Anasayfa >

Yeni Projeler >

Fuzul Yapı’dan 2 Milyar TL’lik 2 Yeni Proje

Fuzul Yapı’dan 2 Milyar TL’lik 2 Yeni Proje

05 Ekim 2016 Çarşamba, 12:25:56
Fuzul Yapı’dan 2 Milyar TL’lik 2 Yeni Proje
Vadi Yaka projesinin satışlarında sona yaklaşan Fuzul Yapı, Başakşehir ve Gaziosmanpaşa’da 2 milyar TL’lik 2 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlanıyor...


HABER: Şengül KIRMIZITAŞFuzul Yapı, emlak editörleri ile bir araya geldi. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan şirket yöneticileri 2 yeni proje hazırlığında olduklarını belirtti.

 Konut ve gayrimenkulün her zaman kazandıran bir yatırım aracı olduğunu belirten Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal, “Türkiye gibi dinamik bir ülke her gün yeni bir badire atlatıyor. Fakat biz hepsinden güçlenerek çıkıyoruz” dedi.

İSTANBUL HENÜZ DEĞERİNİ BULMADI
İstanbul değerini bulmuş bir şehir değil diyen Mahmut Akbal, “İstanbul henüz hak ettiği değeri bulmadı. Müdahil şehirlere baktığımızda değeri onda bire düşüyor. Devletin yabancıya destek olması lazım. Oturum ve vatandaşlık konusunda kolaylıklar sağlaması lazım. En kolay ihracat ürünü olan gayrimenkul satışının önünü açmaları gerekiyor” diye konuştu.


HÜKÜMETİN ALDIĞI KARARLAR SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇTI
Ağustos’ta hükümetin aldığı kararların sektörün önünü açtığına dikkat çeken Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, “2016 yılı acılara geçti. Geçtiğimiz yıl Kasım seçimlerinden sonra tam sektör şahlanacak derken sonrasında 15 Temmuz darbe girişimi oldu. Morallerimiz bozuldu ama tüm dünyaya birlik ve beraberlik mesajı verdik. Darbe girişimi sonrası gerek emlak konut kampanyası gerekse de hükümetin aldığı kararlar sektöre ivme kazandırdı. Sektör, Ağustos ayında geçen yıla oranla büyüme gösterdi. ” ifadesinde bulundu.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DAHA DA İNDİRİLEBİLİR
Akbal, “Hükümetten beklentilerimiz var. KDV indirimi sınırlandırılmamalı. Tapu harçları yüzde 3’lere inmesini arzu ediyoruz. Bankalar faizi biraz daha indirebilir. 120 ay yüzde 0.70 faiz sektöre ciddi oranda hareketlilik kattı. Demek ki faiz yüzde 0.70’in altına inebilir. Eğer bu beklentilerimiz gerçekleşirse sektör büyük ivme kazanır” diye konuştu.

YABANCI TİM’İ ŞART
Yabancıya satışın artırılması için bir TİM oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Akbal, “Yabancıya satışın artırılması için bir inşaat tanıtım TİM’i kurulması lazım ve bunun devlet öncülüğünde yapılması gerekiyor. Eğer yabancı karşısında kamu kurumundan birini görürse bu resim daha etkili olabilir” ifadesinde bulundu.


2017 ATILIM YILI OLACAK
Tüm bu desteklerin 2017 için umut ışığı olduğunu belirten Eyüp Akbal, 2017 atılım yılı olacak dedi.

2 MİLYAR TL’LİK 2 YENİ PROJE
2 milyar TL değerinde 2 yeni projeye start vereceklerini belirten Akbal, “Asaf İş Ortaklığı ile Başakşehir’deki yeni projemiz 3. İstanbul’un Kasım’da lansmanını yapacağız. Yine bunun yanı sıra Temmuz’da toki’nin Gaziosmanpaşa arsasının ihalesini kazanmıştık. 3. İstanbul projesinden sonra da bu projemize start vereceğiz. Toplamda 2 milyar TL değerinde 2 projede 2 bine yakın yeni konut geliştireceğiz” dedi.

VADİ YAKA’NIN YÜZDE 75’İ SATILDI
Başakşehir Vadi Yaka projesinin yüzde 75’ini satıldığını belirten Akbal, “Projedeki ticari üniteleri bir günde sattık. Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı gibi mega projeler Başakşehir’e büyük değer kattı. Vadi Yaka projemizde konutların da yüzde 75’ini sattık. Haziran 2017’de teslimlerini yapmayı planlanıyoruz. Teslimden önce satışları tamamlayacağımızı düşünüyorum” dedi.

HEDEF 5 YILDA 6 BİN AİLEYİ KONUT SAHİBİ YAPMAK
Otomotiv sektörü ile işe giriş yaptıklarını belirten Eyüp Akbal, “25 yılı geride bıraktık. İşe otomotiv sektörü ile başladık. O dönemlerde enflasyon oranları çok yüksekti ve araba almak çok zordu. Araba almayı kolaylaştıracak bir model geliştirdik ve on binlerce aileyi araba sahibi yaptık. Bu insanlar bizde ev de istediler ve bu doğrultuda ilk projemiz olan bin 400 konutluk Fuzul Konut Bizim Evler Başakşehir projemizi geliştirdik. Fuzul Ev sistemi ile çok sayıda projeler geliştirdik. Şu an 25 noktada halka hizmet veriyoruz. 2017 sonuna kadar 60 noktaya temas etmeyi planlıyoruz. Hedefimiz 5 yılda 6 bin aileyi konut sahibi yapmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER