Anasayfa >

Yeni Projeler >

Mina Towers Haftaya Ön Satışta

Mina Towers Haftaya Ön Satışta

27 Eylül 2016 Salı, 15:40:41
Mina Towers Haftaya Ön Satışta
Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Mina Towers projesi görücüye çıktı. Haftaya ön satışa çıkmaya hazırlanan Mina Towers Fikirtepe projesinde resmi satışların ise Ekim’in 15’inden sonra başlaması planlanıyor..

HABER: Şengül KIRMIZITAŞBaşaran Yatırım Holding tarafından Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen Mina Towers projesi görücüye çıktı.


26 bin metrekare alan üzerinde yükselen Mina Towers Fikirtepe projesi 6 blokta toplam bin 500 konuttan oluşuyor.


Başaran Mina Towers projesinde büyüklükleri  55 ile 300 metrekare arasında değişen stüdyodan 5,5+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor.


METREKARESİ 7 BİN 400 TL
Mina Towers fiyatları metrekare bazında 7 bin 400 TL’den başlıyor. Yüzde 10 peşinatla konut sahibi olunabilen projede yüzde 15’lik kısmına ara ödeme yapılıyor, kalan yüzde 75 ise banka kredisi ile ya da şirket bünyesinde vade farksız taksitlendiriliyor.


Önümüzdeki hafta ön satışa çıkmaya hazırlanan Mina Towers projesinde resmi satışların ise Ekim 15 sonrası başlaması planlanıyor.


Ekim ayıyla birlikte ekranlarda dönmeye başlayacak olan Mina Towers reklam filmi Emre Arolat imzası taşıyor. Projenin reklam yüzü ise Galatasaraylı futbolcu Sneijder’in eşi Yolanthe oldu.


SIRADA 3 ADA DAHA VAR
700 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Mina Towers projesinde teslimlerin ise 30 ayda yapılması planlanıyor.
Projeyi 30 aydan daha önce 18 ya da 24 ayda tamamlamayı planladıklarını belirten Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran, bölgede Mina Towers’ın yanı sıra 3 adada daha proje geliştireceklerini söyledi.


FİKİRTEPE’YE 2 MİLYAN DOLARLIK YATIRIM
4 adanın toplam yatırım maliyetinin 2 milyar TL olduğunu belirten Hüseyin Başaran, 4 adada toplam 4 bine yakın konut geliştireceklerini ifade etti. “Fikirtepe’te Mina Towers’ın dışında 3 adamız daha var. Adalardan birinde ticari proje geliştireceğiz. Projeleri çiziliyor. Yine Fikirtepe’nin yanı sıra Göktürk’te de 18 bin metrekare arsamız var. Burada da konut yapacağız” dedi.


FİKİRTEPE BENİ TANSİYON HASTASI YAPTI
Fikirtepe’de proje geliştirmenin oldukça zor bir süreç olduğuna dikkat çeken Başaran, Fikirtepe beni tansiyon hastası yaptı dedi.


BURADAKİ İNSANLAR BİR YIĞIN FİRMAYI BATIRDI
Başaran; “Buradaki insanlar birçok firmayı batırdı, beni de tansiyon hastası yaptı. İnsanları ikna etmek çok zor. Kötü niyetli çok insan var. Mafya olmuşlar.  Bir iki insanın inadı yüzünden 2 yıldır uğraşıyoruz. 18 trilyon kira ödedik daha da ödeyeceğiz” dedi.  


PİŞMANMIYIM, DEĞİLİM, VERSELEN FİKİRTEPE’NİN TAMAMINI YAPARIM
Bunca yaşanan zorluklara rağmen Fikirtepe’de proje geliştirmekten asla pişmanlık duymadıklarını belirten Hüseyin Başaran, “Trabzonluyum ben asla geri adım atmam. Bugün verseler Fikirtepe’nin tamamını yaparım” diye konuştu.


RESEN TEVHİD ÇÖZÜM OLDU
Resen Tevhid uygulaması ile çözümsüz adaların çözüme kavuştuğuna dikkat çeken Başaran, resen tevhid ile büyük yol aldık dedi.


TESLİME KADAR MİNİNUM YÜZDE 40 KAZANDIRACAK
Lansmana özel metrekaresi 7 bin 400 TL’den satışa çıkacaklarını belirten satış müdürü Sümeyye Aydın, “Ekim’de ilk 3 blokta toplam 822 daireye satışa çıkaracağız. Sonrasında da diğer 3 bloğu. Proje tamamlanıncaya kadar minimum yüzde 40 prim yapmasını öngörüyoruz” diye konuştu.


FİKİRTEPE BEKLENENİN ÜSTÜNDE GELİŞTİ
Fikirtepe’nin beklenin üstünde bir gelişme gösterdiğine dikkat çeken Mina Towers Mimarı Eren Talu, “Fikirtepe yeni İstanbul’un göbeği. Beklenin üstünde bir gelişme gösterdi. Burada herkes mimari yarışma gibi en iyisini yapmaya çalışıyor” dedi.


BELEDİYELER BALKONA KARŞI
Projede geniş balkonlara yer verdiklerini belirten Talu, “Belediyeler balkonlara karşı. Fransız balkon balkon değildir. Bu yalan bir şey. Balkon işi imar kanunlarında rezalet” şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER