Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nef Bahçelievler Satışa Çıktı

Nef Bahçelievler Satışa Çıktı

13 Ekim 2016 Perşembe, 13:17:44
Nef Bahçelievler Satışa Çıktı
Nef Bahçelievler projesi 480 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı…


HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Timur Gayrimenkul iştiraki Nef tarafından Bahçelievler’de Real AVM arsası üzerinde hayata geçirilen Nef Bahçelievler projesi satışa çıktı.

44 bin 326 metrekare alan üzerinde yükselen Nef Bahçelievler projesi toplam bin 23 konuttan oluşuyor.

10 bloktan meydana gelen Nef Bahçelievler projesinde konutların yanı sıra 14 adet de ticari ünite yer alıyor.

Projede 120 adet 1+1 daire, 114 adet 1,5+1, 463 adet 2+1, 15 adet 2.5+1, 124 adet 3+1, 76 adet 4.5+1 daire yer alıyor.

FİYATLAR 480 BİN TL’DEN BAŞLIYOR
1 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Nef Bahçelievler fiyatları 480 bin TL’den başlıyor, 2,5 milyon TL’ye kadar yükseliyor. Metrekare birim fiyatları 8 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında değişiklik gösteren projede farklı ödeme seçenekleri sunuluyor.

METROBÜSE YÜRÜME MESAFESİNDE
Aralık 2018’de konut teslimleri yapılması planlanan Nef Bahçelievler projesi merkezi konumu ile öne çıkıyor.

E-5’e ve metrobüse yürüme mesafesinde konumlanan Nef Bahçelievler projesinin sosyal olanakları arasında ise, mağazalar, cafe, sinema odası, yüzme havuzu, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, hobi bahçeleri, fitness salonu, Türk hamamı, spa, sauna ve yürüyüş alanları gibi birçok imkan yer alıyor.

İSTANBUL’UN MERKEZİNDEKİ EN YEŞİL PROJEYİ YAPIYORUZ
İstanbul’un merkezindeki en yeşil projeyi yaptıklarını belirten Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, “Adı Bahçelievler ama bahçesi filan kalmamış. İstanbul’un dikey bahçe kültürüne ihtiyaç var. Biz Nef Bahçelievler projesinde bunun bir numunesini yaptık. İstanbul’un merkezindeki en yeşil projeyi yapıyoruz” dedi.

DARBEYE KARŞI 3 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Nef Bahçelievler projesinin yanı sıra iki yeni projeyi de satışa çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Timur, “15 Temmuz darbe girişiminde insanlar canını ortaya koydu. Biz de ekonomi önden gitsin, ona göre karar veririz demedik. Bir proje planlıyorsak bunu üçe çıkardık. Nef Bahçelievler  projesinin yanı sıra İstanbul Anadolu Yakası’ndaki ilk projemiz olan Sancaktepe projemizi satışa çıkaracağız. Sonrasında da yine Kağıthane’de bir projemize start vereceğiz. 3 projeye toplam 3 milyar TL yatırım yapacağız” diye konuştu.

BU PİYASA KOŞULLARINDA GEÇEN YILIN CİROSUNU  GEÇMEK ÖNEMLİ
Geçen yılı 1 milyar 250 milyon TL ciro ile kapattıklarını belirten Timur, “Geçen yıl ki ciromuz 1 milyar 250 milyon TL. Bu sene ilk 9 aylık ciromuz ise 950 milyon TL. Yıl sonura kadar geçen yıl ki ciromuzu geçeceğiz. Bu piyasa koşullarında bunu yakalamak oldukça önemli” şeklinde konuştu.

DÜNYANIN EN PAHALI ARSASI İSTANBUL’DA
emlak Konut GYO kampanyasına ilişkin değerlendirmede bulunan Erden Timur, “Kampanya sürdürülebilir değil. Bu kadarını sübvanse etmemiz imkansız. Dünyanın en pahalı arsası istanbul’da. Bu hiç sağlıklı bir şey değil.  Gayrimenkulde çok kazanıyorlar az kazansınlar diyorlardı şimdi o azı da kazanamıyoruz. Ondan dolayı emlak konut kampanyası koşullarını uzun süre sürdürmemiz mümkün değil. Vade uzarsa fiyatlar da ona göre yukarı çıkar. “ dedi.

BAŞAKŞEHİR'İN ŞU ANKİ FİYATLARA ULAŞMAMASI LAZIMDI
Bir gazetecinin Başakşehir’e yatırım yapmayı düşünmüyorsunuz sorusu üzerine Timur şöyle yanıt verdi; “Daha önce Emlak Konut ihalesine kazandık ama ihaleden elenmemiz 4 saniye sürdü. Aslında çok da iyi hesap yaparız ama insanlar bizim 4 katımız teklif vermiş. Başakşehir’in şu anki fiyatlara ulaşmaması lazımdı. Orası sosyal konut bölgesi olarak planlandı ama şu an çok başka bir yere gidiyor” ifadesinde bulundu.

NEF’E YERLİ MİMAR
Nef Bahçelievler projesi için uluslararası alanda bir tasarım yarışması yaptıklarını ve ilk defa bir yerli mimarlık ofisinin yarışmayı kazandığını belirten Nef Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Çelik, “Nef Bahçelievler projesinin mimarisin uluslar arası bir yarışma sonucu belirledik ve yarışmayı SPD Architects kazandı. İlk defe Nef projesini bir yerli mimar kazandı” dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ MODA MARKASI İLK KEZ NEF BAHÇELİEVLER İLE TÜRKİYE’DE
Projenin örnek daireleri ve ortak alanların tasarımı için dünyaca ünlü bir marka ile anlaştıklarını belirten Çelik, “Dünyaca ünlü moda markası ile anlaştık. Tüm örnek daireler ve ortak alanları tasarlayacak.  Özel dekorasyon paketi de sunacağız. Bu daha önce Türkiye’de hiç yapılmamış bir konsept. Bu da projeye büyük katmadeğer sağlayacak” diye konuştu.SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER