Anasayfa >

Yeni Projeler >

Temaşehir Konya 2.Etap Satışta

Temaşehir Konya 2.Etap Satışta

26 Ekim 2016 Çarşamba, 13:17:02
Temaşehir Konya 2.Etap Satışta
Emlak Konut GYO Güvencesiyle Torkam İnşaat Tarafından Konya Meram'da Hayata Geçirilen Temaşehir Konya Projesinin ikinci Etap Satışları Başladı.

HABER: ŞENGÜL KIRMIZITAŞ

 

İlk etabın yüzde 70'i satılan Temaşehir Konya projeside  372 konutluk ikinci etap satışları da start aldı.


2 oda 1 salondan 6 oda 1 salonu kadar farklı konut seçeneklerinin yer aldığı Temaşehir Konya projesinde konutların büyüklükleri 120 ile 386 metrekare arasında değişiyor.


Temaşehir Konya fiyatları 324 bin TL'den başlıyor 1 milyon TL'ye kadar yükseliyor.


Yüzde 5 peşinatla konut sahibi olunabilen projede 48 ay yüzde 0.50, 120 ay yüzde 0.70 faiz oranı ile taksit imkanı sunuluyor.36 ay sonra konut teslimleri yapılması planlanan Temaşehir Konya projesinde toplam 740 konut ve 165 adet ticari ünite yer alıyor.

 

700 milyon TL yatırımla hayata geçirilen Temaşehir Konya proje karma konseptte tasarlanıyor.


Proje kapsamında konutların yanı sıra ticari alanlar, 20 bin metrekare meydan, 42.Cadde adı verilen cadde mağazaları, restoran. Cami, park alanı, gençlik ve kültür merkezi yer alıyor.

 

 

BU KADAR YOĞUN İLGİ BİZİ DE ŞAŞIRTTI
25 yıldır konut sektöründe inşaat taahhüt ve yatırım alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirten Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında 10 bin konutun yanı sıra AVM, butik çarşı ve otel yatırımlarına imza attık dedi.

 

Dereli, “Nitelikli markalı konut projelerini Anadolu'ya taşıma hedefi doğrultusunda daha önce Çanakkale, Kırklareli ve Çorlu'da konut projeleri gerçekleştirdik. Son olarak İstanbul'daki Vaditepe projemizi tamamlayarak Konya projemize başladık. Konya'nın ihtiyaç ve beklentilerine uygun bir proje yaptık. Projeye olan yoğun ilgiden anlıyoruz ki dersimize iyi çalışmışız. Bu kadar yoğun ilgiyi biz de beklemiyorduk, şaşırdık” dedi.emlak Konut GYO'nun net aktif büyüklüğününün 19 milyar TL olduğunu belirten emlak konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Borsa İstanbul'da işlem gören en büyük 15. firma olduklarını söyledi.

 

HEDEF 2023'E KADAR 250 BİN BAĞIMSIZ BİRİM
Bugüne kadar 123 bin bağımsız birim ürettiklerini ve bunun parasal değerinin 63 milyar TL olduğuna dikkat çeken Kurum, 2023'e kadar 250 bin bağımsız birim satışı hedeflediklerini söyledi.


VARSA BİR DEĞERİMİZ ANADOLU DA FAYDALANSIN

 

İşlerinin çoğunluğunu İstanbul'da yaptıklarını ve 2015 itibariyle Anadolu'ya açılma kararı aldıklarını belirten Murat Kurum, “İstiyoruz ki Anadolu'da da orta ve orta ölçekli projelerde Emlak Konut GYO kalitesi olsun. Bizim varsa bir değerimiz değerimizden faydalansınlar. Denizli, Niğde, Nevşehir ve Ankara'dan sonra Konya'ya geldik”dedi.

 

 

KAMPANYA 2,5 MİLYAR TL KAZANDIRDI
Emlak Konut kampanyası hakkında da değerlendirme yapan Murat Kurum, “15 Temmuz'da 31 proje ile birlikte bir kampanya başlattık. Kampanya ile birlikte Ağustos ayında 2 bin 500 bağımsız birim satışı gerçekleştirdik. Bunun karşılığında 2 milyar TL ciro elde ettik. Eylül'ü de kattığınızda 3 bin bağımsız bölüm ve 2,5 milyar TL ciroya ulaştık” diye konuştu.

 

TEDİRGİN OLACAK BİRŞEY YOK
Tüik Ekim konut satış İstatistikleri hakkında da görüşlerini belirten Kurum, “Geçen seneye göre konut satışlarında düşüş oldu gibi görünse de setör aslında toparlanmaya başlıyor. 2016 yılında 2015 rakamlarını yakalayacağımızı düşünüyorum. Tedirgin olacak bir şey yok. Bankalar faizleri düşürdü, devlet yapıcı bir takım düzenlemeler yaptı, biz de büyümeye ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. 2016'ın da 2015 gibi verimli bir yıl olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.GALATASARAY FLORYA VE RİVA ARSALARI YAKINDA İHALEYE ÇIKACAK
508 milyon TL değeri olan Galatasaray'ın Florya ve Riva arazilerini yakında ihaleye çıkaracaklarını belirten Kurum, “Arsaları gelir paylaşımı usulü ile ihaleye çıkaracığız. Gelirin yüzde 80'ini Galatasaray'a vereceğiz. Galatasaray yapabileceği en iyi protokolü yaptı. Galaasaray'ın ayakta durması Türk sporunun ayakta durması demektir” diye sözlerini tamamladı.  
 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER