Anasayfa >

Yeni Projeler >

Nidapark Kayaşehir Görücüye Çıktı

Nidapark Kayaşehir Görücüye Çıktı

29 Eylül 2016 Perşembe, 12:39:37
Nidapark Kayaşehir Görücüye Çıktı
Nidapark Kayaşehir projesi görücüye çıktı. Fiyatların 453 bin TL’den başlangıç gösteren Nidaprak Kayaşehir projesinde yüzde 5 peşinat 120 ay taksitle konut sahibi olunabiliyor…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞemlak Konut GYO Kayabaşı 5.etap ihalesini 1 milyar 72 milyon 600 bin TL satış toplam geliri ve yüzde 38’lik 407 milyon 588 bin TL şirket payı ile kazanan Tahincioğlu, arsa üzerinde geliştireceği Nidapark Kayaşehir projesini görücüye çıkardı.

77 bin 327 metrekare alan üzerinde yükselen Nidapark Kayaşehir projesi karma konseptte tasarlanıyor. Toplam bin 233 bağımsız birimden oluşan Tahincioğlu Nidapark Kayaşehir projesinde 843 konutun yanı sıra ofis ve AVM’de yer alıyor.

4 parselden meydana gelen projede Nidapark Kayeşehir Elmak ve Yakut ismiyle 2 konut parseli, Nidapark Zümrüt ismiyle bir konut +ticari parseli ve içinde bir AVM’nin hizmet vereceği bir adet ticari parsel bulunuyor.

Nidapark Kayaşehir projesinde büyüklükleri 102 ile 226 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 konut seçenekleri yer alıyor.

METREKARESİ 3 BİN 800 TL
Nidapark Kayaşehir fiyatları ise 453 bin TL’den başlıyor 1 milyon 93 bin TL’ye kadar yükseliyor. Metrekare birim fiyatlarının 3 bin 800 TL’den başlangıç gösterdiği projede yüzde 5 peşinatla konut sahibi olunabiliyor. Nidapark Kayaşehir ödeme planına göre; yüzde 5 peşinat veriliyor, 6.ayda yüzde 12,5, ikinci 6.ayda yüzde 12,5 olmak üzere 2 ara ödeme yapılıyor, kalan yüzde 75 ise 60 ay yüzde 0.42, 120 ayda ise yüzde 0.70 faiz oranları ile taksitlendiriliyor.

2018’DE IŞIKLAR YANMAYA BAŞLAYACAK
Haziran 2018’de konut teslimleri yapılması planlanan Nidapark Kayaşehir projesinin sosyal olanakları arasınada ise, barbükü alanları, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, sauna, çocuk oyun alanları, yürüyüş alanları, fitness salonu, mağazalar, cafe, restoran gibi birçok imkan yer alıyor.

KAYAŞEHİR’İ ATAŞEHİR’İN ESKİ HALİNE BENZETİYORUM
Bugüne kadar tüm Tahincioğlu projelerinde yüzde 150’ye varan kazanç sağladıklarını belirten Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, “Bugüne kadar yaptığımız projelerde yüzde 40 ile yüzde 150 arasında prim kazandırdık. Ben Kayaşehir’e çok güveniyorum. Kayaşehir’i Ataşehir’in eski haline benzetiyorum. Ataşehir’deki gelişimi burada da göreceğiz. Bu projede de ciddi bir artış bekliyorum” dedi.

ÜÇÜNCÜ PALLADİUM KAYAŞEHİR’E
Üçüncü Palladium’u Kayaşehir’e açacaklarını belirten Tahincioğlu, “Ataşehir ve Antakya’dan sonra üçüncü Palladium’u Kayaşehir’e açacağız. Proje içindeki AVM’ye Palladium’u getireceğiz. AVM’yi tek elden yöneteceğiz. Henüz detaylarını netleştirmedik. emlak konutla birlikte bunu da netleştireceğiz” ifadesinde bulundu.

EMLAK KONUT KAMPANYASI 1,5 AYDA 216 KONUT SATTIRDI
Emlak Konut GYO kampanyası ile 1,5 ayda 843 konutluk Nidapark Kayaşehir projede 216 konutun satışını yaptıklarını belirten Özcan Tahincioğlu, “15 Temmuz darse girişimi sonrası Emlak Konut’un kampanyası hem sektöre hem de ekonomiye büyük katkı sağladı. Böylesi zamanlarda mali gücü yüksek ve elini taşın altına koyabilecek kurum lazım. Bunu da Emlak Konut üstlendi. Biz de elimizden geldiği kadar bu kampanyaya destek olmaya çalıştık. Nidapark Kayaşehir projesi henüz hazır olmamasına rağmen kampanyaya dahil ettik. Hiçbir çalışma yapmamıştık.  Hazır olmamamıza rağmen ön satışa çıktık. Bin kişi satış ofisini ziyaret etti ve 1,5 ayda 843 konutluk projeden 216 adet konutu satışını yaptık” diye konuştu.

KAYAŞEHİR YENİ YATIRIMLARLA BUGÜN Kİ DEĞERİNİN ÇOK ÜSTÜNE ÇIKACAK
Kayaşehir’in gelişim potansiyeline değinen Tahincioğlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Alpaslan Çalım, “Kayaşehir’e ve geleceğine çok güveniyoruz. Özellikle 3.Köprü açılınca Kayaşehir’e ulaşım rahatladı.  Yeni planlanan metro yatırımları da devreye girince ulaşım daha da kolaylaşacak. Metro Nidapark Kayaşehir projesinin içinde yer alıyor. En büyük şehir hastanesi burada planlanıyor. Tüm bunlar gerçekleştiğinde Kayaşehir bugün ki değerinin çok üstüne çıkacak” dedi.

1.1 MİLYAR TL’LİK SATIŞ BEKLENİYOR
Nidapark Kayaşehir projesinden toplam 1.1 milyar TL toplam satış beklediklerini belirten Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “Projeden beklenen toplam satış değeri yaklaşık 1.1 milyar TL. Bu gelirin içinde Emlak Konut olarak şirket payı 407 milyon TL. Tamamlandığında sahip olduğu karma yapısı ile bölgeye ve yatırımcıya kazandıracak bir proje olacak” diye konuştu.

KAYAŞEHİR’DE BAŞKA ARSAMIZ YOK
Kayaşehir’de bugüne kadar 12 bin 300 konut yaptıklarına dikkat çeken Kurum, “12 bin 300 konut yaptık Kayabaşında. 9 bin 500’ünü sattık. Bu bölgenin neden talep edildiğinin en iyi resmidir. Emlak Konut’un Kayaşehir’de başka arsası kalmadı. Ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Biz kira toplayan bir kurum değiliz. Sürekli arsa alıp satıyoruz. Yeni arsalar geliştirmeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arsa stokları hakkında da bilgi veren Kurum, “Halkalı’da 1 milyon metrekare, 3.Havalimanı’nın güneyinde de 3,5 milyon metrekare yerimiz var. Yine Nişantaşı’nda ve Anadolu Yakası’nda da Gebze’de arsamız var. Bunları da sırasıyla ihaleye çıkaracağız. Emlak Konut’a ihtiyaç olduğunu düşündüğümüz her yerde arsa geliştirmeye devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.

EKİM’DE 4 BİN 500 KONUT SATIŞTA
Ekim ayı ya da Kasım gibi 3 ilde toplam 4 bin 500 yeni konutu satışa çıkaracaklarını belirten Kurum, “Ankara Mühye’de 2 bin, Kocaeli Gebze’de 2 bin, Niğde’de 500 olmak üzere toplam 4 bin 500 konutu Ekim sonu ya da Kasım başı gibi satışa çıkaracağız” dedi.

KAYAŞEHİR BÖLGE PARKI EKİM’DE İHALEYE ÇIKIYOR
Kayaşehir Bölge Parkı’nı Ekim ayında ihaleye çıkaracaklarını belirten Kurum, “370 dönümlük bölge parkını Ekim ayında ihaleye çıkaracağız. Parkın içinde her türlü sosyal imkan yer alacak. Yine otel ve ofisler de proje kapsamında yer alacak. 370 dönüm alanın 300 küsürünü yeşil alana ayırdık. Ekim ayında ihaleye çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.


MOODY'S'İN KARARINA NE BİZ NE DE YATIRIMCILAR İNANIYOR
Moody's'in Türkiye'nin kredi notunu düşürmesine ilişkin değerlendirmede bulunan Murat Kurum, "Moodys'in kararında önce borsa yükselişteydi. Moodys Türkiye'nin kredi notunu düşürünce yüzde 4-5 civarında düşüş oldu. Ama hemen ertesi gün bu düşüş yüzde 80 düzeldi. Moodys'in kararına ne biz ne de yatırımcılar inanıyor. Borsa İstanbul'da bunun en iyi göstergesi. Dünyanın hangi ülkesinde hem böyle bir süreç yaşanıp hem de ekonomisi, borsası böyle olurdu? Ekonomimiz sağlam bir şekilde duruyor ve daha emin adımlarla geleceğe gideceğimize inanıyorum"ifadesinde bulundu.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER