neşter atmak lazım. 3-4 yıl önce öngördüklerimiz olsaydı bugün Fikirtepe’de yaşam çoktan başlamıştı. Fakat maalesef öngördüklerimizin dışında sorunlar çıktı” dedi.


FİKİRTEPE’NİN ÖNÜNDEKİ TAŞLAR TEK TEK TOPLANDI
Afet yasasında sıkıntıların olduğunu belirten Durbakayım, bunun bir kısmını yönetmelikle bir kısmını ise talimatlarla giderildi dedi. Durbakayım, “Fikirtepe’nin önündeki taşlar tek tek toplandı. Örneğin aynı adaya birden fazla müteahhit giriyor ve iş orada killeniyor. Bakanlık devreye girdi ve ya bırak git ya da devret dedi. Şimdi bakanlığın kendisi de işin içinde. kiptaş birkaç adada faaliyete girdi. Çözülmez denilen sorunlar çözüldü” diye konuştu.


FİYATLAR OLMASI GEREKİNİN ÇOK ALTINDA
Fikirtepe’de her şey yolunda. Yolunda olmayan tek şey fiyatlar diyen Durbakayım, “Fikirtepe’de sorunlar çözüldü, her şey yolunda. Yolunda olmayan tek şey fiyatlar. Fiyatlar olması gerekenin çok altında. Maliyetlerin altında satışlar yapılıyor. Bugün bölgede en düşük metrekare maliyet fiyatı 7 bin TL” diye konuştu.


O ESKİ KARLAR HAYAL ARTIK

Sektörde yüzde 50 karların milattan önce kaldığını belirten Durbakayım, yüzde 10 karlar bile hayal dedi. Durbakayım, "Sektör eski karlılığını yitirdi. Yüzde 50 karlar milattan önce kaldı. Artık yüzde 10 kar bile hayal. devir artık projeleri bitirme ve yaşatma devri" şeklinde konuştu.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER